Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Problema mare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
inf3rn0

inf3rn0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.12.2006
Am doua "credite" un overdraft pe cardul se salar si un credit card de la alpha bank... in total creditul e de vreo 6000 ron amandoua... nu mai lucrez de ceva vreme.. si nu imi mai pot platii datoria.. ce ash putea sa fac... ?
pana imi gasesc ceva de munca

#2
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Parerea mea este ca in loc sa ne intrebi pe noi mai bine ai merge la cele doua banci sa ii intrebi pe ei. Sa iti faca o reesalonare etc. Alt solutie nu ai. Daca nu mergi sa vorbesti cu ei or sa te bate in executare silita.

#3
fms74

fms74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 18.03.2009
in perioada asta toate bancile acorda perioade de gratie timp in care nu platesti decit dobinda , in anumite cazuri chiar si mai mari de 6 luni. dar cel mai bine e sa vb cu banca.

#4
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Din pacate sfaturi bune si ajutor ai fi putut primi aici, chiar nu era cazul sa cauti metode de indatoarare.
http://forum.softped...p;#entry5183329

Quote

Buna ziua, tocmai am fost respins cu un credit de consum din cauza scoring`ului... atzi putea sa`mi datzi o alternativa pentru un credit, am fost la bancpost si m`au respins...
ash vrea un credit pe o durata cat mai mare, 7- 10 ani suma de 12000 de ron la un salar de 650 de ron plus bonuri de masa,
am incercat pana acuma la CEC si Bancpost... va rog sa`mi datzi o alternativa... vechimea pe cartea de munca este de 3 luni si ceva la locul actual de munca si inca 3 luni de acum 4 ani si c`am atat. va rog mult de tot
multumesc

Acum cel mai bun sfat ar fi sa iti gasesti urgent un loc de munca. Cum stai cu demersurile in privinta asta, se misca ceva? Si de curiozitate, de ce te-ai bagat la descoperiri de card si la datorii?

Edit: de fapt vad ca ai fost sfatuit sa nu te bagi dar, aparent, nu ai ascultat.

Edited by dcg, 13 May 2009 - 09:10.


#5
inf3rn0

inf3rn0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.12.2006
stai umpic chiar nu`mi dau seama de unde pana unde de ce am fost nevoit sa ma bag in datorii ?? mi`am luat gear pentru studio ... oricum banuiesc ca si dumneavoastra avetzi credit.. nu cred ca v`am intrebat de ce v`atzi facut credit ... am intrebat doar ....

#6
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Mda toti sar in sus de ce de ce. Si-a facut omult credit asta e. Acum problema e de alta natura nu de ce a facut.
Mergi la banca si vb cu ei, sa iti dea o perioada de gratie. Explica-le ca nu ai serviciu si nu mai poti plati. Oricum tot e mai bine sa achiti numai dobanda sau sa iti reesaloneze decat sa nu mai platesti deloc. Dar doar banca iti pote da solutia si nu noi. A si gaseste-ti un serviciu oricat de cacao ar fi. Macar ai sa ai un venit si poti achita cat de cat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate