Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Zanzibar

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
250 replies to this topic

#55
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmihaiela_jian, on 30th September 2009, 21:02, said:

Multumesc IMPERATORULUI    dar eu sunt din tm si curse spre istanbul sau athena nu am gasit
Din Budapesta sunt destule si la preturi prietenoase... Chiar si un Malev Timisoara - Budapesta - Istanbul nu poate fi scump

#56
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
Asteptam impresii de la  PRORESOR pe cand se intoarce si daca se poate sa intrebe cam cat costa sa mergi din zanzibar spre arusha si de aici 3 zile safarii in Ngorongoro National Park si Serengeti apoi retur si plecare spre casa .Multumesc .

Poate stie IMPERATORU raspunsul la intrebarea mea? Multumesc

#57
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmihaiela_jian, on 4th October 2009, 07:51, said:

Asteptam impresii de la  PRORESOR pe cand se intoarce si daca se poate sa intrebe cam cat costa sa mergi din zanzibar spre arusha si de aici 3 zile safarii in Ngorongoro National Park si Serengeti apoi retur si plecare spre casa .Multumesc .

Poate stie IMPERATORU raspunsul la intrebarea mea? Multumesc
M-am uitat pe site-ul lui Precision Air, dar nu poti sa book on-line sa vezi un pret. In Lonely Planet, citesc ca un zbor Arusha - Dar ar fi circa 85 euro, deci probabil in Zanzibar - Arusha trebuie sa fie undeva pana in 100 euro, poate si o idee mai putin. Eu am mers de la Arusha la Dar cu autobuzul (Dar Express, a costat 9 euro, autobuz super ok cu aer conditionat, iar soseaua desi relativ ingusta a fost impecabila - nu e prea mult trafic insa).
Pentru budget safari, cu dormit in camping, probabil vei primi un pret de circa 90 dolari pe zi, un mid-range safari te poate duce la 130 - 180 dolari pe zi, luxury este peste 200 dolari. Evident, se pot negocia multe, poti sa obti si un deal bun... Intreaba-l pe Dipesh (vezi ca am dat un link mai sus) la African Bush Excursions si fi sigura ca iti da un pret super ok.

#58
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
o intrebare pt Imperator : tu ai zburat in toate tarile alea care sunt facute cu rosu la avatar ? ca din link-ul din semnatura asa pare ...

mi-ar place sa ma plimb atat  :D

sry de OFF-TOPIC !

#59
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostAbove_Gods, on 5th October 2009, 00:04, said:

o intrebare pt Imperator : tu ai zburat in toate tarile alea care sunt facute cu rosu la avatar ? ca din link-ul din semnatura asa pare ...

mi-ar place sa ma plimb atat  :D

sry de OFF-TOPIC !
Am fost in mai multe tari decat in care am zburat - unele nu au aeroport (gen San Marino, Vatican, etc), in altele am intrat pe cale terestra (Slovacia, Oman, Ucraina, etc) sau pe mare (Maroc, Estonia). Si da, link-ul din avatar te duce la o pagina care arata o statistica a tuturor zborilor mele.

#60
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View PostImperator, on 5th October 2009, 05:55, said:

Si da, link-ul din avatar te duce la o pagina care arata o statistica a tuturor zborilor mele.


'metre,

Cand faci milionu' de km dai un rand la tot clubu'

:lol:  :lol:

#61
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostKhmerul, on 5th October 2009, 08:35, said:

'metre,

Cand faci milionu' de km dai un rand la tot clubu'

:lol:  :lol:
Mai e mult pana la milion... dar dau de baut, cum sa nu...

#62
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
Multumesc IMPERATORULUI si sper sa reusesc sa-mi indeplinesc marele vis de a vizita zanzibarul la anul , Vacum ma pregatesc sa-l intalnesc pe ;Gaudi; merg in barca pe 30 oct . Va salut si cat mai multe calatorii

#63
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
Nu mai e interesat nimeni de Zanzibar in iulie??????????/// Toata lumea a  clacat din cauza crizei?????// Nu cred.  Poate se mai mgandeste cineva pentru iulie 2010.

#64
air_america

air_america

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 15.07.2008

View Postmihaiela_jian, on 5th December 2009, 18:47, said:

Nu mai e interesat nimeni de Zanzibar in iulie??????????/// Toata lumea a  clacat din cauza crizei?????// Nu cred.  Poate se mai mgandeste cineva pentru iulie 2010.
No way, Zanzibarul este in carti.... cat privest criza, aia e poveste pentru.... cum e si cea cu gripele.....

#65
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmihaiela_jian, on 5th December 2009, 18:47, said:

Nu mai e interesat nimeni de Zanzibar in iulie??????????/// Toata lumea a  clacat din cauza crizei?????// Nu cred.  Poate se mai mgandeste cineva pentru iulie 2010.
In iulie e o luna super de mers in Zanzi... da eu o sa fiu in Ucraina probabil :)

#66
redsox

redsox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.11.2008
Imperator, dar tu cu ce te ocupi de calatoresti tot timpul, scuza-mi indiscretia? :)

#67
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postredsox, on 23rd December 2009, 17:27, said:

Imperator, dar tu cu ce te ocupi de calatoresti tot timpul, scuza-mi indiscretia? :)
Nu calatoresc tot timpul, in nici un caz !
Ma ocup cu marketingul

#68
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostImperator, on 24th December 2009, 19:57, said:

Nu calatoresc tot timpul, in nici un caz !
Ma ocup cu marketingul
Asadar o buna parte din destinatii le-ai facut prin prisma job-ului sau ai supervenituri. Caci la cat ai calatorit....

#69
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postnniki, on 24th December 2009, 21:09, said:

Asadar o buna parte din destinatii le-ai facut prin prisma job-ului sau ai supervenituri. Caci la cat ai calatorit....
Unele calatorii, mai ales in Europa le-am facut cu jobul. Venituri am, dar nu pot sa le spun supervenituri... dar in schimb incerc sa mi le chivernisesc mai bine... bilet de avion 550 euro pana in Sri Lanka si aici cazari la 20 euro dubla in hoteluri faine... Zic ca nu-ti trebuie supervenituri

#70
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postnniki, on 24th December 2009, 21:09, said:

Asadar o buna parte din destinatii le-ai facut prin prisma job-ului sau ai supervenituri. Caci la cat ai calatorit....
Unele calatorii, mai ales in Europa le-am facut cu jobul. Venituri am, dar nu pot sa le spun supervenituri... dar in schimb incerc sa mi le chivernisesc mai bine... bilet de avion 550 euro pana in Sri Lanka si aici cazari la 20 euro dubla in hoteluri faine... Zic ca nu-ti trebuie supervenituri

#71
Razvanell

Razvanell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2006
Uitasem complet de topicul asta. Imi pare bine ca v-a fost de folos. Eu mai merg o tura in Zanzibar in luna iulie.

Edited by Razvanell, 26 December 2009 - 21:55.


#72
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
Buna , Razvanel, cat timp sati in iulie si ti-ai facut deja rezervarile , cat costa si daca nu ar mai fi loc si pentru inca 2 pers. daca ma incadrez?
MULTUMESC

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate