Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#271
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Dar nimeni pe aici nu ti-a spus de ce nu e potrivita....eu am fost acu 3 ani vreo 4 nopti in Gumbet  si pot spune ca erau destui copii in hotel care se jucau in piscina dar si in golful Gumbet care este destul de curat,plaja cu nisip fin,ce ai vrea sa ai special pt. copii? eu anul asta cred ca bagf vreo 3.-4 nopti la Turgutreis si apoi vreo 7-8 la Alanya sau Side.

#272
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDociu, on 05 noiembrie 2015 - 18:52, said:

Hello people,ceva Turcia cu nisip nu pietris stiti unde,ma puteti ajuta?buget 6 nopti cu avion 1100€.Multumesc.

Ma gandeam la Bodrum si tocmai ce am citit de la dl rottweiler2007 ca nu este tocmai potrivita....
nisip în zona bodrum găsești la hotelurile la blanche, club izer, hilton bodrum, armonia și altele dar bugetul tău e micuț și 6 nopți cu charter pe bodrum e imposibil

renunță la avion și mergi cu mașina

#273
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008
Buna ziua,
A fost cineva la Rixos Bodrum, cum e? Va rog pareri..
Multumesc

#274
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsimov, on 27 iunie 2017 - 08:59, said:

Buna ziua,
A fost cineva la Rixos Bodrum, cum e? Va rog pareri..
Multumesc
https://www.tripadvi...gean_Coast.html

#275
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008
O stațiune populară printre români, sub ape din cauza unei ploi torențiale
Vineri 30 Noiembrie 2018
Câteva ore de ploi torențiale au provocat o viitură și au inundat stațiunea Bodrum de la Marea Egee, unde ajung și numeroși români în vacanță.
Străduțele înguste s-au tranformat în râuri vijelioase. Șoferii și pietonii au fost luați prin suprindere, de furia apelor, care purtau mașini ori piese de mobilier.
Toate echipajele disponibile sunt pe teren pentru a pompa apa intrată în case, magazine și localuri. Meteorologii anunță că precipitațiile vor continua.
Video si Sursa: https://stirileprotv...torentiale.html

#276
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Au niste strazi in panta (si inguste) de te doare mintea, asa ca aluviunile s-au simtit foarte confortabil pe aceste stradute!  Acum trei ani credeam ca-mi las ambreiajul pe acolo, atat de greu se conduce pe stradutele alea in panta (bascha traficul infernal turcesc)...

#277
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
LA MULTI ANI !!!! Sa aveti vacante cat mai placute si fericite alaturi de cei dragi !!!!

#278
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Ce parere aveti de Cactus Mirage Family Club. Am facut rezervare AI pe Booking , pt la vara .... in iulie

#279
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Buna.
Ma ajutati cu recomandarea unui hotel in Bodrum?
Un buget de pana pe la 2500 euro. 2 adulti si un copil 2 ani.
Multumesc

#280
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Buna ziua,
Pentru a putea formula o recomandare avem nevoie de mai multa informatie, depinde ce se doreste (locatie, mare, nisip, cate "stele", ce servicii, ce perioada, cu transport inclus, sau fara,  etc.), daca ati mai fost pe "riviera" turceasca si unde anume.

Cu bugetul dvs. va fac o recomandare  - "Lujo Bodrum" , in luna iunie (2300 fara transport; 3100 cu avion).

L.E. Titanic Deluxe (Iulie);  Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa (Septembrie)

Edited by Povestitorul, 09 April 2019 - 07:44.


#281
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Cu avion, Cluj,  nisip fin, sfarsit de august.
Bodrum are temperaturile cam ca si Antalya?
Am fost de 2 ori in Belek.

#282
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Mare, nisip si serviciile din Antalya le gasiti doar in Antalya, in Bodrum este total diferit.

Bodrum este o statiune ("Saint-Tropez-ul Turciei") pentru distractii, obiective turistice si "viata de noapte", Bodrum nu are plaje, iar daca le gasiti...... acestea sunt mici si inguste (acelea nu se numesc plaja)........  plaja cu nisip fin , cat de cat late (dar sub nici o forma ca cele din Belek/Side sau Lara), gasiti in localitatile (statiunile) din apropierea Bodrumului :Gumbet, Ortakent, Yalikavak, Bagla  si Gumusluk. (Plaja Bitez; Plaja Turgutreis). In peninsula mai exista si alte plaje cum ar fi cele din Torba, Yaliciftlik, Golturkbuku, Adabogazi, Aspat, etc.

Temperaturile nu o sa fie niciodata ca in Antalya, este alta forma de relief (munte), o alta mare (Egee). Alegeri inspirate va doresc.

P.S. Ce doriti dvs. se gaseste numai in Antalya. Bafta.

Edited by Povestitorul, 09 April 2019 - 09:10.


#283
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Mersi frumos

#284
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Eu am fost de doua ori in Bodrum ... Practic Yalikavak si oras Bodrum. Orasul... pt distractie . Yalikavak mai linistit cu posibilitatea de miscare la plaje mai cu mult nisip si intrare lina in apa. Am fost cu un copil de 4 ani. Si anul acesta repet figura cu Yalikavak. acum copilul are 11 ani. Dar mergem cu masina personala... posibilitate de miscare, vizitare , admirare, inot ... :) Vizitam si Pamukkale si Instanbul. Recomand partea de nord, nord-vest a peninsulei, Dar si cu o jumatate de zi pt vizitat Bodrumul cu una din cele 7 minuni ale lumii.

#285
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Multumesc.
Ideea este ca vreau sa merg cu avionul prin agenție și am de ales intre Bodrum si Belek, Lara...
Nu vreau bataie de cap 😊anul acesta.

#286
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Avion .... Belek, Lara.... ai tot ce iti trebuie si pt copil. Bodrum, cam trebuie sa te misti.

#287
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Mersi.

#288
gabikry

gabikry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.05.2005
Salut! A fost cineva in Kos cu feribotul? Ma intereseaza sa trec cu masina in august din Bodrum in Kos daca se deschid vamile. Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate