Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Apple iPhone 3GS

- - - - -
  • Please log in to reply
2381 replies to this topic

#2341
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Du telefonul la un service GSM, fiindca e defecta mufa jack. Din cate stiu e vorba de un defect intalnit la multe modele de iPhone (de la 3G/3GS pana la 5S).

Edited by December, 18 October 2014 - 05:14.
:)


#2342
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 27.08.2014
O husa buna de protectie pentru spate?

#2343
zsoltozaur

zsoltozaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 11.12.2008
curata bine mufa de incarcare , am patit si eu la fel, si trebuie doar curatat...

#2344
GeorgeSTS

GeorgeSTS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.05.2014
Salutare unde gasesc aplicatii compatibile cu 3GS,are iOS 6.1.5,am intrat in appstore si versiunea facebook nu este compatibila(cere minim ios7).Asadar,unde as putea gasi versiuni compabtibile?Am jailbreak facut.

#2345
darkydarkydarky

darkydarkydarky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2015
Am si eu o problema
Am luat un Iphone 3GS cu jailbreak
Are sistem IOS 6.1.6 dar nu functioneaza functia Find My Iphone
Serviciul de localizare este deschis, cat si "find my iphone" este bifat in ICLOUD
Am si un Iphone 6. Am pus acelasi cont Apple pe amandoua. Totul pare sa functioneze pe 3GS, dar cand intru in aplicatia Find My Iphone gasesc doar iphone-ul 6
Ma poate lamuri cineva de ce?
Multam

#2346
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Cred ca e din cauza ca e "Find my iphone" si nu "Find my iphones".
Banuiesc ca atunci cand ti-ai facut cont pe icloud ai asociat contul cu iphone 6, iar acum vrei sa il asociezi si cu 3gs ...
Nu ar fi mai simplu sa iti mai faci un cont pe icloud si pentru 3gs?

#2347
darkydarkydarky

darkydarkydarky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2015

View PostAlucard, on 17 ianuarie 2015 - 13:00, said:

Cred ca e din cauza ca e "Find my iphone" si nu "Find my iphones".
Banuiesc ca atunci cand ti-ai facut cont pe icloud ai asociat contul cu iphone 6, iar acum vrei sa il asociezi si cu 3gs ...
Nu ar fi mai simplu sa iti mai faci un cont pe icloud si pentru 3gs?
Dar in aplicație este opțiunea: "My devices" si ar trebui sa fie toate dispozitivele Apple

#2348
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Verifica inca o data ca pe 3GS sa fie asociat la iCloud, nu iTunes acelasi cont ca pe iPhone 6, si de asemenea sa fie activata functia "Find my iPhone" pe 3GS.

#2349
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Exact, si nu iti apare decat iphone6 ... Stai sa vezi cand o sa inceapa sa se sincronizeze unu pe celalalt ca doar sunt pe acelasi cont :) ... Stiu, sunt patit, mi-am sters numerele de pe tel de pe unul si am constatat ca mi s-au sters si de pe celalalt tel ...
Am reusit sa le recuperez dintr-un backup, dar cu ceva bataie de cap...

#2350
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostAlucard, on 17 ianuarie 2015 - 14:18, said:

Am reusit sa le recuperez dintr-un backup, dar cu ceva bataie de cap...
Exact la fel se intampla si pe Android. De asta atat pe iOS cat si pe Android poti selecta ce anume sa fie sincronizat online (contacte, mesaje, marcaje din browser, etc.)

#2351
CaDmy

CaDmy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.12.2008
Eu am pe ios 6 facebook si merge facebook luat de pe appstore:}

#2352
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Vă salut.
Ştie cineva câteva aplicaţii (dacă există) pentru iPhone 4S NeverLoke? Menţionez că am iOs 8.1.2.
1 > Aplicaţie pentru alertă chirii noi şi posibilitatea să alegi Moneda Lei/Euro
2 > Aplicaţie de găsit partener/a din zona ta.
Vă mulţumesc mult

#2353
sorin71p

sorin71p

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.02.2015
am primit un iphone 3 din sua si nu merge in reteaua orange .ce pot face ?


ma ajutati?


#2354
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

Orange Romania foloseste urmatoarele frecvente:

Pentru 2G : 900 mhz / 1800 mhz
Pentru 3G : 2100 mhz / 900 mhz
Pentru 4G : 800 mhz / 1800 mhz / 2600 mhz

Daca telefonul tau nu functioneaza pe o astfel de frecventa, nu va putea fi utilizat in reteaua Orange Romania. Poti verifica frecventa pe care functioneaza dispozitivul tau pe site-ul producatorului Apple.

De asemenea, exista posibilitatea ca telefonul tau sa fie blocat pe reteaua operatorului de unde a fost achizitionat sau telefonul sa functioneze prin tehnologia CDMA.

Cu prietenie,

Orange Helper

#2355
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostOrange_helper, on 20 februarie 2015 - 11:26, said:

Salut,

Orange Romania foloseste urmatoarele frecvente:

Pentru 2G : 900 mhz / 1800 mhz
Pentru 3G : 2100 mhz / 900 mhz
Pentru 4G : 800 mhz / 1800 mhz / 2600 mhz

Daca telefonul tau nu functioneaza pe o astfel de frecventa, nu va putea fi utilizat in reteaua Orange Romania. Poti verifica frecventa pe care functioneaza dispozitivul tau pe site-ul producatorului Apple.

De asemenea, exista posibilitatea ca telefonul tau sa fie blocat pe reteaua operatorului de unde a fost achizitionat sau telefonul sa functioneze prin tehnologia CDMA.

Cu prietenie,

Orange Helper


Bun helper esti... ce sa zic. iPhone 3G si 3GS nu s-au facut CDMA. Abia de la ip4 in sus a existat model pentru CDMA.

Telefonul e sigur blocat pe AT&T, roaga fostul proprietar sa mearga sa-l deblocheze la orice sucursala, in SUA, sau du-l la un service la noi, dar vezi daca mai merita

#2356
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012
Salut! Am achizitionat un telefon Iphone 3Gs, si are probleme cu semnalul.... ba are semnal slab, ba pica cu totul. Ce pot sa ii fac?
Precizez ca nu are nici un Cydia sau alt ceva instalat pe el, i-am dat si resetare generala si nimic....

#2357
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ai incercat alt SIM in telefon? Daca face la fel (si sunt cam sigur de asta) atunci telefonul a fost "manarit" de catre fostul proprietar. Te poti convinge de asta daca il vei duce la un service GSM si ii vei ruga pe cei de-acolo sa desfaca telefonul sa te convingi personal de asta.
Spun asta fiindca am acasa un 3GS in care fostul proprietar a intervenit si a facut ori bypass intre ceva circuite, ori a refacut o conexiune cu sarma de bobinaj si a lipit-o cu eticheta pentru preturi.

Edited by Hider141, 07 April 2015 - 14:53.


#2358
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012
Asta nu stiu. Revin cu un update. Afara telefonul are 4-5 linii, deci full.... cand intru in casa 1-2-3 maxim sau deloc. Pica cu totul.
[ http://s15.postimg.org/7mjxf6rdn/Fotografie0053.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://s15.postimg.org/8q41r5c0r/Fotografie0054.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://s15.postimg.org/m8ay3fo63/Fotografie0055.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si ce pot sa-i fac in privinta asta?

Edited by razvancolceriu, 08 April 2015 - 11:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate