Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Ce facultate v-ați ales? ALEGERE FACULTATE. La ce vreți să dați admitere? Îndrumare facultate.

- - - - -
  • Please log in to reply
3895 replies to this topic

#37
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
stiati ca mai sunt mai putin de 2 luni pana la bac si eu nu stiu unde vreau sa dau FIX ? mai e cineva in situatia mea ? :P
cred ca acum, in 2005, este momentul potrivit in care trebuie sa iei o decizie potrivita! in ceea ce priveste o facultate cu perspective europene... cred eu... !
care o fii aia? dupa voi ?

edit: @toyomi, da tatu e arab si mamu e romanca!

Edited by shumilica, 24 April 2005 - 11:56.


#38
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

shumilica, on Apr 24 2005, 18:56, said:

stiati ca mai sunt mai putin de 2 luni pana la bac si eu nu stiu unde vreau sa dau FIX ? mai e cineva in situatia mea ? :P
cred ca acum, in 2005, este momentul potrivit in care trebuie sa iei o decizie potrivita! in ceea ce priveste o facultate cu perspective europene... cred eu... !
care o fii aia? dupa voi ?

<{POST_SNAPBACK}>


du-te-n USA la studii  sau in japan .

#39
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
hm... asta nu implica.... BANI MULTI ?

#40
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

shumilica, on Apr 24 2005, 19:00, said:

hm... asta nu implica.... BANI MULTI ?

<{POST_SNAPBACK}>


lol,  daca ai bursa nu.

#41
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
mi-ai zis-o bei ! un elev de clasa a 12-a care sta si posteaza pe softpedia crezi ca mai poate avea si bursa ? :lol:

#42
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

shumilica, on Apr 24 2005, 13:54, said:

mi-ai zis-o bei ! un elev de clasa a 12-a care sta si posteaza pe softpedia crezi ca mai poate avea si bursa ? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


:lol:
auzi. du-te la facultatea care e cea mai aproape de casa :lol:

#43
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

shumilica, on Apr 24 2005, 19:54, said:

mi-ai zis-o bei ! un elev de clasa a 12-a care sta si posteaza pe softpedia crezi ca mai poate avea si bursa ? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


@ pufilica , pai daca nu inveti nici in ro nu cred ca intri .

#44
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
loooloozz,sa stii ca asta e idealu unui lenes primitv, eu ca lenes evoluat ma gandesc ca o sa am masina si cum imi plac masinile la nebunie nu m-ar deranja sa stau o ora doua in masina pe drum in fiecare zi spre facultate, deci pot sa fac si in ploiesti si in militari, berceni timpuri noi etc :).
apropo,  cea mai aproape e fac de constructii... , unde de anul asta se intra cu dosar, adica cu nota de la bac

ufff, inca nu sunt constient de asta... nu stiu ce m-ar putea face constient... probabil picarea bacului...

#45
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
da, asa ca treci la invatat, sa-i dea careva BAN pana la bac  :lol:  :lol:  :lol:

#46
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
looooooooolooooozz, stii ca ma gandeam la asta ?
daca era tata moderator cred ca aveam warn 90% si suspend 100 de zile ca smurvi

#47
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

add, on Apr 24 2005, 20:14, said:

da, asa ca treci la invatat, sa-i dea careva BAN pana la bac  :lol:  :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



BAN pina la bac . :coolspeak:

si  mie imi trebuie un ban , cind nu-i profesorul linga mine imediat intru pe softpedia .

Edited by toyomi, 24 April 2005 - 13:18.


#48
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
sa se faca un POOL sa voteze lumea daca sa-i dea Celestin ban pana la bac sau nu :)

sau se intoarce Burvi zilele astea si face el un script! :peacefingers::peacefingers::peacefingers:

#49
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
toyomi, ne luam de mana si cerem ban(i) ? :)
celestin, vrem ban(i), sau cine o modera aria asta...
atentie... suntem ONTOPIC :)

#50
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Bai, lasand la o parte mistou', baietii au dreptate, daca nu invetzi, nu intri nici in ro.Si stai linistit, multi nu stiu la ce facultate sa dea. Ideal e sa dai la cat mai multe (sa si intri) ca sa ai cat mai multe perspective.

Oricum, daca nu te-ai pregatit pana acum cat de cat serios, tin sa te anunt ca e cam tarziu; dar nu este totul pierdut....isi mai baga coada si norocul

#51
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

cerbra, on Apr 23 2005, 22:43, said:

Cat zici tata? 3000E...In U're dreams...Daca tot iti plac limbile straine si vrei sa faci totusi si altceva, adica nu numai gramatica si literatura (iti zic din experienta, o prietena e acolo), si eventual sa aspiri la macar o treime din salariul pe care l-ai scris,iti recomand FILS din politehnica si SELS-ul din ASE. Ambele facultati au sectii de eng, fr, si germana.Depinde de tine ce vrei sa faci mai departe. Anyway, orice ai alege, eu iti urez BAFTA

<{POST_SNAPBACK}>

Nu imi plac stiintele exacte deloc. Nu m-as duce la facultatile alea. Politehnica se vaita cei care sunt acolo ca e super nashpa, cursuri all day long, examene nashpa. Limbi Straine mi se pare o optiune buna : cum au zis unii fete frumoase si multe, cursuri relativ usoare, optiuni destule dupa. Chestia cu salariul are alaturat "cica" si nu am zis ca se va intampla in Romania... am zis k vor fi cautati in UE

#52
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Eu am dat anul trecut si am ales o facultate tehnica.

@max003:
daca dai la limbi straine cel mai bine e sa inveti o limba foarte putin cunoscuta in ro (asa cum au mai zis si altii pe aici) cum ar fi chineza, araba, rusa sau mai stiu eu ce alta minunatie. astfel, fiind printre putinii care stiu asa limba o sa iti permiti sa faci nazuri la salariu. daca faci litere... trebuie sa ai putere de munca, sa poti sa faci master&doctorat ca sa iti poti face o cariera universitara. profii univ. au inceput sa fie bine platiti  in comparatie cu profii preuniv. care au salarii de nimic (taica'meu dupa 25 de ani de exp. are salariul unui IT-ist incepator).

dupa cum spunea un coforumist (de pe alt forum ) cu experienta de viata ideea e nu sa faci ce iti place ci sa iti placa ce faci.

#53
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
eu am auzit ca e criza mare de ingineri pe piata... ca toti se duc la drept sa iasa si ei avocati ca sa aiba bani multi  :rolleyes:  !

Totusi eu sunt a 10a si inca habar n-am unde sa ma duc! defapt vreau la politehnica dar pic la fizica! ar mai fi cibernetica sau sa iau 9,50 la bac si intru unde vreau  :naughty:  (nu?)

#54
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
dar de mine ce zici ca mai am nici doua luni pana la bac si nu stiu unde ma duc clar ? si daca intru... si daca iau bacu ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate