Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

Utilis.ro - Teapa sau Neseriosi?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
kiss4you

kiss4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 30.06.2008
Este vorba despre Utilis.ro . Am cerut pe data de 25 Februarie plata , pe data de 1 Martie mi s-a schimbat statusul platii in "Processing", mi s-a spus ca voi fi platit in 10 zile , iar astazi suntem in 19 Martie.
La mailuri nu raspund  :mellow: .
  A mai incercat cineva acest serviciu  -_-  ?

Edited by kiss4you, 19 March 2009 - 17:25.


#2
ghinionist

ghinionist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.06.2008

View Postkiss4you, on Mar 19 2009, 17:25, said:

Este vorba despre Utilis.ro . Am cerut pe data de 25 Februarie plata , pe data de 1 Martie mi s-a schimbat statusul platii in "Processing", mi s-a spus ca voi fi platit in 10 zile , iar astazi suntem in 19 Martie.
La mailuri nu raspund  :mellow: .
  A mai incercat cineva acest serviciu  -_-  ?
Da!Si eu am patit la fel ... aveam bani deluat de prin noiembrie ... au aparut niste erori prin cont, am dat si eu mailuri dar nu mi-a raspuns nimeni , insa in final am primit plata!Mai am una de luat,tot din 1 Martie e ... si apoi renunt ... se pierde mult trafic cu masca aia de la Utilis!!!

#3
ruternet

ruternet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2009
Deci,

Eu nu pot sa ii inteleg pe anumit "webmasteri" care isi inscriu site-ul in utils.ro. Mi se pare cea mai mare prostie. Ei zic ca la fiecare vizitator care il trimiti sper ei iti trimit unul inapoi. Vrajeala la maxim. Eu de exemplu am facut un mic experiment: am un site care am peste 1000 de vizite unice pe zi si conform site-ului de statistici care il folosesc sincer nu imi veneau mai mult de 20 de vizitatori din ultils.ro sau de pe alte site-uri care le redirectioneaza ei sper site-ul meu. Deci ......... unde naiba sunt restul? Eu le-am trimis 1000 si eu 20 .....

#4
kiss4you

kiss4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 30.06.2008

View Postruternet, on Mar 22 2009, 16:47, said:

Deci,

Eu nu pot sa ii inteleg pe anumit "webmasteri" care isi inscriu site-ul in utils.ro. Mi se pare cea mai mare prostie. Ei zic ca la fiecare vizitator care il trimiti sper ei iti trimit unul inapoi. Vrajeala la maxim. Eu de exemplu am facut un mic experiment: am un site care am peste 1000 de vizite unice pe zi si conform site-ului de statistici care il folosesc sincer nu imi veneau mai mult de 20 de vizitatori din ultils.ro sau de pe alte site-uri care le redirectioneaza ei sper site-ul meu. Deci ......... unde naiba sunt restul? Eu le-am trimis 1000 si eu 20 .....

Majoritatea isi inscriu site-ul pentru a face un ban  :)

#5
ruternet

ruternet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2009
Ai dreptate, dar oare stiu ei k isi pierd traficul la greu. Mie sincer mi se pare super enervanta chestia aia de la utils.ro

#6
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Utilis = 0 :)

#7
kiss4you

kiss4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 30.06.2008
Ieri , 25 Martie, plata a fost efectuata.Cam tarziu dar a fost efectuata  :)

#8
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
Din punctul meu de vedere daca vrei sa ai un site serios nu apelezi la utilis, asta este sinucidere pentru un site, eu de exemplucand vad un asemnea site il inchid pe loc

#9
caraliu11

caraliu11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2009

View Postkiss4you, on Mar 26 2009, 07:55, said:

Ieri , 25 Martie, plata a fost efectuata.Cam tarziu dar a fost efectuata  :)

si la mine a fost o intarziere de 3 zile, insa 2 zile a durat semnarea contractului cu ei, citisem cateva mesaje si ma speriasem, aveam la ei 683 USD

#10
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

View Postcaraliu11, on Mar 29 2009, 10:52, said:

citisem cateva mesaje si ma speriasem, aveam la ei 683 USD
Uau. Noroc ca te-ai inscris sa linistesti lumea.

#11
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
De asta te-ai inchis? Chiar vrei sa credem ca jegul ala de site e "util"? Nu stiu cata minte poate avea un webmaster sa isi inscrie siteul intr-o asa porcarie.

#12
florinache2013

florinache2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2013
da am patit-o si eu cu 50$ ,nu sunt multi,dar ce sa-i faci?am scos scriptul de pe site-uri ca nu are rost sa pierd traficul restul cele pentru nimic,am sa fac o reclamatie la drepturi online,pentru cine mai are cu utilis va las adresa mea de email,daca facem rost de 15 plangeri de acest gen,inchidem Utilis.ro. [email protected] Posted Image

#13
simonastanvip

simonastanvip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.02.2013
"Teapa sau neseriosi" - titlu de colectie :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate