Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Digi.cablu - zona Banat.

- - - - -
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#37
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
RTL KLUB merge acum numai in loc de SPORT KLUB sunt pureci.

#38
jkno

jkno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.02.2006
De doua zile nu mai merge Animax TV :( Ce naiba e cu RDS Arad?

Edited by jkno, 10 July 2009 - 19:30.


#39
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Se pare ca.. trebuie platit separat, pt. Animax-uri, ..la ORADEA il.. aveam si pe cel Maghiar. Vezi ce am postat pe "Canale noi..."

#40
jkno

jkno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.02.2006
Cei de la RDS la luat bani sunt cei mai buni... <_<

#41
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Pai, ..or fi cerand aia de la Animax.. mai mult... Sau, pana acuma, se platea pt. Minimax, -si ei dadeau cota de bani ..si la Animax, ..cine stie...

#42
babgr

babgr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.05.2009
Nu stiu cum voi sunteti multumiti de RCS - RDS...probabil va multumeste putinul si nu va deranjeaza daca una se spune si alta se face.
La mine toate servicile oferite de rcs-rds sunt de proasta calitate. De exemplu nu primesc FACTURA pe serviciu rds tel, de fiecare data ma duc la "intamplare" sa imi platesc factura (de unde sa stiu cat am de platit???), factura nu mai primesc de mai bine de 2 ani, am facut reclamatii peste reclamatii..
Telefonia cand merge cand nu merge, de multe ori cand vorbesc... se intrerupe cu totu (moare linia). Nu cred ca a existat vre-o saptamana la care sa nu se intrerupa netu si sa nu mai functioneze o perioada buna de timp. Am casuta si pe rdslink sa stiti ca este cel mai prost lucru posibil. Recomanda sa evitati acest lucru, doar daca vreti sa nu promiti toate e-mail-urile, trimise de amici atunci sa folositi rdslink. Cat despre televiziune ce sa mai vorbim??? In afara de faptul ca sonorul nu e reglat la toate posturile la fel, astfel incat daca te uiti la sport.ro care abea se aude si muti dupa aceea la alt post....ai sanse sa faci infarct. Sa nu uitam ca cel putin jumatate din posturi nu se vad clar (oglinda), sa nu uitam ca nu transmit stereo pe tote posturile...doar 2-3 sunte stereo. Astfel ajungi sa procuri DIGI CABLU sperand la o viata mai buna....cel putin aici se vad toate posturile clar (oglinda) si cam toate sunt stereo...dar problema cu sunetul nu putea sa lipseasca.....cunele prea tare....altele prea incet, te chinui sa le reglezi (deoarece pe digi cablu se poate seta fie care post sa aibe volumul prereglabil) si sperand ca ai rezolvat situatia te trezesti ca ori e prea tare, alea care abea se auzeau ori nu se mai aud cele care erau prea tare...asa ca nu ai rezolvat mare lucru. In afara de toate astea .... voi cum prindeti SPORT KLUB??? Mai ales ca de aproximativ o luna este scos. Cum prindeti GSP tv 1,2,3 si 4??? UNDE?? La mine pe digi cablu este doar un GSP tv, iar in locul lui Sport Klub va intra DIGI sport, si in locul lui GSP tv 2 va intra DIGI sport HU cel putin asa scrie. Iar la mine (pe digi cablu) a disparut B1 tv si inca un post. Pe cablu normal inca mai este B1 dar SPORT klub nu mai este.....

Nu stiu cum voi sunteti multumiti de RCS - RDS...probabil va multumeste putinul si nu va deranjeaza daca una se spune si alta se face.
La mine toate servicile oferite de rcs-rds sunt de proasta calitate. De exemplu nu primesc FACTURA pe serviciu rds tel, de fiecare data ma duc la "intamplare" sa imi platesc factura (de unde sa stiu cat am de platit???), factura nu mai primesc de mai bine de 2 ani, am facut reclamatii peste reclamatii..
Telefonia cand merge cand nu merge, de multe ori cand vorbesc... se intrerupe cu totu (moare linia). Nu cred ca a existat vre-o saptamana la care sa nu se intrerupa netu si sa nu mai functioneze o perioada buna de timp. Am casuta si pe rdslink sa stiti ca este cel mai prost lucru posibil. Recomanda sa evitati acest lucru, doar daca vreti sa nu promiti toate e-mail-urile, trimise de amici atunci sa folositi rdslink. Cat despre televiziune ce sa mai vorbim??? In afara de faptul ca sonorul nu e reglat la toate posturile la fel, astfel incat daca te uiti la sport.ro care abea se aude si muti dupa aceea la alt post....ai sanse sa faci infarct. Sa nu uitam ca cel putin jumatate din posturi nu se vad clar (oglinda), sa nu uitam ca nu transmit stereo pe tote posturile...doar 2-3 sunte stereo. Astfel ajungi sa procuri DIGI CABLU sperand la o viata mai buna....cel putin aici se vad toate posturile clar (oglinda) si cam toate sunt stereo...dar problema cu sunetul nu putea sa lipseasca.....cunele prea tare....altele prea incet, te chinui sa le reglezi (deoarece pe digi cablu se poate seta fie care post sa aibe volumul prereglabil) si sperand ca ai rezolvat situatia te trezesti ca ori e prea tare, alea care abea se auzeau ori nu se mai aud cele care erau prea tare...asa ca nu ai rezolvat mare lucru. In afara de toate astea .... voi cum prindeti SPORT KLUB??? Mai ales ca de aproximativ o luna este scos. Cum prindeti GSP tv 1,2,3 si 4??? UNDE?? La mine pe digi cablu este doar un GSP tv, iar in locul lui Sport Klub va intra DIGI sport, si in locul lui GSP tv 2 va intra DIGI sport HU cel putin asa scrie. Iar la mine (pe digi cablu) a disparut B1 tv si inca un post. Pe cablu normal inca mai este B1 dar SPORT klub nu mai este.....

#43
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 babgr, on 21st July 2009, 08:27, said:

Telefonia cand merge cand nu merge, de multe ori cand vorbesc... se intrerupe cu totu (moare linia).
Nu stiu despre restul dar poti redirectiona neconditionat fixul pe digi.mobil si-ti consuma doar din minutele incluse in retea (destule zic eu ca sa fie numit gratis).
Introduci urmatoarea comanda in tel. fix: *21*numar# Scrie si in pdf-ul atasat:
Attached File  Servicii_suplimentare.pdf   59.03K   16 downloads
O problema rezolvata :lol:
p.s. esti pe cablelink asa-i? :)

#44
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Deci RCS Arad- varza. La Slatina nu exista aceste probleme- imagine lacrima si sunet Stereo pe toate posturile (in afara de vreo 9, care nu au nevoie neaparat); mici deficiente de calitate sunt pe unele posturi preluate din DIGI TV in locul semnalului original. La birou (de unde scriu acum) am CableLink din 2006 si de vreo 3 ani netul nu pica mai deloc si telefonia pica foarte rar- vorbeste maica-mea ore in sir si nu pica  :lol:  Acum se instaleaza FiberLinkul in oras, urmeaza sa ma mute in perioada urmatoare. Nu mai exista decat un singur GSP, care aici e dat in dublura- pe 2 frecvente. DIGI Sport HU intra doar in orasele din Vest si Ardeal, unde exista minoritatea maghiara.  

Si facturile le-am primit mereu. Deci am de ce sa fiu multumit de RCS/RDS, pardon, "DIGI SA", mai nou.  :lol:

Edited by Neaceasca85, 21 July 2009 - 10:46.


#45
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 Neaceasca85, on 21st July 2009, 11:41, said:

DIGI Sport HU intra doar in orasele din Vest si Ardeal, unde exista minoritatea maghiara.  

Si facturile le-am primit mereu. Deci am de ce sa fiu multumit de RCS/RDS, pardon, "DIGI SA", mai nou.  :lol:
Nu are cum sa intre DigiSport HU pentru ca in RO detin altii drepturile Digi din Ungaria. Sau poate intrerup transmisia in momentul ala dupa modelul RAI.. cine stie.
Compania tot rcs&rds se numeste :)))

#46
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
Digi Sport pe Rcs Arad in loc de GSp TV.
Gsp tv a intrat pe frecventa lasata libera de Sport Klub.

#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Stiu ca tot RCS/RDS se numeste, numai ca sa imi place s-o poreclesc acuma pentru ca toate serviciile se numesc DIGI.  :P

#48
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
O sa fie mai usor asa, cand e cineva nemultumit poate sa injure colectiv toate serviciile :lol:

#49
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Faptul ca multora nu le ajung.. deloc sau doar rareori.. Facturile Postale, e bine stiut si de firma, dar is dezorganizati.

Pe mine nu ma intereseaza asa tare, ..avand Detaliata pe Mail, si Factura Fiscala pe contul de Administrator de pe R.D.S.Link = Digi.Net...


Suma scoasa din buzunar a scazut, nu mai dam bani la 3-4 Operatori, ..e 'de bine' pt. Bugetul familial.


Cand eram pe CableLink, doar cu Download-ul aveam probleme, mai des, -pe partea de Net, ..pe partea de Telefonie Fixa nu asa des.

La Telefonia Fixa, oricum, ar trebui reduse cazurile de ecou, in unele situatii.


Pe Cablu T.V. Analogic, imaginea e destul de buna, chiar buna, ..mai sunt probleme -pe cateva canale- de la unele interferente terestre, ..insa au mai marit Amplificarea, -si cel putin in cartierul meu, chiar si pe canicula, --e mai mult decat acceptabil.


Sigur ca, daca ar depinde de mine, as fi rezolvat toate problemele, dupa atatia ani si atatea luni, ..dar pt. mine e relativ bine, la ora actuala, in banii pe care sunt dispus sa-i dau acuma.

Am platit prea mult la (in ordine)..: RomTelecom, Orange, Vodafone, Zapp, la niste tarife.. tinute articial prea sus, -si cu inovatii si servicii dezvoltate.. cu mare intarziere fatza de tzari din chiar Europa Centrala si de Sud-Est, ..ca atare, deocamdata, nu apelez la aceia, pana nu vad servicii pe tehnologii.. de perspectiva, si care ma intereseaza, -fara sa trebuiasca si sa ma leg la cap, iarasi, pt. multi ani...


ORADEA se pare ca a ramas singurul oras mare unde mai exista SPORT KLUB RO., adica pe Analogic (in Extra). Macar atata 'avantaj', ..ca tot e patronul de aicea, si nu numai. Probabil, va disparea dupa ce DIGI.SPORT RO. va emite si altceva decat teste+promo-uri. Si este si SPORT 1 RO. (tot in Extra), un 'aer proaspat', fatza de mizeria de G.S.P. T.V..

Edited by Lopatar, 22 July 2009 - 07:50.


#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Treaba cu interferentele terestre e din cauza ca Oradea (ca si Brasovul sau Craiova) are mai multe capusi locale. Slatina are doar 2: PRO TV si PRIMA TV dar frecventele pe care emit ele nu coincid cu nici una de pe cablu. Problema cu capusile este ca ele strica imaginea posturilor retransmise, chiar daca RCS le preia pe fibra optica si nu terestru. Cel mai bine e ca statia CATV sa preia posturile direct de pe satelit, nu din capusile locale sau din DIGI SATELIT. Dar au o obligatie ce le spune sa preia capusile locale, ca sa poata obtine si ei bani pe publicitatea locala.

Edited by Neaceasca85, 22 July 2009 - 12:29.


#51
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

 jkno, on 10th July 2009, 20:30, said:

De doua zile nu mai merge Animax TV :( Ce naiba e cu RDS Arad?

programul AnimaxTv nu o sa mai fie prea curand la rds&rcs, l-a scos din lipsa de "fonduri", au cheltuieli mari cu noul program de sport !

#52
babgr

babgr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.05.2009
In primul rand pe e-mail nu primesti factura DECAT DACA O SOLICITI LUNAR !!!! Adica luna de luna trebuie sa le dai telefon si sa ii ROGI (pe cei de la rds-rcs sa iti trimita factura pe e-mail) cica nu se poate altfel. Iar daca e sa dau telefon LUNAR pot sa intreb si cat am te platit. Iar pt mine factura are rolul de imi aminti ca am de platit ceva....pana cand pot plati si mai ales cat trebuie sa platesc.
Sunt pe cablelink desi stau in plin centru.....la 3 minute de primarie...iar fibra optica trece pe langa balconul meu.....aici este REA VOINTA si dezinteresul celor de la RDS-RCS.
La mine pe analogic doar cele romanesti se vad oglinda, restu se vad de la bine pana la foarte foarte prost.
Nu cred ca este o solutie directionarea apelurilor....parca mergi sa iti cumperi o minge de fotbal si primesti una de baschet...tot rotunda e...Aici e vorba de principii, ai un servici (telefonie fixa) nu merge bine, atunci nu ar fi cazul ca cei de la rds-rcs si il repare? Am romtelecom de mai bine de 20 de ani si nu imi amintesc sa fi avut vre-o data lipsa de ton sau ori ce alta problema.
Personal mai am un an (la digicablu) cu astea de la rds-rcs iar daca lucrurile raman tot asa, cu siguranta plec la cei de la dolce. Deja preturile sunt destul de apropiate atat la tv cat si la internet...

#53
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

 babgr, on 22nd July 2009, 21:09, said:

In primul rand pe e-mail nu primesti factura DECAT DACA O SOLICITI LUNAR !!!! Adica luna de luna trebuie sa le dai telefon si sa ii ROGI (pe cei de la rds-rcs sa iti trimita factura pe e-mail) cica nu se poate altfel. Iar daca e sa dau telefon LUNAR pot sa intreb si cat am te platit. Iar pt mine factura are rolul de imi aminti ca am de platit ceva....pana cand pot plati si mai ales cat trebuie sa platesc.
Sunt pe cablelink desi stau in plin centru.....la 3 minute de primarie...iar fibra optica trece pe langa balconul meu.....aici este REA VOINTA si dezinteresul celor de la RDS-RCS.
La mine pe analogic doar cele romanesti se vad oglinda, restu se vad de la bine pana la foarte foarte prost.
Nu cred ca este o solutie directionarea apelurilor....parca mergi sa iti cumperi o minge de fotbal si primesti una de baschet...tot rotunda e...Aici e vorba de principii, ai un servici (telefonie fixa) nu merge bine, atunci nu ar fi cazul ca cei de la rds-rcs si il repare? Am romtelecom de mai bine de 20 de ani si nu imi amintesc sa fi avut vre-o data lipsa de ton sau ori ce alta problema.
Personal mai am un an (la digicablu) cu astea de la rds-rcs iar daca lucrurile raman tot asa, cu siguranta plec la cei de la dolce. Deja preturile sunt destul de apropiate atat la tv cat si la internet...

omule, eu de cand am intrat pe acest site, mi-am dat seama ca sunt multiiiiiii..etc, care daca critici vre-o firma de cablu fie ia upc sau rds, "sar" o suta sa o preaslaveasca...nu stiu ce sa-ti spun, dar daca continui mult o sa te "injure" multi in limita permisa de forum, cel mai bine ar fii sa nu te enervezi, daca cine lauda fie firma de cablu rds fie upc !
tu spune-ti parerea chiar daca "te i-au la ochi", ca numai asa poate putem sa schimbam ceva !

o zi buna va doresc !

#54
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Canal S17 - DigiSport in loc de NationalTV
Canal S32 - NationalTV in locul SportKlub

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate