Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cosmote si Germanos

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Adica la cosmote la abonamente, nu ai roaming din start? Pare o aberatie, la orange nici nu mi-am pus problema sa nu mearga in roaming, si merge. Nu as putea spune daca pana la o suma maxima, l-am folosit doar pentru situatii urgenta, dar e absurd sa nu beneficiezi de un serviciu de baza. Si faza cu depozitele e o aiureala totala. La tara, adresa e numele satului, fara strada de obicei, deci daca un popescu face o prostie, nici un alt popescu din satul ala nu mai face abonament. Chiar daca poate nu are nici o treaba cu primul. Si de multe ori la tara, in cate un sat, jumatate din sateni poarta un singur nume.

p.s. la orange am 3 abonamente si nu mi-au cerut depozit ca am 3. daca ai deja un abonament, la ulterioarele nu mai trebuie sa platesti 3 abonamente in avans, deci esti in avantaj.
sincer, din ce am citit pe aici, la cosmote esti tratat din start ca un potential hot, nu ca un partener.

#56
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
mie mi se pare ok
sunt o gramada care au milioane de platit la operatorii de telefonie mobil
depozitele este un mod prin care se protejeaza
pana te da in judecata, pana recupereaza banii, mai mult pierde bani si timp
asa ti`a cerut o suma, dupa care poti sa faci hotline in tarile vecine

#57
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

View PostCutzu, on 11th May 2010, 19:01, said:

mie mi se pare ok
sunt o gramada care au milioane de platit la operatorii de telefonie mobil
depozitele este un mod prin care se protejeaza
pana te da in judecata, pana recupereaza banii, mai mult pierde bani si timp
asa ti`a cerut o suma, dupa care poti sa faci hotline in tarile vecine
bineinteles banii respectivi mi-au spus ca mi dau inapoi cu cerere si nu stiu cum si nu stiu ce...ar fi mai simplu daca ar pune un cost suplimentar peste care nu ai putea trece ( cred ca oricum exista si asa ceva)

#58
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
mie tot nu mi se pare ok sa fii considerat din start un potential infractor.

#59
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postslai, on 11th May 2010, 19:43, said:

mie tot nu mi se pare ok sa fii considerat din start un potential infractor.
Ba mie , din contra, mi se pare "foarte" Ok sa fi considerat din prima infractor...imagineaza-ti ca  ei au ca si potentili clienti pe ...oricine, oricine are un buletin si un act de propietate, absolut oriceine, poate incheia un contract cu ei, e mult mai usuor sa previi decat sa 'TI-O IEI"
Va mai aduceti aminte vremea Cosmoromului cand toti cocalarii isi faceau abonamente, unii pe bune altii pe buletine furate, si s-au dau tzepe la Cosmorom grave de tot, milioane de minute neplatite si abonamente nepltite cu carul....atunci nu se punea problema tot asa? de ce sa te considere infractor??Iaca=ta ca atunci nu te-a considerat nimeni si iaca-ta ce tzepe imense au dat ïngerasii "de romani care nu au fost considerati infractori. Acum crezi ca mentalitatea s-a schimbat cumva??? Nuuu...nicidecum, si de ce sa nu previi decat sa te frigi? Nu e mai simplu pentru ei asta? Si crede-ma, ca orice roman, si Cosmote in primul rand se gandeste la el, si nu la client, asa ca....mie personal mi se pare foarte corect ceea ce fac. Nu iti convine, exista varianta cartelei pre-pay care are oferte cel putin la fel de bune ca si abonamentul, daca nu chiar si mai bune. Nu te opreste nimeni sa iti iei gandul de la abonament unde platesti in fiecare luna o suma fixa, si sa iti achizitionezi o cartela pre-pay fara obligatii contractuale, la care foarte bine poti sa platesti tot in fiecare luna aceeasi bani care i-ai da pe un abonament si sa ai serviciile dorite.

#60
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
si de ce la ceilalti se poate civilizat si elegant si la cosmote nu?
sincer, cred ca epoca tepelor a trecut. e plina romania de telefoane, la revanzare nu mai castigi cine stie ce, e plin de minute gratuite.
in vremurile vechi, plateam 60 de centi un minut la connex. evident ca puteai ajunge repede la un buget care sa te depaseasca. dar acum nu mai e asa.
in plus e si metoda mult mai eleganta a plafonarii.
ok, doriti roaming, nici o problema. pana la suma de atatia euro.
sau
de ieri pana azi aveti cost suplimentar 20 euro. suntem nevoiti sa va restrictionam apelurile, pana va platiti factra intermediara emisa azi.

#61
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
da bre
din moment ce ai o medie de 15 euro pe luna, tu depasesti 20, deja bate la ochi, asta e logica
si iar nu ma deranjeaza
altfel iti poti face abonament mai mare in functie de necesitati si nu vei mai intampina probleme de genula asta

#62
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
ok, doriti roaming, nici o problema. pana la suma de atatia euro.
sau
de ieri pana azi aveti cost suplimentar 20 euro. suntem nevoiti sa va restrictionam apelurile, pana va platiti factra intermediara emisa azi.

ok, bre...
astea sunt metodele acceptabile, nu sa nu primesti un serviciu ca e posibil sa fii hot.

#63
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
tu stii ca mai bine e sa previi decat sa tratezi
asta fac ei
nu iti convine au voda si orange super oferte oricand, mai ales cand muti numaru` la ei

acum mi`am amintit
am vorbit vreo 3 luni cate o ora in italia si ajuneau facturile vreo 2 mil, nu`mi amintesc sa imi fi restrictionat in vreun fel apelurile
si nu aveam decat cfo 60, ca si acum de altfel

#64
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
sunt niste rezolvari ipotetice ale unor situatii. nu zic ca tie trebuia sa-ti inchida telefonul....

ma rog, poate sunt eu absurd, dar cosmote-ul mi-a devenit tare antipatic pentru ca au distrus zapp-ul. si situatiile de genul garantiilor ca esti probabil hot nu il fac mai simpatic.

#65
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
@slai: nu stiu ce abonament ai tu la orange, dar la mine nu a fost activat by default. Mi l-au activat gratis pentru ca aveam deja mai mult de un an de contract si facturile platite la timp.

#66
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,558
  • Înscris: 23.09.2017
Aveti vreun voucher care nu va mai trebuie la germanos? Multumesc

#67
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Niste poze din 2007 pentru nostalgici ;)

Attached Files



#68
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Pe vremea când erau Nokia și alții.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate