Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Serviciul clienti 1234

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Nu deschideam acest topic daca imi dadeau un raspuns clar de ce nu pot intra in legatura cu un consultant,apeland 1234 de pe cartela Cosmote.
Iata mailul catre ei:
Buna ziua, Serviciul relatii cu clienti 1234 e imposibil de apelat de cateva luni bune de pe cartela Cosmote. Si spun asta incercand sa apelez de pe mai multe numere,intra robotul: "Multumim ca ai sunat...pentru blocari...daca doresti sa iei legatura cu unul dintre consultanti te asteptam intre 07.00 si 23.00.." dupa care apelul se inchide automat. Apelul la 1234 in schimb functioneaza la servicii pe baza de abonament.
Iata raspunsul lor:
Va multumim pentru interesul acordat serviciilor COSMOTE si va mentionam ca pentru a intra in legatura cu Serviciul de Relatii cu Clientii este neaparat necesar sa apelati numarul 1234 - apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE ( de pe teritoriul Romaniei ), 021.4041234 - apel taxabil apelabil din orice retea ( de pe teritoriul Romaniei ), + 40766.121234 - apel taxabil din orice retea.

     Totodata va informam ca Serviciul de Relatii cu Clientii COSMOTE va sta la dispozitie 24 de ore din 24, fiind necesar sa ascultati instructiunile robotului pentru a fi indrumat in functie de informatiile dorite, fie spre informatiile care va pot fi furnizate automat, fie spre cele pentru care aveti nevoie de asistenta unui reprezentant al Serviciului Clienti, apelurile fiind preluate de catre operatorii nostrii in ordinea sosirii lor.


Pai ce instructiuni sa astept daca apelul se inchide automat?  :cursing:

#2
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
incearca faza cu limba engleza. suni la 1234 si in loc de 1 pt. romana apesi 2 pt. engleza. vezi daca reusesti asa.

#3
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

View Postaum, on Apr 7 2009, 15:33, said:

incearca faza cu limba engleza. suni la 1234 si in loc de 1 pt. romana apesi 2 pt. engleza. vezi daca reusesti asa.
Dar nu ajung la "faza" 1=romana,2=engleza
In reproduc textual ce zice cand apelez 1234;
"Multumim ca ai sunat la serviciul de relatii cu clientii cosmote,pentru blocari,reconectari sau activarea serviciilor international si roaming apeleaza 1280;pentru orice alte informatii si solicitari legate de cartela cosmote apeleaza 133 sau acceseaza www.cosmote.ro,daca doresti sa iei legatura cu unul dintre consultantii nostrii te asteptam in fiecare zi intre orele 07.00 si 23.00;thank you for calling..."
si de aici automat se intrerupe convorbirea  <_<

PS in timp ce apelam de mai multe ori 1234 ca sa reproduc textual ce spune robotul am reusit legatura cu un consultant,primul din dec 2008
Totul e ok,mi-a zis ca nu sunt probleme,sa fac o sesizare,i-am raspuns ca am facut,sa fac din nou, si n-am ajuns la nicio concluzie
PPS astia sunt foarte rigizi,pacat,raspunsurile care le dau ei le pot da oricine

#4
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
Cand suni de pe cartela cosmote la 1234 ti se transfera apelul la relatii cu clientii prepaid care are program doar de la 7 la 23 si ei nu-ti pot oferi asistenta decat exclusiv pentru prepaid. Daca suni dupa ora 23 la 1234 te trimite la linia de urgenta prepaid care e doar pentru blocari, reconectari, s.a.m.d. Daca suni de pe cartela si ai nevoie de informatii sau suport pentru abonamente va trebui sa suni la numarul taxabil 0766121234. Bafta!

#5
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

View Postt0rrent, on Apr 9 2009, 23:25, said:

Cand suni de pe cartela cosmote la 1234 ti se transfera apelul la relatii cu clientii prepaid care are program doar de la 7 la 23 si ei nu-ti pot oferi asistenta decat exclusiv pentru prepaid. Daca suni dupa ora 23 la 1234 te trimite la linia de urgenta prepaid care e doar pentru blocari, reconectari, s.a.m.d. Daca suni de pe cartela si ai nevoie de informatii sau suport pentru abonamente va trebui sa suni la numarul taxabil 0766121234. Bafta!
Dragul meu,ceea ce am expus mai sus se intampla in intervalul 07.00-23.00  :huh:

#6
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
cand aveam cartela intra operatorul imediat ce sunam la 1234. am sunat acum de pe abonament->romana->va informam ca aceasta convorbire poate fi inregistrata...bla...bla si suna. am incercat si eu sa sun de pe un alt numar si nu am reusit sa ajung sa vorbesc cu un operator. de pe numarul meu vad ca nu sunt probleme :harhar:

Edited by _zenith_, 14 April 2009 - 11:02.


#7
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Din pacate atunci cand suni de pe cartela, intr-adevar, sunt PROBLEME... bine totusi ca de pe abonament legatura se face cat de cat repede.
Avand in vedere cati sunt pe cartela si cati sunt pe abonament... cred ca e echitabil; desi cu adevarat echitabil ar fi sa se raspunda mai repede la cartelari... ei sunt MASA :)

#8
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Are cineva solutia ca sa pot da de un consultant la cel mai de kkt serviciu de relatii cu clientii din tara, adica Cosmote? De jumatate de ora ma chinui imi explica robotul toate  balariile Cosmoteului insa nu-mi zice pe ce sa apas ca sa vorbesc cu un om sa-mi dezactivez o optiune la abonament.

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postfilipxxx, on Apr 14 2009, 18:03, said:

Are cineva solutia ca sa pot da de un consultant la cel mai de kkt serviciu de relatii cu clientii din tara, adica Cosmote? De jumatate de ora ma chinui imi explica robotul toate  balariile Cosmoteului insa nu-mi zice pe ce sa apas ca sa vorbesc cu un om sa-mi dezactivez o optiune la abonament.
Da.....suna  la 021 404 1234 ...iti va intra direct la RC, si nu te mai trece prin acel stupid robot....ma rog, la inceput , o sa te abureasca cu ceva texte, dar scurt...apoi direct la operator

#10
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

View Postcuculea, on Apr 14 2009, 20:42, said:

Da.....suna  la 021 404 1234 ...iti va intra direct la RC, si nu te mai trece prin acel stupid robot....ma rog, la inceput , o sa te abureasca cu ceva texte, dar scurt...apoi direct la operator
Nr acesta e gratuit daca suni din Romtelecom ? (ma refer la Voce Seara cand ai gratuit pe fix)

#11
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View Postcuculea, on Apr 14 2009, 20:42, said:

Da.....suna  la 021 404 1234 ...iti va intra direct la RC, si nu te mai trece prin acel stupid robot....ma rog, la inceput , o sa te abureasca cu ceva texte, dar scurt...apoi direct la operator

Multzam... super pont. Oricum cei de la Cosmote sunt proprietarii celui mai idiot IVR din tara. E inadmisibil sa asculti jumatate de ora x meniuri IVR fara a aparea optiunea de a fi transferat la un operator. Apropo, Oranj si Voda cand aveau 6 milioane de clienti aveau mai multe birouri de RC in tara... astia la Cosmote tot in jumatate de etaj se inghesuie in Iride?

#12
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
ce trebuie sa formez pentru a intra in legatura cu un consultant???

#13
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
1.6.0 pentru plati si 1.4.0 daca vrei la RC

#14
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Ahhh.... ce imi vine sa le dau foc!!! si eu is revoltat pe problema asta dar... ce sa-i faci... ai cele mai tari oferte la voce si-atat!  :madanimated:

#15
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

View Postbigheart, on Apr 21 2009, 19:31, said:

1.6.0 pentru plati si 1.4.0 daca vrei la RC
Numai functioneaza ( http://forum.softped...m...t&p=6472553   B)  )
Apropo,revin la ce am expus in topicul acesta,chiar nu stie nimeni o explicatie de ce pe cartela , in Timis , nu poti intra defel in legatura cu un consultant?
Am incercat de pe n cartele in cateva localitati din Timis
Singura mea explicatie ar fi reteaua aglomerata dar sa nu reusesti defel in atatea luni... :death:

#16
booogdan

booogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2008

View Postbigheart, on Apr 21 2009, 19:31, said:

1.6.0 pentru plati si 1.4.0 daca vrei la RC


multumesc :D

dupa jumate de ora de stat cu robotu la telefon, am reusit datorita tie. multumesc :D

#17
MeccaXP1

MeccaXP1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.10.2006

View Postbigheart, on 21st April 2009, 18:31, said:

1.6.0 pentru plati si 1.4.0 daca vrei la RC


Multumesc mult, m-am chinuit si eu 15 minute si tot nu reusisem sa intru in legatura cu ei.

#18
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Deci, formati 1234 dupa care 133520 pentru a intra in direct cu un operator Cosmote.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate