Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Digi.cablu - zona Banat.

- - - - -
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#1
cristik123

cristik123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2009
Aradeni, ce spuneit voi de firma noastra de cablu, cu programele ei care cad atunci cand vrei si tu, ca tot omul, sa te relaxezi? Cu Netul lor care merge cand vrea el, independent de vointa lor?

#2
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007

View Postcristik123, on Mar 22 2009, 12:09, said:

Aradeni, ce spuneit voi de firma noastra de cablu, cu programele ei care cad atunci cand vrei si tu, ca tot omul, sa te relaxezi? Cu Netul lor care merge cand vrea el, independent de vointa lor?

Sincer iti spun, ca eu sunt multumit de serviciile oferite de RCS&RDS, cablu+net+tel. Nu stiu daca face mult ca stau in Vlaicu chiar aproape de casieria RCS&RDS, unde au si aparatura/microcentrala, etc, care deserveste cartierul Vlaicu(o parte). Lipsa la semnal TV/net, se intampla destul de rar, poate atunci cand e vreme severa!
Ieri am observat ca postul MTV Hits a disparut din grila de programe, iar ecranul e negru! La net, am ab. fiberlink de 38 de lei, si nu mi-a facut figuri in ultimii 2 ani!
Astept si eu in continuare pareri de la aradeni!

Edited by redwhite78, 22 March 2009 - 13:25.


#3
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
Si eu sunt multumumit de RCS&RDS. Stau la casa si iar caderile de semnal sunt foarte rare, iar cu internetul am avut vreo 2 probleme intr-un an si atunci in maxim 2 ore echipa a venit ai rezolvat, ambele probleme au fost pe stalp din cauza vremii. Singura problema pe care o intampim este ca nu imi pot baga pachetul extra deoarece exista ceva filtru undeva pe strada.

#4
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
De ce nu ai cerut Digi.Cablu? Stiam ca pt asta l-au facut, sa poti receptiona pachetul extra la case.

Edited by Blackhawk, 22 March 2009 - 14:36.


#5
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007
Astazi dimineata, cei de la RCS-RDS ARAD, au scos dublura de la KISSTV, in locul acestuia a fost introdus ZoneReality, iar in locul lui ZoneReality a fost introdus National Geographic Channel. Iar frecventa lui NatGeo, a ramas libera !

#6
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
La mine in loc la national geografic merge antena 1 cu purici probabil este frecventa pe care se prinde antena 1 cu antena de camera. Sa speram ca pe aceasta frecventa se va introduce universal channel deoarece nu vad alt motiv pentru care au facut aceste modificari, plus ca in mai multe orase din tara univeral a fost deja introdus.

#7
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postvasiletm72905, on Apr 11 2009, 15:10, said:

La mine in loc la national geografic merge antena 1 cu purici probabil este frecventa pe care se prinde antena 1 cu antena de camera. Sa speram ca pe aceasta frecventa se va introduce universal channel deoarece nu vad alt motiv pentru care au facut aceste modificari, plus ca in mai multe orase din tara univeral a fost deja introdus.
  

frecventa aia o sa ramana libera pt ca acolo emite mai nou in eter antena 1 (canal 33) !!!
la fel cum s-a eliberat si frecventa de 425,23 mhz din cauza noii telefonii de la romtelecom.

#8
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Si eu sunt multumit pana acuma de RCS&RDS. Eu stau in Fortuna si de cand am net si cablu nu am avut intreruperi deloc, in afara de perioadele in care se lua curentul.

#9
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008

View Postady_77, on Apr 11 2009, 15:13, said:

frecventa aia o sa ramana libera pt ca acolo emite mai nou in eter antena 1 (canal 33) !!!
la fel cum s-a eliberat si frecventa de 425,23 mhz din cauza noii telefonii de la romtelecom.

Pe noua frecventa antena 1 numai este in partaj cu TVA.

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cum adica in partaj cu TVA? Ce anume este TVA?

#11
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostNeaceasca85, on Apr 14 2009, 12:02, said:

Cum adica in partaj cu TVA? Ce anume este TVA?
TVA=TV ARAD?

#12
vasiletm72905

vasiletm72905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 16.10.2008
Da TVA= TV ARAD

#13
ovy09

ovy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.12.2008
din cate am observat eu , au scos Motors tv .

#14
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007
Prinde cineva Sport 1? Eu stau in vlaicu, si deocamdata sunt pe analogic, insa m-ar tenta sa fac o cerere ptr Digi Cablu. Ce ziceti? se merita sau nu?

#15
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Nu mai exista Sport1 pe Digi.Cablu.
Referitor la programele sportive, tot ce ai pe digital, gasesti pe analogic, nimic in plus.

#16
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007

View Postflavius1990, on Apr 29 2009, 09:41, said:

Prinde cineva Sport 1? Eu stau in vlaicu, si deocamdata sunt pe analogic, insa m-ar tenta sa fac o cerere ptr Digi Cablu. Ce ziceti? se merita sau nu?

Sa stii ca am fost la casierie aici in Vlaicu, si tipa de la biroul comercial mi-a spus ca nu mai sunt receivere digicablu, insa atunci cand vor fi introduse posturi in HD, vor aduce receivere noi compatibile HD! Oricum in oras se lucreaza, la modernizarea retelei RCS-RDS, prin montarea a inca unui cablu din exteriorul blocului pana la cutiile de pe casa scarilor!

#17
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Eu abia astept sa introduca programe HD, sa ma abonez din nou la Digi.Cablu. Dar, dupa cum se misca RCS&RDS mai avem de asteptat...

#18
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Pe canalul CartoonNetwork (analogic) apare urmatorul mesaj:

"Datorita unor defectiuni tehnice, acest serviciu este momentan indisponibil. Ne cerem scuze pentru acest inconvenient si va asiguram ca depunem eforturi pentru remedierea deranjamentului."

Pe Digi.Cablu functioneaza?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate