Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Orange rupe piata: cartele prepay gratis, cu livrare gratuita

- - - - -
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#19
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Mi-am comandat si eu un SIM.Nu stiti cam cat dureaza pana ajunge?48 ore?Multumesc

#20
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Orange: In 3 ore am primit 300 de comenzi pentru "cartela gratuita"
http://www.zf.ro/zf-...atuita-4136008/

Orange, numarul unu de pe piata locala de telefonie mobila, se asteapta sa faca vanzari de volum pe segmentul prepay dupa ce a inregistrat in 3 ore 300 de comenzi in cadrul campaniei prin care operatorul ofera si livreaza gratuit la domiciliu cartele sim prepay pentru utilizatorii care inregistreaza o cerere pe site-ul companiei.

Deci in 24h trebuie sa ne asteptam la cel putin 2400 de clienti noi, intr-o luna daca e sustinuta treaba poti sa faci +100.000 de clienti :D
Hihi, mai au putin si calca pe urmele RDS si dau mobile cu minute incluse din usa in usa (pardon formular online ca sunt mai avansati) :P

Edited by Blackhawk, 02 April 2009 - 17:59.


#21
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
Presepun ca si RDS va imparti cartele mok cu credit inclus la fel ca in Spania :D

#22
dizo

dizo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.03.2009
@ crustaceu

Quote

ziua de gratie este cea initiala. daca reincarci cu 7 euro primesti 2 luni perioada de valabilitate si 8 luni de gratie si problema este rezolvata.
= neconcordanta la perioada de gratie!

Tocmai am sunat de 2 ori si am la vorbit cu 2 consultanti diferiti la Orange la numarul 021.203.33.33 + 1 limba romana, 2 - pt oferta prepay, 0 - pt a intra in legatura cu un consultant Orange (tin sa precizez ca au fost foarte promti - avand in vedere ca acest numar este pt clienti noi - timp de asteptare 30 de secunde).

Am aflat urmatoarele :

1.  daca prepay-ul primit prin completarea formularului online, nu este reincarcat macar o data in 60 zile, intra in perioada de gratie; aveti o zi la dispozitie pt a reincarca si a nu pierde numarul"
(adica daca incarci 25 euro in 1 iunie si pana la 1 august nu mai incarci deloc, in data de 2 august vei pierde numarul Orange)

2. Livrarea se face in 5 zile lucratoare prin serviciul postei romane.

3. pe acest prepay "online" se poate activa oferta "350 de minute și 350 SMS, în rețea + 20 de minute naționale și internationale cu 4 euro/lunǎ", dar ca diferenta fata de prepay-ul normal este perioada de gratie (1 zi)!

#23
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Oferta este întradevar buna.

O limitare logica, maxim 2 SIM-uri pe fiecare adresa postala :

Quote

Poți comanda cel mult o cartelă SIM PrePay pe adresa ta de e-mail și cel mult 2 cartele pe fiecare adresă poștală.

Iar oferta cu SIM gratuit vad ca nu este "pe viata" (asa cum este de exemplu în Belgia, unde opratorii distribuie online de ani bun SIM-uri PrePay gratuite) :

Quote

Poți comanda și activa cartela ta SIM gratuită între 02.04- 31.07.2009.


O sa-mi comand si eu una înainte sa ajung în RO (pacat ca nu livreaza si în Franta ! :P).



View Postdizo, on Apr 2 2009, 17:34, said:

1.  daca prepay-ul primit prin completarea formularului online, nu este reincarcat macar o data in 60 zile, intra in perioada de gratie; aveti o zi la dispozitie pt a reincarca si a nu pierde numarul"
(adica daca incarci 25 euro in 1 iunie si pana la 1 august nu mai incarci deloc, in data de 2 august vei pierde numarul Orange)
Mi se pare straniu totusi.  :o
Insa daca este întradevar asa e destul de incomoda oferta.

Quote

Perioada de activitate a cartelei SIM este de 60 de zile, iar cea de grație este de 1 zi.
Eu din asta totusi înteleg ca perioada de activitate/gratie INITIALA a SIM-ului este de 1 luni apoi 1 zi.

Edited by Cosconor, 02 April 2009 - 18:39.


#24
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postdizo, on Apr 2 2009, 18:34, said:

@ crustaceu

= neconcordanta la perioada de gratie!

Tocmai am sunat de 2 ori si am la vorbit cu 2 consultanti diferiti la Orange la numarul 021.203.33.33 + 1 limba romana, 2 - pt oferta prepay, 0 - pt a intra in legatura cu un consultant Orange (tin sa precizez ca au fost foarte promti - avand in vedere ca acest numar este pt clienti noi - timp de asteptare 30 de secunde).

Am aflat urmatoarele :

1.  daca prepay-ul primit prin completarea formularului online, nu este reincarcat macar o data in 60 zile, intra in perioada de gratie; aveti o zi la dispozitie pt a reincarca si a nu pierde numarul"
(adica daca incarci 25 euro in 1 iunie si pana la 1 august nu mai incarci deloc, in data de 2 august vei pierde numarul Orange)

2. Livrarea se face in 5 zile lucratoare prin serviciul postei romane.

3. pe acest prepay "online" se poate activa oferta "350 de minute și 350 SMS, în rețea + 20 de minute naționale și internationale cu 4 euro/lunǎ", dar ca diferenta fata de prepay-ul normal este perioada de gratie (1 zi)!

Eu am inteles din ce scrie pe site ca daca activez astazi cartela am o perioada de activitate de 60 de zile. Daca nu reincarc cartela e useless dupa 61 de zile.
Dar daca incarc cu o valoare de 7 pe langa e primesc din oferta mi se prelungeste si perioada activa si cea de gratie. Nu cred ca e necesar sa reincarci in fiecare luna atata timp cat ai incarcat macar o data.
E cartela normala, cu aceleasi beneficii numai cu o oferta si o regula in plus.

#25
cristim81

cristim81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 05.03.2009
disperareee
oricum nu le incarca nimeni
nu o sa isi faca decat paguba pe curierat
in craiova e 9.9 lei un sim orange sau vodafone si cred ca nu le ia nimeni nici la pretul asta

Edited by cristim81, 02 April 2009 - 21:24.


#26
emilian2

emilian2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 28.03.2009
Nu mai cumpara nimeni cartele iar disperarea este imensa. Pana la urma ajung sa le arunce din avion doar ca sa fie in crestere pe numarul de clienti insa ARPU....

#27
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008
Piata e cam saturata pentru ca deja am trecut de 100% pe mobil.Acum baloanele de sapun o sa se cam sparga la toti,mai ales cel mai umflat in ultimi 2-3 ani

#28
yess_man

yess_man

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.04.2009
Mi-a fost sters postul pe motiv de off-topic. Cineva nu e normal la cap. Aici vorbesc despre Orange Romania nu despre masini tunate. Lol.
Nicio problema – repostez.

------------------------------------

Este evident ca reprezinta doar o miscare (cu impact interesant ) de marketing.

Per total vor pierde deoarece un client adevarat face "efortul" si coboara pana la scara blocului sa cumpere o cartela SIM.
Dar pana la urma tot trebuie sa te deplasezi ca sa iti cumperi cartela de reincarcare.  :lol:



Multi bani aruncati pe curierat pentru ca suntem un popor care pur si simplu nu poate refuza ce este moka.




Stiu, cartela are unele bonusuri interesante, dar pentru asta se putea lansa un plan tarifar pentru noii clienti; chiar nu e necesar un nou produs.


Cateva intrebari retorice:

1. Dupa ce tip de clienti a ajuns sa alerge Orange-ul prin aceasta miscare?  :D
2. Daca tot cobor sa imi cumpar cartela de reincarcare nu e la fel de simplu sa imi cumpar un SIM?
3. Bonusurile cu minute nu sunt cumva ultra-jenante in conditiile actuale ale pietei?  :D


Quote

"Pentru fiecare euro reincarcat clientii primesc si un extra bonus de 10 minute si 10 mesaje scrise in retea. De exemplu, daca reincarca 2 euro in contul PrePay primesc 20 minute de convorbiri si 20 mesaje scrise in retea. Pentru 25 de euro valoare reincarcata,[color="#FF0000"] in contul PrePay se vor acumula 250 de minute si 250 de mesaje scrise in retea,


Ii anunt pe oamenii de la Orange ca firma Cosmote ofera pentru 3 euro incarcati...  350 minute + 350 sms.  :P

#29
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai au de unde sa mai scoata numere? Ca deja si 075......in mare parte sunt alocate.

#30
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008

View Postchatnoir401, on Apr 2 2009, 23:41, said:

Mai au de unde sa mai scoata numere? Ca deja si 075......in mare parte sunt alocate.

Sunt destule plaje de numere libere...

Edited by vodafonitza, 02 April 2009 - 22:46.


#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Trebuie sa dau si eu comanda de ceva sim-uri. :D

#32
emilian2

emilian2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 28.03.2009

View Postvodafonitza, on Apr 2 2009, 23:45, said:

Sunt destule plaje de numere libere...

care ?

#33
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
privita mai atent, oferta este chiar buna
poti sa incerci gratuit reteaua fara sa trebuiasca sa te deplasezi nicaieri
poti avea internet la jumatate de pret. asta inseamna oare ca wap unlimited o sa coste doar 2 euro pe luna? daca da, mi se pare chiar ok
mai ales avand in vedere ca cei 2 euro ii primesti bonus la o incarcare de 4 pe care o poti folosi la activarea unei extraoptiuni cu minute in retea si in afara retelei

cred ca cca 30-40% din cartele comandate o sa fie incarcate si vor fi folosite.

#34
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
sunt libere acele numere care au fost dezactivate in urma cu mai multe luni, e simplu sa se revina la acele numere : 0744/0745/0746...etc.
nu va impacientati ca sunt numere. daca am calculat bine blocul 0740-0749 e de 10.000.000 iar 0750-0759 e identic => 20.000.000 de numere. nu va faceti griji.

#35
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De exemplu atunci cand s-a trecut de la 094.... la 074... s-a facut pentru ca nu mai erau numere disponibile pentru alocare.
Acum spre exemplu nu am mai vazut numere noi aparute cu 074 ci numai cu 075.
Ar fi bine daca s-ar putea realoca aceste numere dezafectate.

#36
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postyess_man, on Apr 2 2009, 23:40, said:

Mi-a fost sters postul pe motiv de off-topic. Cineva nu e normal la cap. Aici vorbesc despre Orange Romania nu despre masini tunate. Lol.
Nicio problema – repostez.

------------------------------------
Este evident ca reprezinta doar o miscare (cu impact interesant ) de marketing.

Per total vor pierde deoarece un client adevarat face "efortul" si coboara pana la scara blocului sa cumpere o cartela SIM.
Dar pana la urma tot trebuie sa te deplasezi ca sa iti cumperi cartela de reincarcare.  :lol:

Multi bani aruncati pe curierat pentru ca suntem un popor care pur si simplu nu poate refuza ce este moka.

Stiu, cartela are unele bonusuri interesante, dar pentru asta se putea lansa un plan tarifar pentru noii clienti; chiar nu e necesar un nou produs.

Cateva intrebari retorice:

1. Dupa ce tip de clienti a ajuns sa alerge Orange-ul prin aceasta miscare?  :D
2. Daca tot cobor sa imi cumpar cartela de reincarcare nu e la fel de simplu sa imi cumpar un SIM?
3. Bonusurile cu minute nu sunt cumva ultra-jenante in conditiile actuale ale pietei?  :D

Ii anunt pe oamenii de la Orange ca firma Cosmote ofera pentru 3 euro incarcati...  350 minute + 350 sms.  :P

Daca este adresata celor care folosesc internetul ... si fac o astfel de comanda, poate acestia au un card si pot reincarca de pe net ... de ex. din webcare, poate au un abonament si cumpara cartela pentru nevasta, copil, amanta, mama, bunici, etc. si o poate reincarca de pe abonament.

1. asta stiu cei care au lansat oferta probabil
2. se pare ca tu pe net umbli doar dupa hi5 si nu stii ca exista si modalitati de reincarcare online si multe alte chestii (sau poate doar la cosmote nu exista ... - joke)
3. sunt minute si sms-uri care vin peste orice ofera ... asa ca nu mi se par jenante

cat despre faptul ca Cosmote ofera 350 de min la 3 euro reincarcati ... sa le fie de bine ... si lu Orange si lu Cosmote ... noi sa fim sanatosi si sa ne bucuram de oferte ...

Nu inteleg ce suferi asa ... sau te oftici ca nu te-ai gandit tu la asta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate