Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

insignia vs a4 2008 sh

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#19
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
As merge pe Passat cc, pe locul din mijloc ai loc sa pui un scaun de copil.

Attached Files



#20
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
omul va avea 2 copii deci pe lateral :P

#21
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Scaunul de copil nu se pune in nici un caz in mijloc, ar fi o grava eroare !
Mai ales ca punctele de fixare ISOFIX nu sunt acolo.
Eventual cu un Belted Base, mai ales ca Britax Romer e chiar furnizorul scaunelor "branduite" de VW.

#22
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View PostMembruAnonimelby427, on Mar 22 2009, 09:13, said:

Scaunul de copil nu se pune in nici un caz in mijloc, ar fi o grava eroare !
Mai ales ca punctele de fixare ISOFIX nu sunt acolo.
Eventual cu un Belted Base, mai ales ca Britax Romer e chiar furnizorul scaunelor "branduite" de VW.
ba pe mijloc se recomanda si masinile noi au isofix si  pe mijloc.asta in cazul unui singur copil bineinteles.
te rog mai citeste despre asta.

#23
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006

View Postaalinn, on Mar 22 2009, 09:18, said:

ba pe mijloc se recomanda si masinile noi au isofix si  pe mijloc.asta in cazul unui singur copil bineinteles.
te rog mai citeste despre asta.
Eu ma refeream la Passat CC Aline. Te rog citeste mai atent posturile mele.  :rolleyes:

#24
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
http://www.promotor....erdict-3853369/

uite aici un test Insignia vs concurenta (passat cc,mazda 6,laguna,etc)

si Megane a luat titlul de masina anului,s-au vandut multe unitati,in final s-a dovedit o  alegere neinspirata,mai ales pt drumurile romanesti;nu exista nici cea mai mica diferenta intre megane htach si sedane (intre megane-ul turcesc si cel fr.)

repet eu as alege intre new C-klasse,a4,seria 3 2008,iesi si mai ieftin

#25
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,176
  • Înscris: 05.09.2007
@ ionut am citit si eu promotorul cu testul. in schimb in autobild-ul(revista care apare la noi) de luna asta e Insignia pe primul loc. am luat in vedere si un sh premium din 2008, am gasit in bucuresti sa preiau un leasing la un x3 din 2008, am cerut un pret ca sa achit cash dar banca mai vrea un 5% in plus la valoarea totala a contractului.

#26
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Daca m-as pune in postura de tata a 2 copii mici m-as orienta catre urmatoarele 3 masini, nu stiu insa in ce ordine...

Attached Files



#27
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View PostMembruAnonimelby427, on Mar 22 2009, 09:45, said:

Daca m-as pune in postura de tata a 2 copii mici m-as orienta catre urmatoarele 3 masini, nu stiu insa in ce ordine...
Sincer, eu pus deja in postura de tata cu 2 copii mici  :D  ma gandesc sa renunt deja la Passat (variant! ) si ca masina de concediu + picnic sa aleg un T4 iar pt oras sa pastrez Fabia :)
Problema e ca pe langa copii si nevasta , deobicei trebuie sa mai intre si bunica, nepotelul...etc :)
:wub:

Attached Files



#28
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
;)
Intr-adevar difera mult atmosfera pe drum intru-un concediu facut in minivan/van, e cu totul altceva.
Se discuta si fata in fata, e loc si de o lada frigorifica, pozitia la volan e mult mai relaxanta (eu asa o gasesc).
Revenind la discutie dintre cele doua mi-ar place mai mult Insignia, parca aduce ceva "proaspat" in clasa medie, as sa fiu la volanul ei.

#29
max11

max11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 12.01.2007
passat cc si Audi a4 sunt masini adevarate . Opel tot opel ramane , chiar daca are un design de nota zece.Motoarele diesel sunt zgomotoase /obositoare  plus ca au mult  plastic in interior .
- concluzia passat/ audi

#30
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Insignia, in afara de exterior, e o mare dezamagire. Pasagerii din spate sunt sacrificati, nu au deloc loc si intra f greu in masina. Bordul seamana cu un pom de craciun, multe butoane si puse total aiurea. La peste 120 km/ora volanul vibreaza si e extrem de moale. Vitezele se nimeresc destul de greu ptr o masina cu pretentiile ei. Cand am vazut-o m-am indragostit de ea. Cand am facut drive test am uitat ca exista.

#31
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006
Motoarele diesel de la Insignia sunt subtiri. Mi s-a parut foarte zgomotos si lipsit de vlaga in comparatie cu ale concurentei. In rest masina arata bine la exterior, pozitia buna la volan insa , sincer, cam departe de ce ma asteptam ... probabil ca ma asteptam la prea mult dupa cat s-a vorbit despre msina asta.

Din cele 2 as merege pe insignia dar neaparat as lua garantia de 4 ani fiind o masina noua.

#32
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,176
  • Înscris: 05.09.2007
se pare ca daca iau berlina pana la urma iau Insignia. azi am fost sa vad Mazda 6, masina foarte laudata prin revistele auto dar personal am fost dezamagit de interior(pt cei interesati gasiti mazda 6 diesel 140 cp la 20 k, are reducere de 4,5 k!!). am dat o fuga si la Mitsubishi, au reduceri la Outlander si pajero de 7 respectiv 10 k! am ramas impresionat de spatiul dintr-un suv si avand in vedere gropile din soselele noastre cred ca un suv ar fi foarte potrivit.

#33
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,176
  • Înscris: 05.09.2007
am comandat Insignia. cand o sa vina masina am sa-i fac un jurnal de bord.

#34
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Felicitari pentru noua achizitie, te asteptam cu ea pe jurnalul de bord. Multi km fara probleme !  ;)

Edited by MembruAnonimelby427, 31 March 2009 - 19:50.


#35
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
ce motor si ce varianta de dotare? cand vine?

#36
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,176
  • Înscris: 05.09.2007
2.0 cdti 160 cp, varianta cosmo+ pachet driver(bixenon, etc)+cd400. din pacate nu am putut sa pun cd 500 navi ca e disponibil de la 1 august . varianta base are cd 300 . masina vine cam in 2 luni. pe stoc aveau la acelasi pret o varianta sport, dar nu am luat-o pt ca avea sasiul cam jos.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate