Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#613
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
De o saptamana ne chinuim sa il invatam sa pronunte cuvantul TOXIC perfect. Momentan spune TOSTIC.
Cuvinte ca VELOCIPED sau LOCOMOTIVA le spune perfect.

#614
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
- Mami, eu inchid ochii doar de patru ori, imi zise Raducu. (ca sa nu admita ca va adormi, de incapatzanat ce e!)
       - Bine, Raducu. Dar rugaciunea vrei sa o spui?
       - Inger, ingerasul meu frumos,  ce mi te-a dat Dumnezeu....si de rele ma pazeste. Tatal frumos (e convins ca daca spune asa, va primi vise frumoase), care esti in planete.....mmmm...mmmm....mmmm.... Deja dormea dus. :)

         Traducere: mmmm= ceva indescifrabil.

#615
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Seara, inainte de culcare , are cel mai mult chef de vorba.
Ca sa nu repete ca papagalul de 1000 de ori "Te iubesc" si "Noapte buna", l-am provocat sa ne spuna povesti.

Seara 1, prima poveste inventata de el:
"A fost odata ca niciodata o vaca si s-a intalnit cu un taur in parcul circului si apoi s-a urcat fiecare in masina lui si s-a dus fiecare la casa lui. Vaca avea o masina alba, iar taurul o masina neagra. Sfarsit."

Seara2, poveste "vesela".

" A fost odata ca niciodata un crocodil care mergea pe mijlocul strazii si l-a alcat masina. Sfarsit"
Mami ii spune:" Pui mic, asta e o poveste trista. Nu vrei sa spunem o poveste vesela?"
El:" O poveste vesela , da , cu un crocodil pe care-l calca masina"

#616
KoalaBeertje

KoalaBeertje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 24.08.2009
Al meu, la 6 ani, imi traduce o poveste din engleza:
"S-a suit Omul de Turta Dulce pe capul Vulpelui, iar Vulpele HAP a mancat un sfert din el."
Imi povestea ieri despre un coleg dintre ai lui, care se uita la o carte "ca vacutul la poarta noua".

#617
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Am aflat de curand ca plastelina Play-Doh este plastelina la conserva.

#618
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
-Te-ai gândit la un nume pentru fratele tău?
-Da. Semafor.

#619
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View Postsfantu.dracu, on 23 noiembrie 2016 - 11:18, said:

-Te-ai gândit la un nume pentru fratele tău?
-Da. Semafor.
Posted Image  Haralambie 2.0

#620
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcrank_, on 23 noiembrie 2016 - 11:21, said:

Posted Image  Haralambie 2.0
Si aproape fix de ziua lui. :lol:

#621
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
mami, daca eu eram mare si tati era mic puteam sa ma insor eu cu tine!

#622
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
Nu stiu cu ce-l descosea nevasta-mea pe ala de 4 ani jumate.
- dar de ce vrei tu sa sti totul?
- pentru ca mamele stiu tot!
- arunci zi-mi cum s-a format planeta rosie.... :)

#623
KoalaBeertje

KoalaBeertje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 24.08.2009
Acum vreo 2-3 ani mi se parea amuzant cand scria Mufa ca l-a intrebat baiatul ce inseamna "straw". Mi-a venit si mie randul...
M-a intrebat piciul ce inseamna "stink". I-am spus in viteza "put(z)i" apoi i-am explicat ca inseamna a mirosi urat, ca e verb etc. Mi l-a conjugat rapid: "eu putzesc, tu putzesti, el putzeste". Suna ca un fel de... maghiara.

#624
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Ieri, prima zi de munca a anului. Primesc in ordine cronologica urmatoarele mesaje de la sotie:

Copilul a facut pipi in camera... peste tot. A spus ca el e pompier.

E dezbracat ca se udase si alearga gol prin casa.

S-a incuiat in sufragerie si cere parola ca sa descuie usa.

Se pare ca parola magica era " bombonica"

#625
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Ajunul Craciunului, dupa o repriza de colindat la tara cu "Buna dimineata la Mos Ajun" dis-de-dimineata pe la 05:30, teroristul casei a fost rapus de somn si a capitulat in jurul pranzului. Stia ca pe seara era programata intalnirea face-to-face cu Mosu'.
Ajung acasa ca de obicei pe ultima suta de metri, repede repede sa ajungem la timp la prietenii nostri, sa pregatim copiii. Ce sa vezi?! una bucata copil inca in pat, usor ciufut, tot mormaia ca el nu merge nicaieri...
Si incep sa ii explic ca Mosul il urmareste de 1 an si cel mai probabil a considerat ca merita sa ii ofere un cadou, ca nu toti copiii reusesc sa il intalneasca an de an pt ca sunt f multi, unora le aseaza cadouri sub bradut, altora in ciorapei si bineinteles ca incep sa mizez pe amintirile de cand eram eu o copila si entuziasmul momentului:
- Sa stii ca atunci cand eram eu mica, abia il asteptam pe Mos Craciun, nici nu tragea mama de noi (o sora la pachet), era suficient sa ne spuna o data ca se apropie intalnirea si eram pregatite!
- Da mai mami, dar tu erai amarata cand erai mica, iar eu am tot ce imi doresc! �...........
Whaaaaat?!?? Am amutit o secunda, il vedeam cumva zburand, facut avion, am inceput sa ma gandesc la cata analiza exista in capsorul ala si ce concluzii (uneori eronate) poate trage uneori. O interpretare a spuselor si a situatiilor prin prisma "experientei" lui de 7 ani.
Cred ca cel putin ca realizeaza ca este un copil norocos.

Si ca sa inchei intr-o nota pozitiva, a sarit ca ars din pat, spunand ca trebuie sa ne grabim, il asteapta prietenii lui. Nu cumva sa intarziem si sa ajungem in urma Mosului...

#626
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,607
  • Înscris: 15.06.2007
Al meu tot voia o jucarie vazuta in reclamele la lego, statie de pompieri.  I-am zis,
- si cu tona de jucarii ce le-ai primit deja nu te mai joci?  Le trimitem in Africa , la copiii saraci?
- Nuu! Lor le trimitem jucarii noi!
Am zis, hai sa vedem ce-i cu jucaria aia.
Dar cu niste conditii: faci caca,  si dormi .
S-a dus la treaba mare.. (avem o problema cu asta), apoi, ca  nu dormise inca si era  obosit, dar nu viia sa se culce in nici un chip,  a zis " dar eu dorm cu ochii deschisi!" cascand ochii mari.
Alta seara, in pat , gelozie mare, ca nu cumva sa nu stea el intre mama si tata. Eu sunt "mai mijlociu" trebuie sa stau in mijloc!

#627
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
:)))))))))))))))))))))))  :))))) am zis initial ca faza cu "eu dorm cu ochii deschisi!" e tare, insa "eu sunt mai mijociu" a castigat detasat!

#628
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Incercam sa trecem de la pampersi la olita cu copilul cel mic (2,3 ani).

Io: Faci un pipi la olita?
El: Nu
Io: O pun langa lego ....
El: Nu
Io: Pai atunci cum facem sa scapam de pampersi?
El: Nu-tiu

E clar, we're doomed...

#629
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Putin offtopic. Noi am aplicat la ambii aceeasi metoda "traumatizanta": scos la poarta la bunici cu pantalonii uzi de pipi sa rada lumea de ei. A mers din prima la amandoi de la varste mult mai fragede. Cred ca nici fata nici baiatul nu aveau 2 ani cand cereau singuri sa faca la olita.

#630
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Aseara am ajuns acasa inghetat. Minus 13 grade afara. Zapada, tot tacamul.
Unde il gasesc pe erou?
La el in camera, gol asa cum l-a facut mami lui, langa calorifer. A spus ca el sta la plaja la caldura.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate