Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

masina Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
scorpi00

scorpi00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.11.2005
golf v vreau eu, daca nu gasesc in banii aia ( si din ce mi-ati spus nu gasesc ) iau golf 4.

eu vreau golf pt ca e masina ok, piesele nu sunt scumpe rau si nici casco nu cred ca o sa ma omoare.

imi place si focusul dar parca as prefera golful.

ca motor ceva pana in 90-100 CP e suficient,  benzina sau motorina imi este indiferent.  
dotari decente ( AC, geamuri electrice, ABS, servo, alarma )

pt intretinerea masinii ( fara benzina/motorina ) imi permit cam 200-250 lei pe luna.

altceva ce as putea sa iau ?

#20
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
Bora 1.6 FSI, parerea mea cea mai buna solutie.

#21
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Sau o Astra H de prin 2005......am vazut ca s-au mai ieftinit...eu mi-am adus o Astra H 1, 7 CDTI 101 cp cu 70.000 la bord ( verificati cu tech2)la 8000 de euro..pret platit in germ anul trecut in nov....plus taxe, drum etc....m-a ajuns peste 9000...dar cum am zis acum s-au mai ieftinit....

#22
grimlord

grimlord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 10.03.2009
M-am tot uitat si eu dupa Astra H .. sunt frumoase ... dar nu cred ca se incadreaza in banii care ii ai tu si decat sa faci compromisuri dpdv al dotarilor si al uzurii masini, mai bine iei ceva model un pic mai vechi dar mai bun. Un golf 4 bun ai sanse sa prinzi. Recomandabil 1.9 TDI .. de prin 2003-2004

#23
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 ungureanub, on Mar 25 2009, 16:34, said:

Sigur ca poate sa il revanda intre timp. Da pierde mult din bani! Si ramane si fara masina, si fara bani si cu credit. Si cred ca nu e tocmai o situatie placuta, nu?
din bani oricum pierde, masina nefiind o investitie ci o cheltuiala. :)
crezi ca daca o lua noua nu tot pierdea? daca era vorba de leasing, da, era mai stransa legatura intre bani si masina, dar asa, nu-i bai.

problema apare cand, luandu-si un SH rupt in coaja, o sa aiba nevoie de alti bani. :)

#24
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
nu te ambala la un second pe credit

asa m-am agitat si eu si am renuntat.

desi gasesti golfuri 4 bune de 1.9 tdi pana in 150.000km evident

dar ideea e ca tu o sa trebuiasca sa platesti si rata, si intretinerea, asigurari etc...

si numai daca ai de gand sa stai cu parintii sau sa te intretina altcineva pe urmatorii 3-4 ani,
ca tu sa platesti ratele din salar, si sa mai ai de cheltuit

oricum nu se merita sa iti iei nimic nou de aici la 7000 euro, numai panarami, incepand de la Logan si terminand cu Fiat...

masina second din germania e singura alternativa pentru o masina decenta, dar numai daca ai toti banii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate