Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Situații plăcute sau neplăcute pe care le-ați experimentat

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Orice găsești în farmacii și se eliberează fără rețetă! Extraveral, Sedocalm... etc!

#74
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 01.01.2010
Faza asta s-a intamplat acuma o saptamana.Ma pun pe scaun si incepe sa faca cu freza aia si dintr-o data se enerveza si spune : Sa-mi bag p*** ca sangerezi ca pi*** la ciclu! Ma bufnit rasul... :P de am crezut ca o sa cad de pe scaun.
(e mai slobod el asa la gura :lol: )

Edited by kill_something, 23 January 2010 - 18:35.


#75
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ca majoritatea dentiștilor :lol:

#76
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postkill_something, on 23rd January 2010, 18:34, said:

Faza asta s-a intamplat acuma o saptamana.Ma pun pe scaun si incepe sa faca cu freza aia si dintr-o data se enerveza si spune : Sa-mi bag p*** ca sangerezi ca pi*** la ciclu! Ma bufnit rasul... :P de am crezut ca o sa cad de pe scaun.
(e mai slobod el asa la gura :lol: )
Genial!  :thumbup:

#77
Ursanu65

Ursanu65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 16.11.2009
:thumbup:   Interesant raspuns v-a dat medicul respectiv....fara sa se abtina.... Cateodata se mai întampla si asemenea cazuri, caci fara sa vrei ti-o ia razna si le raspunzi pacientilor cu cuvinte poate nedorite. Dar ce-i sa-i faci , asa e viata de zi cu zi - atat cu bune, cat si cu rele...

#78
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Se duce Decembrica la doftorul de dinti. Vara, cald, frumos...nu prea se simteau cele 105 chile ale mele. Intru la mester, zic saru-mana la don'soara asistenta, buna ziua la domnul si gata.
Gata adica m-am inverzit si am cazut.La propriu.Sare gagica la mine, imi da un pahar de apa ma vantura oleaca, imi trag sufletul.
Dar ce-ati patit? Vi-i rau?
Ei pe dracu...de la caldura.

Ochei....ma ridic dupa vreo 10 minute de pe podele, ma intreaba doftorul daca pot sa stau pe scaun.
Bineinteles.
Ma asez singurel pe scaun, se apropie monstrul.Atat. Cad iar.Noroc ca de data asta eram pe scaun. Iar sare fata.Apa, ventilatie, doctorul se uita la mine ca la avioane.
Nu vreti sa iesiti pe hol sa va reveniti? ( se plictisise omul...eram la el de juma de ora, nu produsese nimic).
Ma ridic in picioare, ma indrept spre hol.Zice omul.... stati 10 minute si apoi intrati.
Inapoi aici?
Pai...da.

Ajung pe hol, intreb unde-i buda, ma duce asistenta la usa.N-am apucat sa deschid usa ca borasc tot ce bagasem in ziua aia.
Ma spal, aia deja se uitau mai mult decat stramb la mine. Zice asistenta...va las sa va reveniti si apoi intrati. Mai stau 10 minute afara, rezolva ala un copchil de 10 ani apoi ma ia de mana si ma baga inauntru. Nu apuc sa ma asez ca iar ma fac verde.Cand am simtit ca-s la un pas sa lesin, m-am ridicat si am fugit.La propriu.
A doua zi imi aduce la birou unul din telefoanele care cazusera pe acolo. N-am mai fost la doftor de atunci.

#79
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
M-am c*%at pe mine de râs, nu ești zdarvăn! Asta e cea mai tare de departe! :lol: Las' că de la toamnă vii pe mâna mea :D

#80
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Mor de gat cu tot cu stomatolog.Poate daca-mi face anestezie generala.....

#81
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Când mi-oi vedea asistenta-n chiloței doar, n-o să te mai înverzești. :D

#82
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
eu tot timpul am acea senzatie de voma,chiar uneori cand ma spal pe dinti and shit..

#83
micutastea

micutastea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 03.07.2008
Eu sunt aproape de lesin la fiecare anestezie. Ma albesc, ma lasa cu scaunul pe spate, ma uda pe fata & shit! Urasc anestezia!!  :mellow:

#84
Bursucel27

Bursucel27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2017
E cam vechi topicul, dar eu tot vreau sa postez aici o intamplare de la stomatolog. M-am dus sa imi tai niste gingie de la maseaua de minte ca sa nu ma mai chinuie dinuna in luna cand mai ieșea cate un colt. Stomtologul avea o asistenta noua, care am aflat ulterior ca era studenta si era in practica. Cand ia medicul foarfeca in mana o intreaba cum sta cu sangele. Ea foarte calma si linistita zice ca e ok, nu are nimic cu vazut sange. Cand a inceput sa taie, il vad la un moment dat pe stomatolog ca ii trage oglinduta aia din mana si ce mai avea ea in mana la minr in gura si o trimite la geam sa ia aer. Cand mut ochii catre ea, ea era vu ochii dati peste cap, mai mai sa lesine.

#85
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Doamna stomatolog:Vineri am program de la 12 la 16 .La cat vrei sa vii?
Eu:Pai atunci programati-ma la 16 :)).A inceput si ea sa rada si m-a pus la la 15.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate