Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Ungaria-Austria-Cehia-Germania-Elvetia-Italia-retur.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
SONYVAION31M

SONYVAION31M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 04.09.2007
Salutare oameni buni!!

   Trebuie-musai-sa va relatez apriga mea dorinta: de a calatori cu propria  masina prin Europa.O sa prezint succint si "organizat" resursele si "target-urile".V-as ruga sa ma incurajati sau sa ma...temperati, dup caz.
   Resurse financiare: maxim 1000 de euro - o parte din ei chiar dintr-o descoperire partiala de cont.
   "Tinta": calatorie de maxim 5.500-6.000 de kilometri;un consum estimat de 7 litri-7,5 litri mixt, la suta de km - cu masina destul de incarcata;masina este un Renault Laguna 3, cumparata in 2008, pe 21.05.2009, motor diesel, 150 CP, kilomteri parcursi - aproape de 16.000 km (revizia facuta la 15.000 km).
   Traseul dorit: Ungaria-Austria-Cehia-Germania-Elvetia-Italia-retur.Traseul l-am ales, in mod special, dupa criteriul "complementaritatii" - doresc sa vizitez tari pe care nu le-am vazut (pana acum am calatorit doar cu avionul in Suedia-Stockholm, Franta-Paris, si aproape toate orasele importante din Belgia, Olanda si Luxemburg;aaaaa....evident, am vazut si ceva din Bulgaria - dar nu se "pune").
   Cel mai nemultumit sunt de faptul ca nu reusesc sa gasesc persoane care doresc sa mearga - le lipsesc fie banii - cel mai des, fie astfel de "prioritati", fie placerea de a calatori...In concluzie sunt aprope dispus sa merg, pur si simplu, singur - vi se pare riscant??!
   Aa aloca maxim o noapte pentru Budapesta/Viena/Praga, cel putin 2 nopti pentru Germania/Elvetia si 3 nopti pentru Italia.In conditii "extreme" as putea sa alternez noptile dormite in masina (se pot rabata foarte bine scaunele din spate, devenind, cu portbagajul, pat pentru doua persoane cu inaltime de max.1,85 metri) cu noptile in hoteluri - mai ieftine, interesandu-ma doar sa aiba camere curate, cu pat confortabil si dus cu apa calda in incapere.
   Pana sa vin cu intrebari precise, astept opinia voastra despre aceasta idee de calatorie care imi doresc destul de mult sa se materializeze pana la mijlocul verii.

                  Va multumesc pentru orice idee;numai bine!

Edited by SONYVAION31M, 14 May 2009 - 19:05.


#2
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006
asa-i ca ai vazut topic-ul asta:  http://forum.softped...howtopic=544701   ???

#3
SONYVAION31M

SONYVAION31M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 04.09.2007

 l_stoian79, on May 14 2009, 22:01, said:

asa-i ca ai vazut topic-ul asta:  http://forum.softped...howtopic=544701   ???

    Sigur ca l-am vazut;dar nu-l consider "similar";eu am amanat postul asta de foarte multe luni;"turul Europei" nu-l concep fara FRANTA, SPANIA, MAREA BRITANIE si tarile nordice - daca observi, lipsesc toate acestea din traseul planificat de mine.
   Am uitat sa precizez: imi doream ca pe 23 mai 2009 sa fiu la ZURICH - la "WHITE SENSATION", dar se pare ca asta devine, deja, putin probabil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate