Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Concerte in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
lorexana

lorexana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2009
Am constatat necesitatea unui astfel de topic, o data ce foarte multe concerte au loc in afara, si cum intentionez sa merg la concertul Simply Red de la Praga, pe 24 mai 2009, ma gandeam ca poate mai gasesc amatori pe acest impresionant forum!
So, mai este cineva amator?

Edited by lorexana, 01 April 2009 - 09:36.


#2
Razvanell

Razvanell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2006
Misto sa mergi la Praga sa-i vezi mai ales ca in septembrie erau la Brasov...
Eu sunt mare amator de concerte prin strainataturi. Tocmai m-am intors de la Tina Turner / Paris si ma pregatesc de U2 la Barcelona.

#3
mire68

mire68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.07.2008
Si eu, si eu...
I-am vazut la Budapesta pe Eric Clapton, Roger Waters si Mark Knopfler.
In iunie o sa-i vad la Viena pe Eagles  :band:

#4
Razvanell

Razvanell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2006
Si eu sunt in Viena la Eagles. Pana atunci mai e un AC/DC la Athena si ne-am adunat un grup maricel, cam 120 de persoane...

#5
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
buna!
ma intereseaza si pe mine AC/DC . ma gandeam la concertul din 26 mai - belgrad , insa nu stiu cum as putea achizitiona bilete. ar mai fi cel din paris , insa la acea data avem planificat concediul, cu rezervari facute. la athena cind are loc , cum si cu cat ati cumparat biletele ?

#6
Beirut

Beirut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.07.2007

View PostRazvanell, on Apr 5 2009, 18:10, said:

Misto sa mergi la Praga sa-i vezi mai ales ca in septembrie erau la Brasov...
Eu sunt mare amator de concerte prin strainataturi. Tocmai m-am intors de la Tina Turner / Paris si ma pregatesc de U2 la Barcelona.
U2 la Barcelona pe 30.06. Tu cand mergi?

#7
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pe 16 mai ma duc la Budapesta la Sensation.

#8
lorexana

lorexana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2009

View PostRazvanell, on Apr 5 2009, 18:10, said:

Misto sa mergi la Praga sa-i vezi mai ales ca in septembrie erau la Brasov...
Eu sunt mare amator de concerte prin strainataturi. Tocmai m-am intors de la Tina Turner / Paris si ma pregatesc de U2 la Barcelona.


WoW!!
Tina Turner!! ce mi-ar placea si mie, arata la fel de bine?? :rolleyes:

Deocamdata mi-am luat bilete laDepeche mode in Bucuresti, pana ajung la Simply Red - ca nu m-am hotarat inca la care din concerte sa ma duc...in budapesta am auzit ca e intrarea libera (sponsorizat de o companie de telefonie mobila parca) dar nu m-as risca...

#9
Razvanell

Razvanell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2006

View Postlorexana, on Apr 9 2009, 15:10, said:

WoW!!
Tina Turner!! ce mi-ar placea si mie, arata la fel de bine?? :rolleyes:

Deocamdata mi-am luat bilete laDepeche mode in Bucuresti, pana ajung la Simply Red - ca nu m-am hotarat inca la care din concerte sa ma duc...in budapesta am auzit ca e intrarea libera (sponsorizat de o companie de telefonie mobila parca) dar nu m-as risca...
Pana acum in topul personal conducea Coldplay dar Tina Turner le-a cam luat prima pozitie.
Este incredibila. Daca reusiti s-o prindeti in Europa faceti imprumut la banca si mergeti la Tina.
Bilete pt AC/DC mai gasiti aici iar livrarea se face in maxim 4 zile.

Attached Files


Edited by Razvanell, 09 April 2009 - 22:52.


#10
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdariuscha, on Apr 7 2009, 08:19, said:

buna!
ma intereseaza si pe mine AC/DC . ma gandeam la concertul din 26 mai - belgrad , insa nu stiu cum as putea achizitiona bilete. ar mai fi cel din paris , insa la acea data avem planificat concediul, cu rezervari facute. la athena cind are loc , cum si cu cat ati cumparat biletele ?

Pentru iubitorii de AC/DC. O sa vina langa Bucuresti.
http://www.bucharest...ept_ziua_1.html

#11
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
multumesc pt raspunsuri !  gasisem athena si belgrad , dar nu si bucuresti . o surpriza placuta !   :thumbup:

#12
mancingo

mancingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.01.2009
Salutare!

Ieri au anuntat marea veste. ACDC vine in Romania. Va fi se pare un festival de rock cum nu a mai fost in romania. http://www.bucharestrockarena.ro/.
Ne vedem acolo.

#13
matutu

matutu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 07.05.2008
in sfarsit!!!!!!!!
AC/DC este confirmat ca headliner, în ziua a doua a celui mai mare festival rock organizat până acum la noi în țară.
În zilele de 30 și 31 mai, la km 15 de pe Autostrada Soarelui va avea loc Festivalul Bucharest Rock Arena, eveniment PlayCool organizat în colaborare cu One Event, ce se va organiza anual, începând cu această ediție.  La acest festival, desfășurat pe o suprafață de circa 200.000 mp, sunt așteptați peste 70.000 de spectatori, care se vor bucura de un spațiu amenajat la standarde internaționale. Într-un cadru aflat în comuniune perfectă cu natura vor fi puncte de vânzare - cu fise valorice - pe o lungime de 800 m, spații de odihnă și relaxare, cinci terase și restaurante, un minimall pentru vânzarea de produse de merchandising și desfășurarea unor activități recreative, 480 de toalete ecologice, peste 17.000 de spații de parcare destinate publicului, camping cu dușuri și toalete ecologice, tribună cu 2.000 de locuri pentru abonații VIP, corturi pentru cele 500 de cadre de securitate și prim ajutor. Spectatorii vor avea la dispoziție curse de autobuz în zilele de 30 și 31 mai, între orele 14:00 și 2:00, la intervale de cinci minute, pe ruta Dristor  - Bucharest Rock Arena și retur. Concertele vor avea loc în intervalul 18:00-24:00, accesul în perimetru începând în fiecare zi de la ora 16:00.


deja au aparut afisele care promoveaza evenimentul, in Bucuresti.

#14
Razvanell

Razvanell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2006
http://www.realitate...loc_496021.html
Lucky me.

#15
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008

View Postmatutu, on Apr 13 2009, 15:33, said:

in sfarsit!!!!!!!!
AC/DC este confirmat ca headliner, în ziua a doua a celui mai mare festival rock organizat până acum la noi în țară.
În zilele de 30 și 31 mai, la km 15 de pe Autostrada Soarelui va avea loc Festivalul Bucharest Rock Arena, eveniment PlayCool organizat în colaborare cu One Event, ce se va organiza anual, începând cu această ediție.  La acest festival, desfășurat pe o suprafață de circa 200.000 mp, sunt așteptați peste 70.000 de spectatori, care se vor bucura de un spațiu amenajat la standarde internaționale. Într-un cadru aflat în comuniune perfectă cu natura vor fi puncte de vânzare - cu fise valorice - pe o lungime de 800 m, spații de odihnă și relaxare, cinci terase și restaurante, un minimall pentru vânzarea de produse de merchandising și desfășurarea unor activități recreative, 480 de toalete ecologice, peste 17.000 de spații de parcare destinate publicului, camping cu dușuri și toalete ecologice, tribună cu 2.000 de locuri pentru abonații VIP, corturi pentru cele 500 de cadre de securitate și prim ajutor. Spectatorii vor avea la dispoziție curse de autobuz în zilele de 30 și 31 mai, între orele 14:00 și 2:00, la intervale de cinci minute, pe ruta Dristor  - Bucharest Rock Arena și retur. Concertele vor avea loc în intervalul 18:00-24:00, accesul în perimetru începând în fiecare zi de la ora 16:00.


deja au aparut afisele care promoveaza evenimentul, in Bucuresti.
fictiune! confirmat de cine?
04.14.2009 AC/DC Date In Bucharest Falsely Advertised
Promoters in Bucharest, Romania have been falsely advertising AC/DC as the headliner for their 2 day Bucharest Rock Arena festival happening on May 30 and 31, 2009.

Tickets for this event have been available online as well as various retail outlets in Bucharest. AC/DC's Black Ice World Tour is sweeping through Europe where the band are headlining the 02 Arena in London tonight as well as April 16, 2009. AC/DC fans are encouraged to visit the ACDC.com tickets page for a list of all sanctioned concerts. AC/DC will complete another 20 European dates before returning to the U.S. for a tour which kicks off on July 28 in Foxborough, MA.

am recuperat banii pe bilete. in conditii civilizate , ce-i drept ! pare a fi singurul progres. pt restul , exista athena, viena ..... chiar belgrad.

#16
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007

View Postdariuscha, on Apr 7 2009, 08:19, said:

buna!
ma intereseaza si pe mine AC/DC . ma gandeam la concertul din 26 mai - belgrad , insa nu stiu cum as putea achizitiona bilete. ar mai fi cel din paris , insa la acea data avem planificat concediul, cu rezervari facute. la athena cind are loc , cum si cu cat ati cumparat biletele ?


Cum ACDC nu mai vin in Romania, plecam la Belgrad, pe 26 mai

Am luat bilete de aici
http://www.eventim-yu.com/portal/rs/

ii dai meniul in engleza, iar la INFO te dirijeaza catre un site german de unde poti lua bilete cu cardul

Saptamana viitoare le voi primi (sper :D )

#17
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
multumesc ! pt concertele lor ( unde inca mai sunt bilete)  se poate cumpara si de pe site-ul oficial - www.acdc.com ; tickets , europa , alegi concertul. singurele optiuni ramase sunt belgrad, athena, lisabona si amsterdam. iar pt cei din fan club + de,viena , barcelona, dublin si glasgow .

#18
lorexana

lorexana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2009
N-am reusit sa mai merg la Simply Red, am pierdut biletele la Depeche Mode, dupa cum stie toata lumea ca si-au anulat concertul  :angry: ...si era cat pe ce sa ne cumparam bilete la Londra la Michael Jackson, Dumnezeu sa-l ierte!  :(
Se pare ca anul asta merg in paguba...mai bine stau cuminte..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate