Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Puya lanseaza prima melodie de pe albumul “Romanisme”

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Video .

#2
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
acum a dat-o si pe manele gangsterizate sub forma de house..no comment...mi-e rusine ca am fost o data fan Puya...

#3
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Ce porcarie...

Mesaj o fi, nu zic ca nu, doar ca iti da singele pe urechi pina iti dai seama care e.

#4
mih4it4

mih4it4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 16.01.2008
stilul lui  lil wayne :thumbdown:  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P7Wrxnq4nSE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mih4it4, 27 March 2009 - 13:20.


#5
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
what the FUCK!
ultimul album a fost praf total,si cand credeam ca doar atata poate puya...frate ce e asta?
este o faza in care zice ,aruncam cu banii in lautari"sau ceva de genu....
E FOAME DE BANI!

#6
Ryder

Ryder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.01.2008
prin acest album caracterizeaza romania plina de manelari si manele nu canta "manele gangsterizate". Cat de ultimul album a fost spuer misto ... daca nu iti place inseamna ca nu stii ce asculti...

#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostRyder, on Mar 28 2009, 13:23, said:

prin acest album caracterizeaza romania plina de manelari si manele nu canta "manele gangsterizate". Cat de ultimul album a fost spuer misto ... daca nu iti place inseamna ca nu stii ce asculti...

Asta e parerea ta ...

Edited by antinVidia, 28 March 2009 - 16:05.


#8
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Cand apare albumul?

#9
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Mda... e un mesaj... pana acum era comercial, dar nu avea si aspectul, desi strecura si un mesaj; si acum are un mesaj, dar are aspectul mai comercial, vrea s avanda.

Cat despre

Quote

Nu ne pasa de Fasia Gaza sau Irak
Adu' lautarii ca am un teanc de aruncat
Ca lumea vrea sa-si auda numele-n microfon
Si banii curg de zici ca-i arunca de la balcon
Nu cred ca se refera la el, ceva in genul "am bani ma doare undeva de voi" ci se refera la acei infumurati care nu stiu pe ce lume traiesc ("Nu ne pasa de Fasia Gaza sau Irak"), dar profita d eorice ocazia sa arate ce au si etc. Foloseste "noi" refirindu-se la noi ca popor, ca doar asa sunt majoritatea romanilor.

Mi se pare mie sau foloseste ceva ce aduce cu auto-tune? Mai mult folosit la nivelul lui Kanye West nu al lui T-Pain (a se observa diferentele dintre astia doi cand folosesc auto-tune).

Melodia nu e chiar rea, pentru una comerciala. Plus ca mai are si un mesaj acolo... 7,5 (8 mi se pare prea mult).

#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostOvy123456789, on Apr 1 2009, 15:22, said:

Cand apare albumul?
Albumul se va lansa pe 23 aprilie, volumul 1, in club Gossip din capitala. A doua parte a albumului, in toamna acestui an.

Ati observat ca si manelistilor le place melodia asta? :huh:

Edited by oauzor, 05 April 2009 - 13:24.


#11
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

Quote

Ati observat ca si manelistilor le place melodia asta? huh.gif
Tuturor celor care nu au treaba cu Hip Hop-ul le place. Din mai multe motive: e in romana (conteaza mult), are aspect mai de club, versurile ii incanta. Astan e un hit. In schimb, cei care le au cu Hip Hop--ul sunt imparitit in doua: cei cu rap-ul romanesc vs. cei cu cel strain; mai exista si cei de mijloc (si, si). Insa pentru restul cateogoriilor e o melodie super.

#12
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View Postoauzor, on Mar 25 2009, 22:29, said:


:puke: si atat.

#13
andrey7

andrey7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.06.2008
ar vrea puya sa o dea ca sisu...oricum eu sincer as cumpara albumul lui sisu ...se pare ca s`a dat pe underground..numai bine..si despre mel...e mult prea comerciala

#14
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Stiti care e problema voastra :huh: ??Daca auziti ca o melodie suna bine inseamna ca e comerciala si e de c***t,deci nu conteaza versuri si alte chestii <_< .Chiar nu va place sa ascultati si voi o melodie buna??Eu chiar nu inteleg ce e rau in comercial??Poate vreti sa auziti versuri de hip-hop pe ritm de manele,asa nu va place melodia dar o sa va placa mesajul,si dupa criteriile voastre asta ar fi de ajuns :rolleyes: .Cine sa va mai inteleaga??
Melodia lui Puya e foarte buna,si faptul ca e "comerciala"(adica are si un ritm pe care poti dansa) ii dau un plus,nu un minus.

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostAnn0nim, on Apr 7 2009, 18:57, said:

Stiti care e problema voastra :huh: ??Daca auziti ca o melodie suna bine inseamna ca e comerciala si e de c***t,deci nu conteaza versuri si alte chestii <_< .Chiar nu va place sa ascultati si voi o melodie buna??Eu chiar nu inteleg ce e rau in comercial??Poate vreti sa auziti versuri de hip-hop pe ritm de manele,asa nu va place melodia dar o sa va placa mesajul,si dupa criteriile voastre asta ar fi de ajuns :rolleyes: .Cine sa va mai inteleaga??
Melodia lui Puya e foarte buna,si faptul ca e "comerciala"(adica are si un ritm pe care poti dansa) ii dau un plus,nu un minus.

Dupa parerea mea, sunt doua tipuri de muzica : muzica pentru ascultat (care iti merge la suflet, iti intra prin vene si iti face pielea gaina) si muzica de zbantuiala, de dans etc. Comercialul se orienteaza in general pe al doile tip de muzica.

Edited by antinVidia, 07 April 2009 - 18:07.


#16
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Are beat, e comerciala, ceva mesaj social, stilul lui T-Pain (parerea mea), e buna.
In fine probabil nu pt cei hard core underground.
Videoclip-ul in schimb e slabut, mai ales cu Puya si mingea de plaje  :lol:  :lol: . A ramas regizorul in pana de inspiratie sau cumva sint eu mai slab pregatit si exista un mesaj social ascuns ?  :lol:

#17
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostantinVidia, on Apr 7 2009, 19:05, said:

Dupa parerea mea, sunt doua tipuri de muzica : muzica pentru ascultat (care iti merge la suflet, iti intra prin vene si iti face pielea gaina) si muzica de zbantuiala, de dans etc. Comercialul se orienteaza in general pe al doile tip de muzica.
Din cate stiu eu asta inseamna muzica,ceva care sa iti faca placere ascultand-o si sa poti dansa pe ea,dar pe "voi" va intereseaza numai versurile asa ca orientati-va fratilor pe poezie,acolo nu e muzica deloc,asa cum va place voua.Si mie imi place

Quote

muzica pentru ascultat (care iti merge la suflet, iti intra prin vene si iti face pielea gaina)
dar daca pot dansa pe ea nu inseamna ca nu trebuie sa imi placa,si imediat zic ca e comercial.Daca nu va place dansul lasati-va de ascultat muzica,nu e de voi asa ceva :)

#18
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
lol..frate,n-ai nici o treaba cu rapul...asa ca lasa-ne...muzica inseamna si mesaj nu doar sa sune bine...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate