Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Genele false

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
30 răspunsuri în acest subiect

#1
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 333
  • Înscris: 14.07.2008
Mă bate gândul să-mi pun gene false. Am o prietenă care mi-a spus că atunci când i-au căzut jos (după cca 3 săptămâni cad), i-au căzut cu tot cu genele ei naturale, motiv pentru care s-a văzut nevoită să-și pună din nou. și tot așa !!!
Cosmeticiana spune că alea îs povești, însă acum am rămas cu semne de întrebare.

Ce spuneți ?  -_-

#2
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.477
  • Înscris: 17.12.2008

View PostOana31, on Apr 15 2009, 12:26, said:

Mă bate gândul să-mi pun gene false. Am o prietenă care mi-a spus că atunci când i-au căzut jos (după cca 3 săptămâni cad), i-au căzut cu tot cu genele ei naturale, motiv pentru care s-a văzut nevoită să-și pună din nou. și tot așa !!!
Cosmeticiana spune că alea îs povești, însă acum am rămas cu semne de întrebare.

Ce spuneți ?  -_-
N-au cum sa-i cada, eventual sa fi le smuls, dar parca par povesti.
Si pe mine ma bate gandul sa-mi spun ca le am cam rare si scurte, si nu-mi plac. Parca ar necesita putin push-up. :lol:

#3
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.396
  • Înscris: 04.11.2008
Si ale mele sunt cam vai de ele. Dar ieftinatatile alea de le gasesti prin hipermarketuri sunt bune de ceva? Le-a incercat cineva?

#4
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.477
  • Înscris: 17.12.2008
Nu stiu, io ce am vazut pana acum arata oribil. Cu tot felu' de modele pe ele, si prea lungi, de parca ar fi ceva fluturi. Io as spera la ceva cu aspect cat de cat natural.

#5
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 333
  • Înscris: 14.07.2008
Am sunat-o aseară pe prietena asta a mea, și draga de ea, se pare că ea se și rimela pe genele false, ceea ce cosmeticiana îmi zisese că nu e indicat, și în mod sigur nu mai e nevoie!  
Așa că mă gândesc să fie și ăsta un motiv.  <_<

@bubu30: tu ți le-ai pus la salon??

#6
sofiact

sofiact

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 101
  • Înscris: 16.01.2009
Buuun....daca le puneti intr-un salon specializat nu o se intample nimic cu genele voastre .Genele false arata mult mai bine daca sunt din cele care sunt puse ''fir cu fir''. Tin cam 3-4 saptamani, nu ai voie sa le uzi, deci fara bocete dupa prietenul care te-a inselat cu vecina de la 3, nu mai e nevoie sa te machezi,preturile variaza intre 120-160 lei. Cand se scot (tot la salon) se dizolva lipiciul cu care au fost fixate la baza pleoapei si cad singure. Genele naturale nu au de suferit si oricum le puteti da cu ceva ulei de ricin .Eu mi-am pus gene false de multe ori si nu am observat nici o modificare negativa a genelor naturale. Respectati indicatiile cosmeticienei si genele false vor arata bine o perioada indelungata. Pastrati un interval de pauza intre aplicari (cateva luni) pentru a nu agresa genele naturale.

PS: cele de cumparat (intregi) nu au nici o utilitate. Le-am incercat eu si am dat banii aiurea..... <_<



#7
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.396
  • Înscris: 04.11.2008

View PostOana31, on Apr 16 2009, 09:01, said:

@bubu30: tu ți le-ai pus la salon??

Eu nu mi-am pus nimic, ma refeream la ale mele gene, ca sunt cam vai steaua lor. Dar daca le rimelez bine arata cat de cat ok.
Am vazut in carrefour gene false fara briz-brizuri pe ele, dar daca sofiact zice ca nu sunt bune de nimic atunci nu imi mai iau.

Deci sa inteleg ca cu genele astea de le pui la salon nu mai ai voie sa te fardezi? Atunci mai bine raman cu minigenele mele.

#8
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.477
  • Înscris: 17.12.2008
^ Exact! :lol:

#9
sofiact

sofiact

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 101
  • Înscris: 16.01.2009
ai voie sa te fardezi...(cu grija, dar e ok) desi nu cred ca ar mai fi cazul.

#10
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 333
  • Înscris: 14.07.2008
Păi da' fardul nu are legătură cu genele. Important e să nu te mai rimmelezi !  ;)

#11
sofiact

sofiact

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 101
  • Înscris: 16.01.2009
Genele false nu se dau cu rimel....poti folosi fard dar grija la demachiare...si arata ca cele din avatarul tau :rolleyes:

#12
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.396
  • Înscris: 04.11.2008

View PostOana31, on Apr 21 2009, 09:18, said:

Păi da' fardul nu are legătură cu genele. Important e să nu te mai rimmelezi !  ;)

Ideea e ca daca te fardezi, cu sau fara rimel, implicit trebuie sa te si demachiezi, si cum din ce am inteles nu e voie sa le uzi, nu stiu cum te mai poti demachia. Eu prefer solutiile micelare, pentru ca demachiantele sub forma de crema ma irita la ochi.

#13
Maria M.

Maria M.

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 03.01.2006
Poti sa te fardezi, poti sa te dai cu tus etc. Eu am incercat genele inainte de a pleca in vacanta, fiind la mare a fost imposibil sa nu intre in contact cu apa, desi a fost mai dificil cu apa sarata a marii, genele fiind destul de rigide, nu au cazut. Dupa vreo saptamana au inceput sa se "lase" si se observa lipiciul transparent, ceea ce nu era tocmai placut. Eu le-am scos dupa vreo doua saptamani pentru ca nu le mai suportam, sunt destul de incomode in timpul somnului, cand ma spalam pe fata, la machiat si demachiat. Mi se pare mai simplu sa te dai cu un rimel bun, dar depinde de fiecare. Aplicarea nu dureaza foarte mult si nu este nici prea incomoda, iar rezultatul este interesant, complicata este intretinerea. Un minus este pretul destul de mare pentru cateva bucati de gene. Trebuie sa ai grija cand le scoti, nu tragi cu putere pentru ca s-ar putea sa ramai fara genele tale, exista o solutie speciala pe care o aplici cu un betisor de urechi si in acelasi timp tragi usor de geana pe care doresti s-o indepartezi sau poti merge la salonul unde le-ai pus, din cate stiu nu platesti suplimentar pentru a le scoate.

Editat de Maria M., 22 aprilie 2009 - 11:07.


#14
sofiact

sofiact

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 101
  • Înscris: 16.01.2009
la salonul unde le pun eu se plateste si scoaterea lor ...25 lei <_< .

Chiar acum plec sa mi le scot, m-am plictisit de ele plus ca azi noapte mi-or cazut cateva.... -_-



#15
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.396
  • Înscris: 04.11.2008
Da, categoric, mai bine dau banii pe un rimel foarte bun care ma tine cateva luni, decat aceeasi suma de bani pe niste gene care imi cad in cateva saptamani.

#16
snowdrops

snowdrops

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 22.04.2009
daca vrea cineva, pot da cateva sfaturi cu privire la aspectul genelor putine...
sunt trucuri pe care le aplic la orice "clienta" si sunt perfectly safe... multe dintre ele au inceput sa-si faca singure.

totul consta intr-un tus de buna calitate si un rimel destul de bun.

te dai cu tus cu foarte putin sub linia genelor, sa para cat mai natural. asta o sa le faca sa para mai dese, dar, atentie, nu trebuie sa arate deloc ca si machiajul retro.
apoi, cu rimelul: inchizi ochii, si incerci sa curbezi cat mai mult genele, exact cum faci cu peria in par. la pasul urmator poti sa treci abia dupa ce observi o curbare cat de mica a genelor.
apoi trebuie sa iei cat mai putin rimel pe periuta astfel incat sa rimelezi portiune cu portiune. o iei incet de la coltul interior pana ajungi la coltul exterior.

de obicei ajung la rezultatul pe care il vedeti si in reviste.

p.s. cine vrea, poate folosi si clestisorul pentru curbare, desi e putin mai dureros si incomod.

#17
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 333
  • Înscris: 14.07.2008

View Postsnowdrops, on Apr 24 2009, 15:38, said:

daca vrea cineva, pot da cateva sfaturi cu privire la aspectul genelor putine...
sunt trucuri pe care le aplic la orice "clienta" si sunt perfectly safe... multe dintre ele au inceput sa-si faca singure.

totul consta intr-un tus de buna calitate si un rimel destul de bun.

te dai cu tus cu foarte putin sub linia genelor, sa para cat mai natural. asta o sa le faca sa para mai dese, dar, atentie, nu trebuie sa arate deloc ca si machiajul retro.
apoi, cu rimelul: inchizi ochii, si incerci sa curbezi cat mai mult genele, exact cum faci cu peria in par. la pasul urmator poti sa treci abia dupa ce observi o curbare cat de mica a genelor.
apoi trebuie sa iei cat mai putin rimel pe periuta astfel incat sa rimelezi portiune cu portiune. o iei incet de la coltul interior pana ajungi la coltul exterior.

de obicei ajung la rezultatul pe care il vedeti si in reviste.

p.s. cine vrea, poate folosi si clestisorul pentru curbare, desi e putin mai dureros si incomod.

Super tare!!  :thumbup:  Bun pont.

#18
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.871
  • Înscris: 23.03.2008
Eu folosesc clestisorul si inainte si dupa ce ma dau cu rimel,iar rezultatele sunt vizibil mai bune

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate