Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

cont BCR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Am un cont deschis la BCR in Bucuresti unde se vireaza banii de alocatie al copiilor(titular sot imputernicit sotie). Acesti bani intra in contul curent si raman asa pentru ca noi nu suntem in tara si nu putem sa-i constituim in depozit.
Mai avem alt cont deschis tot la BCR(dar in Calarasi) unde avem si homebanking si putem face diverse operatiuni, plati. Intrebarea mea este de ce nu apar si acei bani din BCR-Bucuresti astfel sa-i putem constitui in depozit aici in Calarasi fiind totusi aceeasi banca? La contul din Calarasi sunt titulara eu(sotia) dar o am pe mama imputernicita si poate constitui ea depozitul.

Stie cineva ce putem face? Se poate rezolva printr-un telefon sau trebuie sa mergi personal la banca?

Multumesc si astept raspunsuri.

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postmiki3, on Apr 22 2009, 10:14, said:

Am un cont deschis la BCR in Bucuresti unde se vireaza banii de alocatie al copiilor(titular sot imputernicit sotie). Acesti bani intra in contul curent si raman asa pentru ca noi nu suntem in tara si nu putem sa-i constituim in depozit.
Mai avem alt cont deschis tot la BCR(dar in Calarasi) unde avem si homebanking si putem face diverse operatiuni, plati. Intrebarea mea este de ce nu apar si acei bani din BCR-Bucuresti astfel sa-i putem constitui in depozit aici in Calarasi fiind totusi aceeasi banca? La contul din Calarasi sunt titulara eu(sotia) dar o am pe mama imputernicita si poate constitui ea depozitul.

Stie cineva ce putem face? Se poate rezolva printr-un telefon sau trebuie sa mergi personal la banca?

Multumesc si astept raspunsuri.

la bcr bucuresti cine e titular ?
la bcr calarasi cine e titular ?

bineinteles ca-ti poti vedea orice conturi online daca esti tot tu titular.
daca e sotul pe unul si sotia pe altul si nu au amandoi homebanking, nu il poti vedea pentru ca fiecare e client diferit

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
probabil sunt conturi curente diferite (se poate) sau titulari diferiti
in mod normal, se poate vedea contul tau din orice sucursala

#4
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
La BCR Buc este titular sotul, imputernicit sotia, la Calarasi avem 2 conturi, la unul este titular sotul-imputernicit sotia, iar la altul titulara sotia-imputernicita mama(ca sa poata face depozite).

Sa inteleg ca pana la urma trebuie ori sa deschidem homebankig si la Bucuresti(adica sotul pe numele lui, la Calarasi este homebanking-ul pe numele sotiei) ori sa schimbam titularii sa fie numai unul singur? Si asta trebuie sa fii personal la banca, altfel nu se poate?

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
2 titulari diferiti, clar 2 homebank, chiar si daca e in acelasi oras.

mi se pare ca va complicati peste masura.
mai bine inchideti un cont, ramaneti cu cele din localitatea unde locuiti, fara imputerniciti, fara nimic, pe numele unui singur titular si gata.
da, personal la banca

#6
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Multumesc pentru raspunsuri, am inteles cum sta treaba. N-am cum sa inchid contul din Bucuresti pentru ca acolo se vireaza banii de alocatie(sau as putea sa merg la protectia copilului, parca asa se numeste) si sa le dau celalalt cont in care sa vireze banii, dar asta cand vom fi in tara, pana atunci o sa ramana tot asa din pacate.

#7
Jonny93

Jonny93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.04.2008
Imi poate spune cineva care era dobanda BCR la depozitele in LEI pe 12 luni la ~1 martie 2007 si ~1 martie 2008?   Multumesc  :)    (stiti cumva si vreun site cu date ...oficiale?)

Edited by Jonny93, 06 May 2009 - 16:45.


#8
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005

View PostJonny93, on May 6 2009, 17:32, said:

Imi poate spune cineva care era dobanda BCR la depozitele in LEI pe 12 luni la ~1 martie 2007 si ~1 martie 2008?   Multumesc  :)    (stiti cumva si vreun site cu date ...oficiale?)

Depinde si de suma pe care doresti sa o depozitezi.
Suna la cea mai apropiata agentie si intreaba, insa nu BCR ofera cea mai mare dobanda. Daca vrei mai multi bani mergi la Banca Romaneasca.

#9
Jonny93

Jonny93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.04.2008
Multumesc pentru raspuns dar ma intereseaza dobanda la datile respective, nu cea din prezent... asta o pot afla tot de la banca avand in vedere ca e cu 2 ani in urma...?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate