Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

O provocare personală la adresa Istoriei-Ileana Stan

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
De ce și când am hotărât să devin scriitoare? În timpul acelui summit nefericit de la Camp David în 2000 când am descoperit că un Acord de Pace între israelieni și arabi este imposibil din cauza Haram al Sharif. Ierusalimul este un oraș judaic par excellence fondat de Regele judeu David și construit de fiul acestuia. Șlomo. Irusalimul nu poate fi negociat de nici un Premier evreu, așa cum a precizat Generalul Ehud Barak, eroul și mentorul meu preaiubit, deoarece reprezintă piatra de temelie a identității judaice.
Pe timpul cât am fost ofițer de informații, am descoperit că nu suntem cine credem că suntem. Se pare că Strămoșii noștri foarte îndepărtați nu s-au născut pe această planetă. Ei au venit din alte sisteme solare acum 2 miliarde ani pentru a fonda și dezvolta o mare și puternică civilizație. Inițial, s-au stabilit aici pentru a exploata rezervele de uraniu de la Oklo, Gabon. Au trăit în pace ceva timp, dar s-au văzut la un moment dat implicați într-un devastator război nuclear. Radiațiile nucleare și chimice le-au afectat grav creierele, sănătatea organismului și durata vieții, în așa fel încât au luat de bun ceea ce imaginația lor le-a sugerat ca fiind real.
Este propria mea teorie că unii zei egipteni și hinduși au fost oameni care ți-au protejat fețele cu măști anti-radiații. Aceștia au fost supraviețuitorii norocoși, cum s-ar spune. Ghinioniștii i-au privit cu surprindere, crezându-i zeități cu trup uman și capete de animale, din cauza măștilor. Așa au apărut primele religii pe pământ. Dintr-o regretabilă eroare umană. Au urmat și celelalte...credințe în zeii-oameni. Cu consecințele de rigoare.

#2
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Așa, și ?

#3
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
pai ce mai vrei?

#4
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Nu pot sa zic altceva despre toata teoria aia in afara de faptul ca ar fi un scenariu genial ;)

#5
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008

View Postabcdefu, on Mar 30 2009, 19:43, said:

Nu pot sa zic altceva despre toata teoria aia in afara de faptul ca ar fi un scenariu genial ;)
Adevărul poate părea ficțiune. De aceea este adevăr. Unui creier uman afectat de radiații nucleare realitatea îi pare distorsionată. Asta nu înseamnă că realitatea chiar este distorsionată.

#6
lansat

lansat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.03.2009

View PostDIE1, on Mar 30 2009, 20:32, said:

Adevărul poate părea ficțiune. De aceea este adevăr. Unui creier uman afectat de radiații nucleare realitatea îi pare distorsionată. Asta nu înseamnă că realitatea chiar este distorsionată.

Câta dreptate aveți!

#7
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Dar cine este Ileana Stan?
...si care este provocarea personala ?
...si cum se rasfrang toate acestea asupra istoriei?
Va rog frumos sa lamuriti aceste semne de intrebare !!!

Edited by grecul68, 30 March 2009 - 19:55.


#8
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Unele romane sunt prezentate drept maises, adică ficțiuni inspirate din fapte reale. Deoarece așa este prudent. Așa s-a comportat Victor Ostrovsky, Pavel Coruț și așa se comportă și Ileana Stan. Cititorii trebuie să treacă dincolo de ficțiune și să prindă esența realității. Unele lucruri nu pot fi dezvăluite public în toată acuratețea lor deoarece... hm, oi vei! Nu este permis. Încă nu este permis. Să sperăm că nu va dura mult acest încă. Cineva nu dorește revelații complete referitoare la tragedia nucleară din preistorie. Și aceasta în pofida evidenței tektitelor care abundă în Marele deșert libian de sticlă. A căror origine este delirant de terestră. Adică nucleară.

#9
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Poza din avatar va apartine sau este a vreunei domnisoare din nuvele domniei voastre?

#10
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Am încercat să uploadez poza mea dar nu am reușit. Să sperăm că se va actualiza curând. Oricum, ce contează o fotografie?

#11
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostDIE1, on Mar 30 2009, 21:18, said:

Am încercat să uploadez poza mea dar nu am reușit. Să sperăm că se va actualiza curând. Oricum, ce contează o fotografie?

Conteaza !!
O fotografie spune mai mult decat o suta de cuvinte.
Ar fi mult mai interesant daca v-ati pune propria poza in avatar, va garantez acest lucru.

LE: Numele dvs este Ileana Stan, ca nu inteleg?

Edited by grecul68, 30 March 2009 - 20:24.


#12
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Atunci când va fi posibil îmi voi pune poza în avatar. Dar sunt cu adevărat ileana Stan. Astea sunt probleme tehnice.

#13
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
Stimata doamna de ce nu apareti la OTV?

#14
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Sa revenim on topic: din titlu se intelege faptul ca dvs. insiva sunteti o provocare la adresa istoriei.
Cum explicati?
LE: V-am gasit poza si bibliografia dvs impresionanta. Cate milioane de carti ati vandut?

Attached Files

  • Attached File  270.jpg   18.69K   17 downloads

Edited by grecul68, 30 March 2009 - 20:45.


#15
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005
Scenariu de rahat nu fata ci tiroida si organele sexuale trebuie protejate de radiatie prima data. Otravirea cu plumb nu e un mare pas inainte fata de expunere la radiatii  

E se poate sa fi fost ierusalimul fondat de aia poate arabii cer pensie alimentara pentru hagar si ala micu.

Vreau auru de la rusi si pe urma vreau auru de la romani.

Nu stiu cine drac e ileana stan stan  dar dupa nume e  din sapanta.

Am aflat cine e ileana stan ma doare-n
ok multa bafta la carti pentru fraieri

#16
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Aceasta este una din poze. Mai sunt și altele. Vă invit pe forumul An even smaller world fondat de mine. Cine sunt? Sunt fiica generalului de divizie ® Stan Gheorghe, reprezentantul DSS la Televiziune în ziua de 22 decembrie 1989. Sunt descendenta directă, prin tatăl meu, a Pastorului reformat de origine judaică Jan Huss. Ultima purtătoare a numelui Huss a fost stră-străbunica mea, Eugenia Huss, care și-a schimbat prin căsătorie numele în Merkler. Strămoșii mei au venit în România la jumătatea secolului 18 din ghetto-ul evreiesc din Praga.Motivul? Resentimente antisemite ale populației cehe.






Iar poza secundă tot nu s-a uploadat. Probabil e de vină mărimea. Mențin actualul avatar. Asta e situația.

Edited by DIE1, 31 March 2009 - 05:43.


#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostDIE1, on Mar 30 2009, 16:00, said:

Este propria mea teorie că unii zei egipteni și hinduși au fost oameni care ți-au protejat fețele cu măști anti-radiații.

View PostAnjin`, on Mar 30 2009, 22:28, said:

Scenariu de rahat nu fata ci tiroida si organele sexuale trebuie protejate de radiatie prima data.

... iar o masca de plumb pe fata e cea mai buna optiune.

View PostDIE1, on Mar 30 2009, 21:07, said:

Și aceasta în pofida evidenței tektitelor care abundă în Marele deșert libian de sticlă. A căror origine este delirant de terestră. Adică nucleară.

Daca ai auzit de Erich Von Daniken atunci stii ca s-a gandit dinainte la varianta asta.

#18
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Este părerea Dvs. Cum s-ar spune, o viziune. Fiecare are dreptul la liberă exprimare. Vă doresc să aveți șansa de a vizita un refugiu antiatomic intramontan vechi de un miliard ani de genul Hășmaș sau Hermon și veți vedea că am dreptate. Deoarece la un astfel de refugiu antiatomic intramontan face aluzie Radu Cinamar.Construit de o civilizație extraterestră extrem de avansată din care descindem. Amintiți-vă de Cartea lui Enoh și de Supraveghetorii coborâți pe Muntele Hermon. Poate cândva se va decide și Guvernul de la Tel Aviv să facă publice anumite descoperiri radiant paleoastronautice din zona respectivă referitoare la identitatea lui Shemyaza. Dacă va primi undă verde de la Londra. Lucru perfect dubitabil.


Romanele mele sunt prezentate drept maises. De ce anume? Am raționat aidoma lui Victor Ostrovky. Și Pavel Coruț. Vă invit să îmi lecturați blogul oficial accesând link-ul de mai jos!


http://ileanastandss.blogspot.com

Edited by DIE1, 31 March 2009 - 06:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate