Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Nokia E52

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2174 răspunsuri în acest subiect

#55
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.217
  • Înscris: 29.11.2001
Ala de pe celalalt forum a pus niste poze, relevante as spune eu. Desi sa truchezi o poza nu e mare lucru, nu par trucate pozele.

#56
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.704
  • Înscris: 01.05.2007
eu cred ca o sa fie ceva de capul lui. am avut e50 multumit de el si e51 pe care l am maritat acum o saptamina de care am fost foarte multumit, de aceea tot intreb cind apare e52 ca nu pot sa stau mult fara tel, rabdarea a inceput sa aiba limite ( acum de nerabdare sau fiindca stau cu un "soarice de tel" nu stiu) :wub:

#57
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.628
  • Înscris: 03.09.2006

 pavelescu, on 27th June 2009, 16:18, said:

Disponibil la precomanda pe cateva site-uri nokia
Italia : 299 euro ; Franta : 321 euro ; Finlanda 385 euro.
Sa vedem cat va fi la noi ....
300 euro costa ala alb si prost? Nu mersi, mai asteptam cateva luni si apare fratiorul cu 3 ani mai mare, destept si negru de pe celalalt topic :).

#58
in_slujba_diavolului

in_slujba_diavolului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2009

 kkLM, on 30th June 2009, 21:24, said:

300 euro costa ala alb si prost? Nu mersi, mai asteptam cateva luni si apare fratiorul cu 3 ani mai mare, destept si negru de pe celalalt topic :).
care?E 55?

#59
kelloboss

kelloboss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 25.04.2007

 sebastian98, on 6th May 2009, 19:00, said:

Foarte interesant. O varianta de E55 dar fara tastatura QWERTY. Bateria care tine 23 zile in stand-by este impresionanta, insa nu stiu daca chiar o sa tina atat. Bateria este BP-4L 1500 mAh . In rest, felicitari celor de la Nokia care au reusit sa inglobeze latura bussines si latura multimedia intr-un singur device.

[ http://img23.imageshack.us/img23/8189/nokiae52.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Scuze de offtopic. Cum fac si eu la e50 meu cand imi notez ceva sa imi apara asa ca la asta....unu sub altul. Acuma daca notez 3 chesti...imi apare 3 notes, nu unu sub altul ca in poza.

#60
drewas

drewas

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 632
  • Înscris: 28.08.2007

 kelloboss, on 1st July 2009, 20:06, said:

Scuze de offtopic. Cum fac si eu la e50 meu cand imi notez ceva sa imi apara asa ca la asta....unu sub altul. Acuma daca notez 3 chesti...imi apare 3 notes, nu unu sub altul ca in poza.
Iti cumperi un E52 cand apare ;)

#61
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.521
  • Înscris: 14.06.2006
Doar 60 de mega memoria interna????? LOL! Ce-o fi fost in capul lor? La E51 mai am doar 40 Mb liberi din 130!

#62
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 Hidralazina, on 1st July 2009, 20:34, said:

Doar 60 de mega memoria interna????? LOL! Ce-o fi fost in capul lor? La E51 mai am doar 40 Mb liberi din 130!
Nu conteaza, asta sa fie mare "buba"
Totusi E52/E55 par prea bune sa fie adevarate, asa am avut sperante mari si cu 5800/N97
42000 * 300 = 12 MIL 6 SUTE, suna bine, oricum mai mult nu prea pot cere, sunt prea multe telefoane "dotate" pe piata sa îsi permita sa ceara 17-18 mil
Daca tot îl cumpar nou îl vreau pe negru, oricum fata de N82/N78 tot e mai mic

Editat de PHOENIX_GUARDIAN, 01 iulie 2009 - 19:51.


#63
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 29.06.2005

 Hidralazina, on 1st July 2009, 20:34, said:

Doar 60 de mega memoria interna????? LOL! Ce-o fi fost in capul lor? La E51 mai am doar 40 Mb liberi din 130!
Eu mai am doar 10 MB :D . Intr-adevar cei 60 Mb sunt un minus. Daca ar fi fost macar aceeasi memorie ca si la batranul E51. Sa speram ca e doar o greseala in specificatiile date si va aveam memorie mai mare. Nu inteleg cum au omis acest lucru.

#64
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.628
  • Înscris: 03.09.2006

 in_slujba_diavolului, on 1st July 2009, 18:26, said:

care?E 55?
Exact sau E72.

#65
cosmin_chiri

cosmin_chiri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 16.05.2009

 bogdan78, on 1st July 2009, 21:51, said:

Eu mai am doar 10 MB :D . Intr-adevar cei 60 Mb sunt un minus. Daca ar fi fost macar aceeasi memorie ca si la batranul E51. Sa speram ca e doar o greseala in specificatiile date si va aveam memorie mai mare. Nu inteleg cum au omis acest lucru.
sunt si eu de parere ca, e o greseala tinand cont ca e un telefon business , eu am obiceiul sa tin in memoria
telefonului toate datele importante pentru ca, am mai patit-o cu cardurile astea micro sd ori sa nu il mai recunoasca ori trebuie reformatat <_<

#66
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.488
  • Înscris: 05.08.2002
probabil o alta mizerie marca nokia de luat ochii
23 zile bateria? cred ca au uitat un punct undeva, adica 2.3 zile
colorat, frumos, cu multe optiuni inutile, dar imposibil sa-l folosesti "normal"

adica sa vorbesti la telefon pe strada de exemplu
cu e51 nu prea merge decat daca ai urechi de superman

#67
drewas

drewas

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 632
  • Înscris: 28.08.2007
aeon te contrazic ... Problema cu urechile de Superman se rezolva daca inlaturi plasticul de pe interiorul fetei din dreptul difuzorului. Se aude foarte tare asa chiar cu volumul la 80%.
E52 ca majoritatea telefoanelor, este "zero". Are +'uri dar si -'uri ca sa se anuleze, dar daca are aceasi problema ca E51, E66 cu oxidarea in timp a butonului de navigatie, de la mine are nota 4 (tras de par) :)

Editat de drewas, 02 iulie 2009 - 17:05.


#68
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 763
  • Înscris: 25.02.2009
aeon - Citeste
Stand-by time (battery life)

Stand-by time is the officially quoted longest time that a single battery charge will last when the phone is constantly connected to the GSM network but is not in active use.

The stand-by time is highly dependent on the cellular network environment, such as the distance to the closest GSM cell tower. Moving the phone also negatively affects battery life.

Manufacturers measure stand-by time in controlled conditions and the quoted numbers are rarely reached in real life. These numbers are best used as a reference when comparing phones from the same manufacturer.

Quite often you will find the Stand-by time field in the specification pages of new phones empty as the manufacturers sometimes fail to disclose the info at the official announcement. Later on when the handset hits the market, the figures are usually revealed and accordingly, we take the care to add them to the database.
Stand-by= tinut cartela în telefon fara sa vorbesti, teoretic în momentul în care îl folosesti ar trebui sa tina 4-5 zile maxim (totusi are GPS/WIFI, daca tine 3-4 zile ar fi ceva nou)

Drewas - Ce sa zic, am avut telefonul asta*E51* si nu am observat problema respectiva
Legat de oxidarea butonului din mijloc îmi sari gândul la defect hardware nici gând ca se freaca butonul, am avut N78/N82/3120c (toate au butonul asa si pot zice sincer ca înca nu am patit sa se frece sau sa se decojeasca (am vazut asta la unele modele de la SE)
OXIDÁRE s. (CHIM.) oxidație, ruginire, (pop.) coclire. (~ unui metal.)  

Editat de PHOENIX_GUARDIAN, 03 iulie 2009 - 14:55.


#69
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.488
  • Înscris: 05.08.2002

Quote

Stand-by time (battery life)
Stand-by time is the officially quoted longest time that a single battery charge will last when the phone is constantly connected to the GSM network but is not in active use.

e ca si cum ti-ai lua masina pentru ca la relanti si mers  in gol, consuma 0.1 l/h
in sarcina, la 100km/h nu conteaza ca ajunge la 20l/h, ai placerea sa consume in gol doar 100 ml

presimt un telefon doar de luat ochii, dar lipsit de utilitate practica

#70
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.319
  • Înscris: 21.10.2003
aeon nu mai exagera, poate te mai crede cineva :)
Utilitate practica... depinde ce vrea fiecare de la aparat. Pentru mine util este un telefon care le are pe toate (camera buna, wi-fi, GPS, touchscreen si dimensiuni rezonabile) si tine folosit intens minim 5 ore. Pentru altii s-ar putea sa fie util doar un 1100 care tine 10 zile si se aude la fel ca un E51 fara defecte.

#71
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.628
  • Înscris: 03.09.2006
Haideti,  mai, ce dracu?! la E51 din stand-by-ul de 13 zile ajungi sa trebuiasca sa-l incarci la 48h; l-am lasat pe masa fara sa-l ating cu un SIM pe care nu suna nimeni si m-a tinut 3 zile (rupt in 2 m-a tinut 3 ore jumatate), ce conditii controlate?! e tinut la -100 C si 5k km sub apa sau cum?!

#72
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.704
  • Înscris: 01.05.2007
eu nu stiu cum  putea sa te tina asa putin, am avut un e51 abonament pe cosm 280 ( vorbit, butonat, wi-fi) si tinea 2-3zile

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate