Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Apple iPhone 3GS

- - - - -
  • Please log in to reply
2381 replies to this topic

#2359
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu-i poti face nimic. Poti vorbi la el? Daca da, atunci e OK. Ca idee, activeaza-i parte de 3G (nu mobile data) din Settings>Cellular. E posibil ca reteaua ta sa mearga mai prost pe 2G (daca e setat cumva asa telefonul).

#2360
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012

View Postfilip.serban, on 08 aprilie 2015 - 12:09, said:

Nu-i poti face nimic. Poti vorbi la el? Daca da, atunci e OK. Ca idee, activeaza-i parte de 3G (nu mobile data) din Settings>Cellular. E posibil ca reteaua ta sa mearga mai prost pe 2G (daca e setat cumva asa telefonul).
Da pot. Dar se intrerupe. Daca activez 3G se duce cu totul semnalul

#2361
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
E cam clara treaba ca e manarit. tare ma tem ca tot ce poti face este sa-l inlocuiesti cu totul.

#2362
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012
Pai altceva ce pot sa-i fac? Sa-l desfac, sa-i schimb antena? Poate fi miscata mufa? Sa nu faca contact bine SIM-ul? ....

#2363
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
E cam riscant sa-l desfaci daca nu ai mai facut asta, fiindca 3GS-ul are panglica ecranului cam sensibila si scurta, si daca nu ai grija risti sa o scoti din mufa sau chiar sa o rupi.
Fiindca oricum s-ar putea sa ai nevoie de o surubelnita in stea daca nu are suruburi obisnuite si o ventuza pentru a desface ecranul iti recomand sa-l duci la un service si sa-ti spuna cei de-acolo cum se prezinta telefonul la interior.

#2364
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012

View PostHider141, on 08 aprilie 2015 - 14:45, said:

E cam riscant sa-l desfaci daca nu ai mai facut asta, fiindca 3GS-ul are panglica ecranului cam sensibila si scurta, si daca nu ai grija risti sa o scoti din mufa sau chiar sa o rupi.
Fiindca oricum s-ar putea sa ai nevoie de o surubelnita in stea daca nu are suruburi obisnuite si o ventuza pentru a desface ecranul iti recomand sa-l duci la un service si sa-ti spuna cei de-acolo cum se prezinta telefonul la interior.
Nu e vorba de asta, am desfacut multe lucruri, laptop-ul de mai multe ori, am schimbat led-urile in bord la masina, touchscreen-ul la samsung-ul din poza de mai sus, schimbat releu la TV.... etc. Am pistol de lipit, cositor, nu e vorba de asta. Il desfac in 5minute daca trebuie. Dar nu stiu ce sa fac mai departe... sa dau comanda de antena, sa fac bypass, am vazut ceva pe net... nu stiu...

#2365
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012
Ok... am rezolvat. L-am desfacut azi si era sarita mufa de la antena :)

#2366
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
salut am o intrebare pe un 3gs 32gb cu ios  6.1.6 mai merg instalate aplicati mesenger facebook watap skype  ca sa stiu daca merita sa il iau de la un prieten la un schimb cu un htc senzation xe multumesc

#2367
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Facebook si Facebook messenger cer iOS 7 sau mai mare. Whatsapp încă merge pe iOS 6 .

#2368
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Vor fi instalate versiuni mai vechi, te lasă sa le iei din appstore.

Chiar si Facebook lite exista.


Am si eu unul, il folosesc pe post de fix :D

#2369
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Mai are cineva 3gs? Ce OS merge cel mai bine pe el?

ziceati ca 3gs is fRagile?   E super rezistemt si poti sparge nuci cu el

Edited by exydos, 01 October 2015 - 14:30.


#2370
Misogina

Misogina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.10.2007
Buna ziua,

fiica mea a primit de la o colega de scoala un iphone 3gs folosit pe reteaua VDF ( deoarece a pierdut recent un HTC mini 8 nou), si am resetat in Itunes telefonul. problema e ca nu-l mai pot activa. in itunes zice ca trebuie sa introduc o cartela sim _There is no SIM card installed in the iPhone you are attempting to activate.-prima resetare si upgrade-are am facut-o fara sim, iar a doua cu sim.
cand il introduc in itunes si-i face restore-ul spune la nr tel "n/c"-ce insemna? ca este codat?
l-am cautat dupa imei pe un site si zice ca este "unblocked"
meniul este in limba romana

care sa fie problema de nu-l pot activa? nr telefonului este 83931DEF3NP si imei 011984008917157

#2371
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Salut

Avand in vedere ca e o problema "intre doua luntre" nu stiu daca ar trebui sa postez aici la iOS sau la android. Dar cred ca e mai nimenit aici la iphone.
Intrebare: cum mut smsurile, contactele, call log-urile de pe un 3GS pe un telefon android (Samsung A7 in speta).

Multumesc!

#2372
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Salut. Tata a primit un iphone 3GS de la cineva (din strainatate), dar telefonul avea cydia instalat. Am vrut să resetez telefonul, dar nu am reușit, nu știu de ce. Am dezactivat find my phone, am scos contul de icloud de pe el, dar după ce dădeam factory reset, se restarta, apărea că se resetează, dar nu se progresa deloc, rămânea blocat acolo. Așa că am încercat să dezinstalez cydia și să resetez telefonul, după acest video: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VM2LMuBwad0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Telefonul s-a restartat, dar nu se activează. Pe ecranul telefonul apare "Connect to itunes", iar după câteva minute în care rămâne așa, în itunes apare mesajul: "There is no SIM card installed in the iPhone you are attempting to activate.
Please disconnect and insert a SIM card in the iPhone."

Voi mai reuși să activez telefonul fără R-sim, sau ceva de genul? Bănuiala mea era că telefonul este blocat în rețea, dar am găsit imei-ul, am căutat pe google informații despre el, și zice că e unlocked.

Am încercat varianta cu apel urgență la 112 și apoi apăsat rapid pe butonul de power, într-adevăr a ajuns la meniu, dar nu se deschide nicio aplicație, iar după câteva secunde apare iar mesajul de activare. Ce variante ar mai exista?

LE: Telefonul avea deja instalată ultima versiune de ios disponibilă, 6.1.6

Edited by R10, 04 January 2017 - 00:15.


#2373
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Incearca ce scrie aici:
https://goo.gl/qDqXcL

#2374
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Baga telefonul in recovery mode (il bagi la pc, tii apasat pe power si home pana apare marul si apoi doar pe home pana apare logoul itunes si dai restore(restaurare) ) Ca sa activezi telefonul iti trebuie o cartela sim neaparat.

#2375
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010

View Postfilip.serban, on 04 ianuarie 2017 - 07:02, said:

Incearca ce scrie aici:
https://goo.gl/qDqXcL

Am găsit un astfel de tutorial aseară, și am încercat până la ora 4 să fac, dar nu am reușit. După ce dai să-i facă jailbreak, ajung la pasul cu just boot, la care îmi dă o eroare: missing keys.plist data for this build.

Am găsit undeva o soluție: For everyone with the MISSING KEYS.PLIST ERROR
1. Exit redsn0w and turn off your phone and unplug it
2. Plug your phone back in and then enter DFU mode without opening redsn0w yet. DFU=(3 sec lock button, 10 sec home and lock button, 15 second just home button).
3. Once in DFU mode, find redsn0w on your computer, right click on it and take ownership/run as administrator!
4. Open redsn0w, go to Extras>>Select IPSW>> select the 6.0 IPSW.
5. Go back, Jailbreak! let it do its thing and install cydia and then once the jailbreak is done and phone booted on, turn off your phone.
6. Exit redsn0w, unplug your device, plug it back in and put the phone into DFU mode! Open redsn0w!
7. In redsn0w go to extras>>select IPSW (6.0).
8. Extras>>Just Boot>> This is the only fix for the missing keys.plist error!!

Aceasta a mers, într-adevăr, am reușit să am semnal, și toate aplicațiile stock mergeau. Dar am dat un restart la telefon, și nu a mai mers. De atunci, degeaba încerc să fac iar pașii ăștia, pentru că după ce dau iar jailbreak, și încerc să intru în DFU mode, nu reușesc, pentru că îmi apare logoul apple, și apoi connect to itunes

View Postvince085, on 04 ianuarie 2017 - 07:10, said:

Baga telefonul in recovery mode (il bagi la pc, tii apasat pe power si home pana apare marul si apoi doar pe home pana apare logoul itunes si dai restore(restaurare) ) Ca sa activezi telefonul iti trebuie o cartela sim neaparat.

Am o cartelă sim, dar de România

#2376
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Nu merge. AM reușit să trec de acel pas de care nu reușeam înainte, cydia e instalat, am urmat toți pașii, am făcut upgrade la tot ce a cerut, am instalat pachetul ultrasn0w, dar după ce se instalează, îmi cere pin-ul cartelei pe care am introdus-o, dar tot "Searching..." scrie, și așa rămâne. Ciudat e că ieri cu aceeași metodă la un moment dat a mers, și chiar am putut să efectuez un apel

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate