Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 

metode de plata

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
buna ziua ,


Doresc sa implementez si io intr-un site ca metode de plata prin Credit Card si PayPal si as dori cum trebuie sa procedez pt a adauga aceste obtiuni in site-ul meu , apelez la cei care au lucrat cu asa ceva si cum ar trebuie si io sa procedez

care sunt pasi pt Credit Card


si care sunt pasi Pt a adauga PayPal


in ambele cazuri as dori daca aveti putin timp sa imi explicati cat mai amanunti pas cu pas cine ofera servicile astea cu cine trebuie sa vb si niste link-uri daca se poate , multumesc astept raspunsuri o zi buna.

Edited by DarkAngelBv, 04 June 2009 - 18:22.
Typo edit


#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
+1.
Si eu am nevoie de informatiile astea.
Daca stie cineva, va rog sa raspundeti.

#3
Cristina89

Cristina89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.05.2009
Pt paypal https://www.paypal.c...started-outside dar sa-ti upgradui contul la business.
Pt credit card habar n-am cum se face, poate stie altcineva ca si pe mine ma intereseaza. Sincer nu stiu cat de convenabil ar fi prin card ca nu multi sunt dispusis sa-si dea datele asa usor, eu cel putin nu as da.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 16.03.2007
Practic plata cu cardul se poate face numai printr-un procesator de plati, iar paypal asta este! Crezi ca clientul iti da tie direct datele cardului? si daca ti le da ce faci cu ele? cum extragi tu banii?

Nu iti trebuie cont Business decat daca ai o un volum mai mare de tranzactii, dar la fel de bine te poti descurca si cu un cont Premier...

succes!

#5
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009
Depinde ptr ce fel de site iti trebuie. Si eu am cautat luni bune pe net... Da-mi PM cu numele site-ului si o sa iti zic c-am ce sa alegi.

#6
wiizard

wiizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.02.2009
poti sa folosesti epayment.ro ( nu l-am folosit)

#7
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009

View Postwiizard, on May 7 2009, 20:43, said:

poti sa folosesti epayment.ro ( nu l-am folosit)



Mai terminati voi cu prostiile astea....Epayment...Apa de ploaie !!!!!  Vrei ceva serios...CCbill..Epoch...chiar Paypal.... Daca ajungi sa apelezi la servicii gen Epayment..mondopay.....si inca 30 firme fantoma din Romania asta....
Din 100 de potentiali clienti ai site-ului....poate 5 ar da datele la epayment sau mondopay..etc... In schimb 30 nu ar avea probleme cand ar vedea Paypal...CCbill....etc.

#8
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Ce vorbesti nene? epayment.ro apa de ploaie? Firma fantoma? Ar trebui sa te mai interesezi si o sa vezi ca spui prostii.
Iar cei 30 de clienti care ar prefera paypal in locul epayment.ro , sa zicem, sunt dispusi sa plateasca 2 comisioane? Comision bancii si comision la paypal?

#9
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009
Mai bine platesc cu 5$ in plus dar stiu ca datele mele sunt pastrate in siguranta decat sa ma trezesc maine cu contul gol :)))) Intr-o tranzactie conteaza foarte mult securitatea si abia dupa aceea te uiti daca dai cu 2-5$ in plus sau in minus.... Nu vreau sa risc totzi banii din cont ptr un rahat de comision de 5$ pe care il platesc in plus...iar la securitate NICIODATA Epaymentul nu va putea sa fie peste CCbill....Epoch...Paypal....Google checkout....2checkout.... Nu zic ca ei sunt perfecti...dar sunt de 10x ori siguri...Deci lasa reclama asta de 2bani ca nu tzine pe aici... Bine..nu pun la indoiala ca mai sunt "gaste" in Romania asta...dar....

#10
wiizard

wiizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.02.2009

View Postkoda10, on May 7 2009, 22:18, said:

Mai terminati voi cu prostiile astea....Epayment...Apa de ploaie !!!!!  Vrei ceva serios...CCbill..Epoch...chiar Paypal.... Daca ajungi sa apelezi la servicii gen Epayment..mondopay.....si inca 30 firme fantoma din Romania asta....
Din 100 de potentiali clienti ai site-ului....poate 5 ar da datele la epayment sau mondopay..etc... In schimb 30 nu ar avea probleme cand ar vedea Paypal...CCbill....etc.


Am zis ca nu l-am folosit, nu te mai agita degeaba.
De ce sa folosesti un serviciu strain cand poti sa folosesti ceva autohton?
Cat despre securitate:

Quote

GECAD ePayment este primul furnizor de soluții integrate de comerț electronic și plăți online din România care obține certificarea PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), cel mai important standard de securitate din industria plăților online, în urma auditului de securitate
desfășurat de Endava, PCI DSS Qualified Security Assessor.
Tot articolul il gasesti pe chip[dot]ro/stiri/securitate/epayment_obtine_certificarea_pci_dss_/25434

#11
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009
wiizard.... eu nu ma agit. Dar cum vad ca unii se scapa pe ei in pantaloni si nu se pot abtzine de la reclama....Ma apuca rasul.... Tu ai avea mai mult incredere in romanasii astia care isi spun Epayment sau in CCbill...de ex ? Sincer acum...:))

#12
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Te agiti... ai scris 3 reply-uri in care spui ca mai folosesti ccbil, paypal decat epayment. Cat despre reclama, tu stii cel mai bine ca doar ai facut reclama la un site inca din primele topicuri deschise de tine.

@cel interesat de sistemul de payment: sistemul trebuie sa fie sigur si la indemana utilizatorilor. Daca utilizatorii sunt romani, e posibil sa pierzi clienti doar pentru ca nu cunosc bine limba engleza, ca sa inteleaga ce mesaje primesc pe un site care nu are traducere.

#13
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009
La mine nu e vorba de reclama...ca nu imi da mie Paypal-ul bani ca sa scriu despre ei...sau altcineva  B)  
Cred ca 80% dintre romanii care intra pe internet stiu si au habar de limba engleza...cel putin nivel mediu... Si acum hai sa fim seriosi... Mai multa incredere prezinta XXX din Romania decat niste site-uri straine care se ocupa cu procesare de plati online inca de prin 98-99 ?  Ca sa nu mai zic ca unele dintre cele enumerate mai sus accepta si industria adult sau gaming. De aici poti sa iti dai seama cate seriozitate e la mijloc. Decat sa dau cardului meu unuia care a procesat 10 mii de tranzactii online , mai bine le dau unuia de a procesat poate 50 milioane... Si cu asta am incheiat !  :)

#14
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
mda ... intru-n final tot nimic nam inteles ? ce sa aleg pt credit card pt site-uri romanesti si care sunt pasi pt a adauga  serviciu paypal ca metoda de plata in site-ul meu ...

mi-a recomandat cineva pt credit card , www.tranzila.ro dar are taxa de instalare de 49euro dupaia ia 4% comision...

as pune tot paypal pt plata prin card dar e cam aiurea pt ca clientul trebuie sa isi faca cont paypal chiar daca plateste cu cardu ....mie imi trebuie ceva direct...

astept raspunsuri ..multumesc.

#15
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009
Ce volum de vanzare te astepti sa ai ? Ceva in jur de .... ? Cei de la CCbill iti integreaza toata platforma pe site si clientul poate plati direct cu cardul. Banii iti vin saptamanal in contul tau bancar..dar au comisioane ceva mai mari....de vreo 16%.... :rolleyes:

#16
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostLuKian23, on May 8 2009, 14:10, said:

mda ... intru-n final tot nimic nam inteles ? ce sa aleg pt credit card pt site-uri romanesti si care sunt pasi pt a adauga  serviciu paypal ca metoda de plata in site-ul meu ...

mi-a recomandat cineva pt credit card , www.tranzila.ro dar are taxa de instalare de 49euro dupaia ia 4% comision...

as pune tot paypal pt plata prin card dar e cam aiurea pt ca clientul trebuie sa isi faca cont paypal chiar daca plateste cu cardu ....mie imi trebuie ceva direct...

astept raspunsuri ..multumesc.

Pentru paypal, intri in contul de la paypal si ai in meniul de sus Merchant Services, de acolo creezi optiuni de plata, moneda, valoarea produsului/serviciilor pe care le vinzi. Dupa ce ai completat tot, paypal-ul iti genereaza un cod pe care-l adaugi pe site-ul tau.

Edited by bogdanar, 08 May 2009 - 14:08.


#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
N-ai decat vreo doua variante ca incepator: Paypal, sau 2Checkout pentru procesat carti direct.

Restul ori sunt scumpe, ori nu te accepta din Romania.

View Postbogdanar, on May 7 2009, 22:35, said:

Iar cei 30 de clienti care ar prefera paypal in locul epayment.ro , sa zicem, sunt dispusi sa plateasca 2 comisioane? Comision bancii si comision la paypal?
Care comision Paypal? Iar comisionul bancii (care mai e si ala?)... conteaza prin ce platesti, paypal sau altceva?

Edited by don_dannielo, 08 May 2009 - 14:34.


#18
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Cum faceti cu PayPal, care nu accepta RON? Alegeti Euro sau cum?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate