Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

leasing "cross-border"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
fms74

fms74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 18.03.2009
Buna seara,

Am gasit azi pe net un site  ce au acest produs de leasing cross border dar nu numai. Societatea respectiva preia leasing-ul ce deja il ai contractat cu o societate romaneasca . Mai mult in cazul in care ai ceva debite restante catre societatea de leasing romaneasca le platesc si pe acestea si iti acorda o perioada de gratie pina in ianuarie 2010, timp in care nu platesti decit dobinda. Ce mi s-a parut suspect este faptul ca indica un link catre un alt site international de data aceasta "capital solutions" unde iti explica ce fac dumnealor si care este procedura de a fi preluat de catre o societate de leasing sau finantator strain. Procedura spune ca dupa un aviz prealabil din partea lor , platesti o suma egala cu rata lunara catre ei , abia apoi iti emit o factura si te preiau dumnealor efectiv . Mie mi se pare cam ciudata procedura lor. Stiu cum functioneaza acest produs dar ma intereseaza daca a reusit cineva sa-l acceseze si daca ma poate indruma in acest sens. Multam!!!

Edited by spare-me, 12 May 2009 - 20:54.
mai fa tu o data reclama la un site si iei direct ban


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
suna a tzeapa. pune linkul, sa ne holbam si noi

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
in primul rand, acolo scrie ca trebuie sa ai o rata de minim 2500 de euro/luna (asta inseamna ca n-or sa fie multi cei interesati)
in al doilea rand, da un search pe google dupa transcapitalsolutions. o sa vezi ca are reclama de prin 2007 ( http://www.anunt-gra...utions_com.html ), iar site-ul respectiv cam tot prin 2007 a fost creat. imi vine greu sa cred ca un "leader in the international Bond Market" decide sa-si faca site abia in 2007 si in acelasi an decide sa se apuce de afaceri in romania :)

#4
pointiv

pointiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 18.03.2009
site-urile care se respecta au in general:
- termeni si conditii de utilizare a site-ului
- la contact au si telefoane fixe, adrese de sedii etc
- se gaseste "pe undeva" sub ce nume este inregistrata societatea
Cu alte cuvinte...poate fi gasit proprietarul.
....si probabil mai sunt si alte "semne" care spun despre un site daca este "bun" sau "cu tzapa"

Pe aici nu vad asa ceva  :huh:

#5
fms74

fms74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 18.03.2009
Site-ul e cu foarte multe semne de intrebare. De altfel si link-urile . Sint indicate doua numere de telefon , unul din Anglia si unul din Elvetia si atit. Nu au si ei un numar la poarta ?! Oricum ideea e ca eu sint interesat de un astfel de produs , sa-mi preia o singura institutie bancara sau de leasing toate leasing-urile printr-un leasing cross border , dar nu am gasit pina acum nici o informatie de genul asta . Si din cite am aflat , in Romania nu se practica refinantarea leasing-ului . Are cineva vreo informatie in acest sens sau ma poate indruma in vreun fel ???

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ok, asta e teapa. unde duce discutia asta ?

cand gasesti un produs corect si real mulat pe cerintele tale esti invitat sa le prezinti :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate