Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Orange rupe piata: cartele prepay gratis, cu livrare gratuita

- - - - -
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#1
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005
Orange a lansat o oferta agresiva pe piata de servicii de cartele preplatite, prin care compania ofera gratuit, dupa o comanda online, o cartela sim, care este de asemenea si livrata fara costuri la domiciliul viitorului utilizator.

“Cartelele Orange PrePay comandate pe internet sunt livrate gratuit la domiciliul clientului, iar la activare clientul primeste automat 10 minute si 10 mesaje scrise in retea. Noua oferta este disponibila exclusiv online”, au spus oficialii Orange.

“Pentru fiecare euro reincarcat clientii primesc si un extra bonus de 10 minute si 10 mesaje scrise in retea. De exemplu, daca reincarca 2 euro in contul PrePay primesc 20 minute de convorbiri si 20 mesaje scrise in retea. Pentru 25 de euro valoare reincarcata, in contul PrePay se vor acumula 250 de minute si 250 de mesaje scrise in retea, in plus fata de cei 5 euro bonus standard pentru reincarcare. La prima reincarcare din fiecare luna, clientii Orange PrePay mai primesc un bonus egal cu jumatate din valoarea reincarcata, pentru sume cuprinse intre 4 si 25 de euro. De exemplu, daca fac o reincarcare cu 5 euro, clientii primesc in cont 7,5 euro”, adauga reprezentantii operatorului.

Orange ofera si o reducere de 50% din pretul oricarei optiuni de internet de pe telefonul mobil. De exemplu, clientii isi pot activa o optiune „internet pe mobil” care include 100 MB de trafic si acces nelimitat in portalul Orange World la 2 euro/luna in loc de tariful standard de 4 euro/luna.

#2
2day

2day

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.02.2009
N-o sa rupa piata dar e frumoasa ideea. Sunt gratuite simurile astea dar n-au niciun credit pe ele. Bonusurile sunt intr-adevar grase dar iarasi sunt doar pana la sfarsitul anunui si doar pentru prima reincarcare din luna. Una peste alta (ca poate am fost prea critic) oferta e ft buna si desteapta.

Edited by 2day, 02 April 2009 - 13:57.


#3
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Pe când cartele aruncate din avion?

#4
ike_dubaku

ike_dubaku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 23.02.2009

View Postv_condratovici, on Apr 2 2009, 15:03, said:

Pe când cartele aruncate din avion?
Urmeaza, stai linistit la Cosmote

#5
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Ce ma bucur! Deabea astept sa se bata cu oferte!!! :coolspeak:
Se apropie dragonul rosu din spate cu 9.6 milioane... Diferenta mica pana la 10.35 milioane e cam mica.
Oricum ma astept la un raspuns cu o oferta la fel +1 minut si 1 mesaj in plus sau ceva de genul. Ca doar suntem in Romania.

#6
dizo

dizo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.03.2009
Chiar credeti ca e totul "lapte si miere" ?

Quote

Dacă nu activezi cartela în primele 3 luni de la comandă, aceasta devine inutilizabilă.
Perioada de activitate a cartelei SIM este de 60 de zile, iar cea de grație este de 1 zi.


#7
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

View Postdizo, on Apr 2 2009, 16:48, said:

Chiar credeti ca e totul "lapte si miere" ?
Pai daca n-ai nevoie sa vorbesti la telefon, atunci pt ce mai iei aceasta cartela?

#8
dizo

dizo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.03.2009
Faza cu perioada de gratie 1 zi  e super penibila, ai uitat sa incarci sau esti plecat din ro si nu ai cum sa incarci, bye bye!

#9
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postdizo, on Apr 2 2009, 16:48, said:

Chiar credeti ca e totul "lapte si miere" ?
Tu crezi ca nu e facuta sa scoata bani din oferta? :) Au gasit metoda perfecta sa gadile clientul, iti dam cartela gratuit, chiar pana acasa. De incarcat si restul vezi tu dupa aia, dar mai intai e moka :P

Quote

Pai daca n-ai nevoie sa vorbesti la telefon, atunci pt ce mai iei aceasta cartela?
Pentru ca e moka :)

Edited by Blackhawk, 02 April 2009 - 15:56.


#10
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Si uite asa cu 1-2 milioane de simuri activate mentinem pozitia fruntasa.
Asteptam oferta urmatoare:
Comanda 1 sim gratuit de pe situl nostru si iti trimitem in pachet si o bancnota de 1 leu. Activeaza simul in ziua in care l-ai primit si vei mai primi 1 leu in plic.

Sa vezi atunci buluc.


cum lupta se da pentru fiecare euro, eu cred ca incasarile au scazut pentru toti operatorii la niveluri la care nu se asteptau nici in cele mai negre previziuni.

Edited by onlyone, 02 April 2009 - 16:11.


#11
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
ziua de gratie este cea initiala. daca reincarci cu 7 euro primesti 2 luni perioada de valabilitate si 8 luni de gratie si problema este rezolvata.

o chestie pe care am aflat-o este ca toate bunatatile sunt peste oferta standard, adica e in plus.

mie mi se pare super ok oferta si modalitatea lor de abordare ... aducand avantaje si clientilor si lor.

de ex. la o reincarcare cu 7 euro primesti:

- 70 de sms in retea
- 70 de min in retea
- 3,5 euro credi in plus => credit de 10,5 Euro

pentru o luna poti avea cu cei 7 euro reincarcati:

- 420 de minute in retea (350 din oferta curenta si 70 de la reincarcare)
- 420 de sms-uri in retea (350 de oferta curenta si 70 de la reincare)
- 20 de min nationale

mai raman inca 6,5 Euro

cu 2 euro iti activezi optiune de 100 de MB de internet

mai ai inca 5 euro cu care cred ca poti faci altele ...

Mie mi se pare ok ... iar daca nu ma interesau beneficiile programului de fidelizare de la abonamente si optiunile de internet si telefonie fixa ...  mai mai ca as fi trecut cu totul pe PrePay


PS: daca ii interesau numai numarul de clienti ... ieseau in fata cu SIM-uri Gratuite (cum face Cosmote la Metrou la Unirii) si nu se chinuiau cu asta ... era mai simplu.

Edited by crustaceu, 02 April 2009 - 16:14.


#12
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
UN LINK PENTRU A COMANDA ARE CINEVA ?

#13
blondutz19

blondutz19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.11.2008

View Postalecsandrius, on Apr 2 2009, 17:41, said:

UN LINK PENTRU A COMANDA ARE CINEVA ?
http://www.orange.ro/sim-gratuit/

Edited by blondutz19, 02 April 2009 - 16:44.


#14
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
asta e cu limba de moarte de la Moat?

#15
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postblondutz19, on Apr 2 2009, 17:43, said:

ms...unde sunt conditiile ? cele de jos mi se par universale

#16
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostJean Gary Diablo, on Apr 2 2009, 14:23, said:

Orange a lansat o oferta agresiva pe piata de servicii de cartele preplatite, prin care compania ofera gratuit, dupa o comanda online, o cartela sim, care este de asemenea si livrata fara costuri la domiciliul viitorului utilizator.

Vai de capul meu...ce misto. Bine ca am aflat...ma bag repede sa-mi comand vreo 5...sa fie acolo.

#17
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
cum le livreaza ? cu confirmare de primire sau o gasesti pur si simplu in posta ? 

#18
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
clar ca in posta
daca ar face cu confirmare ar costa mult prea mult si ar avea si o gramada de retururi
cine sta acasa special ca sa astepte mocangeala?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate