Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Concerte in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
sabato

sabato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2007
am venit de cateva zile de la concertul U2 de la Paris (am fost la primul, cel din 11 iulie)
nu am cuvinte. pot sa spun ca e cel mai impresionant de pana acum, si am pretentia ca am vazut ceva concerte prin europa.
U2 l-au detronat pe Roger Waters in lista mea de best of.

Edited by sabato, 20 July 2009 - 14:14.


#20
lorexana

lorexana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2009
uau...super!

#21
uke

uke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.03.2006
Vin si eu cu cateva impresii de pe la concertele la care am fost.
The Police - Paris, Septembrie 2007. Bine ca s-au reunit si am apucat sa ii vad. Un concert mare pe Stade de France nu poate sa iasa decat impecabil. Francezii fac un public civilizat, aproape ca la noi la Bestfest. Nu e gluma, chiar e lume buna la Bestfest:)
James - Sheffield, Aprilie 2008. Bine ca s-au reunit si astia:) Daca aveti vreodata de ales intre a vedea o trupa din spatiul britanic la ei acasa si a-i vedea oriunde altundeva prin Europa, alegeti UK. Nu se compara cu nimic atmosfera si publicul. Toata lumea canta, bea bere, sare si te lasa fara probleme sa te intorci la locul din fata, daca aveai asa ceva.
Coldplay - Viena, Septembrie 2008. Sala e de mare exceptie. Daca nu ii poti vedea in Anglia, e optiunea perfecta. Abia astept sa ii vad pe Wembley in Septembrie:P
Travis - Portsmouth, Octombrie 2008. La fel, UK rulz! Data viitoare sper sa ii vad la Glasgow:)
James - Manchester, Decembrie 2008. Trebuia sa ii vad si in orasul natal, deh.
U2 - Dublin, Iulie 2009. Cel mai bun loc pentru a-i vedea live. A spus-o si bono pe 24.
Sziget - August 2009. Aici am o mare obiectie vis-a-vis de public. O gramada de nespalati, poate si datorita conditiilor de campare, nu stiu. Cert e ca, pe langa asta, e si cel mai necivilizat public pe care l-am vazut vreodata. Se baga in fata ta fara nicio treaba. Stau cu ghiozdane in spate sau se plimba fara oprire. Poate am prins io o seara cu luna plina, cine stie? :) Mai bine luati avionul pana in Anglia la V-fest sau Glastonbury sau la Oxegen in Irlanda. Daca iti iei bilete din timp, costa putin mai mult decat cu masina la Budapesta. Poti sa iesi si mai ieftin de fapt. Ceva imi spune insa ca publicul pe la festivalurile de acolo nu e mai breaz:)

#22
finu74

finu74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2010
Salut,
intrucat topicul deschis de mine in sectiunea vacante in turcia referitor la concertul U2 a fost inchis hai sa discutam aici.

http://www.timeoutbu...de-dolari.html/
in linkul de mai sus suntem anuntati ca U2 si-a amanat cele 16 concerte din America si Canada pt a 2 a parte a verii.
Nu se pomeneste nimic despre turneul european.
Conform site-ului oficial U2 nu reiese de nicaieri ca Istanbulul ar fi pe lista de concerte anulate.
cel putin pana la aceasta ora.

#23
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Salut,

Eu am bilete la U2 la Sevilla - daca are cineva informati despre tureul european poate posteaza.

#24
Kirri

Kirri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.10.2006
A-ha sunt pe ultima suta anul asta, asa ca daca vreti sa ii vedeti toamna asta aveti una din ultimele sanse...dar aveti de unde alege. Eu am sa servesc concertul de la castelul Salem in vreo 3 saptamani :bye:

#25
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
una din cele mai tari exepriente ever - concert U2 pe stadionul olimpic din sevilla - 100.000 oameni - incredibil

#26
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
M-am gandit  sa reactivez un pic acest topic,vad ca in ultimul an nu a mai scris nimeni aici.
Vreau sa merg la Andre Rieu ,la Viena,pe 8 mai,exista oferte destul de avantajoase.

PS:Pentru 2012 ce turnee mari,grandioase stiti in europa?

#27
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postclaudiu2525, on 2nd November 2011, 18:38, said:

M-am gandit  sa reactivez un pic acest topic,vad ca in ultimul an nu a mai scris nimeni aici.
Vreau sa merg la Andre Rieu ,la Viena,pe 8 mai,exista oferte destul de avantajoase.

PS:Pentru 2012 ce turnee mari,grandioase stiti in europa?


Sau pe 5 Mai la Budapesta unde Andre Rieu va concerta.

#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View Postclaudiu2525, on 2nd November 2011, 18:38, said:

PS:Pentru 2012 ce turnee mari,grandioase stiti in europa?


Rock in Rio - in Lisabona si Madrid in iunie 2012

Edited by AlexEn, 08 November 2011 - 09:45.


#29
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005

View Postclaudiu2525, on 2nd November 2011, 18:38, said:

Vreau sa merg la Andre Rieu ,la Viena

Tipul e fabulos. Nu doar un artist adevărat, ci și un super entertainer. L-am văzut anul trecut, tot la Viena. Highly recommended!  :coolspeak:


View Postclaudiu2525, on 2nd November 2011, 18:38, said:

Pentru 2012 ce turnee mari,grandioase stiti in europa?

Iunie 2012, Andrea Bocelli în Nord: Danemarca, Suedia, Norvegia

#30
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
A fost cineva la Night Summer Concert la Viena?

Edited by zugry, 22 January 2015 - 09:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate