Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

RCS&RDS promite servicii de roaming la sfarsitul acestei luni

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
RCS&RDS va lansa servicii de roaming disponibile in toate tarile la sfarsitul acestei luni sau luna viitoare, si servicii de internet mobil pana la sfarsitul acestui an, a anuntat joi Valentin Popoviciu, directorul de dezvoltare al companiei. RCS&RDS a castigat in anul 2005 o licenta 3G prin care poate furniza servicii de internet mobil, insa pana acum nu a facut-o, nefiind obligata prin conditiile de licenta.

Edited by onlyone, 04 June 2009 - 10:53.


#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

Quote

Valentin Popoviciu nu a dorit sa ofere momentan mai multe detalii despre noile servicii. Oficialul a anuntat insa ca in prezent RCS&RDS are circa 1,3 milioane clienti 3G in Romania la serviciile Dig Mobil.
Parca trebuiau sa ofere de la sfarsitul anului trecut <_<
Si tot prin iunie-iulie parca au facut anuntul. Sa vedem daca se tin de promisiune anul asta.
Mai importante sunt serviciile de date decat roamingul, pe ele ar trebui sa mizeze mai mult.

Quote

Operatorul are in prezzent circa 1,1 milioane de clienti la serviciile de televiziune digitala prin satelit, aproximativ 1,4 milioane de utilizatori la serviciile de televiziune prin cablu, peste 950.000 de abonati ai serviciilor de internet si circa 1,25 milioane utilizatori la serviciile de telefonie fixa.
Astea se pare ca sunt ultimele cifre actualizate ale numarului de clienti.
Au ajuns la 950.000 pe internet si 1,25 mil pe fix? Inseamna ca anul asta trec pragul de 1 mil. pe internet.
Vad ca au depasit numarul de clienti la telefonia fixa l-au depasit cu mobilul.
Depinde acum cati din acesti clienti utilizeaza frecvent telefonul.

Si cateva date despre acoperire:

Quote

Serviciile 3 G sunt disponibile in 200 de orase din Romania, acoperind 4000 km de drumuri nationale.

Quote

In 2008, grupul RCS&RDS, cu operatiuni in cinci tari din regiune, a inregistrat o cifra de afaceri de 700 milioane dolari, iar Valentin Popoviciu spune ca afacerile operatorului vor inregistra o crestere si in acest an.
Era de asteptat. Vad ca si-au atins tinta asa cum estimau prin 2008 dar nu ofera si alte detalii.

Edited by danutz1, 04 June 2009 - 11:07.


#3
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Multi asteptau roamingul. E foarte bine.

#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
In sfarsit, vad ca au inceput sa miste ceva...  :coolspeak:

#5
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Anterior anuntasera 2800km de drumuri acoperite. Acum 4000km. Inseamna ca s-a lucrat la acoperirea drumurilor.
Un update la harta de acoperire ar fi binevenit. :)

#6
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Creste presiunea asupra Orange si Vodafone si pe date.

Dupa RTC cu nelimitat vor veni RDS cu ceva tipic lor adica nelimitat si foarte ieftin.
Daca e sa mai luam in considerare si posibila oferta Cosmote din achizitia Zapp sau prin alte metode, nu se intrevede un viitor prea linistit pentru fostul duopol.

Dupa ani la rand in care se laudau care are cresterea mai mare acum a venit timpul sa mascheze scaderile, fiecare cum poate mai bine.

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
RCS&RDS: am facut 700 mil. $ in 2008, ramanem pe crestere si in 2009

RCS&RDS, unul dintre cei mai mari operatori telecom de pe piata, estimeaza ca va inregistra si in acest an o crestere a veniturilor, in ciuda problemelor provocate de criza economica, a declarat Valentin Popoviciu, directorul de dezvoltare al operatorului.

“Anul trecut veniturile au fost de aproximativ 700 de milioane de dolari, pe tot grupul, in conformitate cu tintele propuse pe 2008.

Am ramas pe crestere si in 2009, si din punct de vedere al veniturilor, si al numarului de clienti”, a spus Popoviciu.

El a evitat insa sa faca precizari in legatura cu rata de crestere. “Ne ferim de asemenea estimari”, a spus el

http://www.zf.ro/zf-...n-2009-4485348/

#8
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006
Oare sa fie adevarat ???
http://www.gsmworld..../roa_rod3.shtml
Roaming cu Italia  :coolspeak:

Edited by Cross-Gleam, 04 June 2009 - 13:23.


#9
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Si la TIM este trecut roaming cu Digi.Mobil. ;)
Deci nu cred ca este vreo greseala.
http://www.gsmworld....tt3.shtml#SectR
N-are nimeni un sim TIM sa verifice? :rolleyes:

Edited by jeekxoo, 04 June 2009 - 13:53.


#10
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
date... date... date... DATE!!!

Intrebare scurta: daca am refuzat mobilul la incheierea abonamentului (acum am doar net, tel fix si cablu), mai pot sa il cer ulterior? Stiu ca tipa care mi-a incheiat contractul a zis ca e musai fixul, ca sa aiba cu ce id asocia in viitor si un eventual mobil. Sincer eu nu am luat mobilul pentru ca nu vroiam sa am o grija in plus, nu era al meu, era al lor, si mai era o clauza ciudata in contract cum ca daca nu ai apeluri taxibile nu stiu cate luni, trebuie sa-l dai inapoi si sa platesti nu stiu ce penalizare... Daca mi-ar fi dat numai simul l-as fi luat!!!

#11
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
S-au dat mobile si sim-uri pt voce, nu pentru date. O sa vedem care e oferta pt abonatii existenti si clientii noi, deci n-ai pierdut nimic :)

Edited by Blackhawk, 04 June 2009 - 15:00.


#12
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postbufny, on 4th June 2009, 15:24, said:

date... date... date... DATE!!!

Apel video... apel video... apel video... APEL VIDEO!!!
Completare: ieftin!!!
P.S. Sa inteleg ca prin asta domnul Popoviciu ne sugereaza sa fim atenti pe la usi?
E, daca zice ancom...

Edited by kineceler, 04 June 2009 - 17:38.


#13
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postonlyone, on 4th June 2009, 11:52, said:

RCS&RDS va lansa servicii de roaming disponibile in toate tarile la sfarsitul acestei luni sau luna viitoare

Aoleo, domnu' Dan... chiar in toate tarile? Asa, pac-pac? :)

Edited by horia.popescu, 04 June 2009 - 18:28.


#14
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Comentariul la articolul privind serviciile de roaming și internet mobil de la RCS-RDS: ''Tinand cont de seriozitatea demonstrata mereu de aceasta firma, rog hotnews sa verifice daca au spus "sfarsitul acestei luni" sau "sfarsitul acestei lumi".  :lol:   http://economie.hotn...mobil-acest.htm

#15
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Mey, atunci la prima conferinta ii incoltisera reporterii cu intrebari de si-au dat cu stangu' in dreptu', dar acum au iesit singuri la rampa astfel incat probabil este serioasa treaba.

#16
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009

View Postdanutz1, on 4th June 2009, 12:31, said:

Creste presiunea asupra Orange si Vodafone si pe date.

Dupa RTC cu nelimitat vor veni RDS cu ceva tipic lor adica nelimitat si foarte ieftin.
Daca e sa mai luam in considerare si posibila oferta Cosmote din achizitia Zapp sau prin alte metode, nu se intrevede un viitor prea linistit pentru fostul duopol.

Dupa ani la rand in care se laudau care are cresterea mai mare acum a venit timpul sa mascheze scaderile, fiecare cum poate mai bine.

pai in 2008 tot la ziua comunicatiilor a spus ca va lansa datele pana la sfarsitul anului, tot Popoviciu. se pare ca nu vrea sa spuna si in care an.

#17
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asta am spus si eu mai devreme.

View Postdanutz1, on 4th June 2009, 11:57, said:

Parca trebuiau sa ofere de la sfarsitul anului trecut <_<
Si tot prin iunie-iulie parca au facut anuntul. Sa vedem daca se tin de promisiune anul asta.
Mai importante sunt serviciile de date decat roamingul, pe ele ar trebui sa mizeze mai mult.
Poate de data asta va fi anul asta.

Edited by danutz1, 04 June 2009 - 22:30.


#18
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mai era un trompetist care anunta internet mobil prin decembrie 2008  :w00t:  Acum pot sufla linistiti odata ce RDS a aruncat in piata ceva oficial. Din cauza asta e bine sa asteptam un comunicat si nu sa "am pe cineva la rds" "surse din interiorul rds" "mi-a spus mie un agent" etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate