Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

DivX Playere SEG

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#91
cypry

cypry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2006
am nevoie de ajutor la un seg dvx590
plss

#92
unborfas2006

unborfas2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.05.2006
imi poate face shi mie un update pt un seg2600 cu chipset ESS VIBRATTO II
ES6688Fa
FO44
TTWDQ41323A
Chip id:25
Audiodac:cs4392
SW Version:4.1.41.4/B1.205
region code :0
update firmware:C2M1AW
CARE SA AIBE O IMAGINE DIFERITA DE CEA CARE E AKUM SI MENIUL SA FIE CA LA PLAYERELE(E-BODA,PHILIPS3040)CA MODEL SHI DAK SE POATE SA AIBA ACELEASI FUNCTII :P 10x
astept ale voastre sugesti si rezultate pe forum sau PM



P.S.acesta este updat-ul care l-am facut ultima data :

Attached Files



#93
cypry

cypry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2006
am si un dvd player seg dvx590 si imi tot dispare subtitrarea. Ma poate ajuta cineva. Va rog. Plsssssss

#94
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 11.11.2004

 unborfas2006, on Aug 10 2006, 06:42, said:

CARE SA AIBE O IMAGINE DIFERITA DE CEA CARE E AKUM SI MENIUL SA FIE CA LA PLAYERELE(E-BODA,PHILIPS3040)CA MODEL SHI DAK SE POATE SA AIBA ACELEASI FUNCTII :P 10x
astept ale voastre sugesti si rezultate pe forum sau PM


Nu cred ca vei gasi pe cineva sa faca un fw de ESS sa aiba aceleasi functii ca un fw Mediatek sau invers... :)


Pt. cypry : Seg 590 are un chipset despre care nu se stie mai nimic, asa ca nu prea te poate ajuta nimeni.

Eventual daca filmele la care dispare subtitrarea sunt cu sunet ac3 atunci poate e cam aceeasi solutie ca si la fw Mediatek despre care s-a mai discutat pe forum (se rezolva cu AVI-Mux GUI).

#95
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Am un DVD SEG, nu stiu acum, pe loc, modelul, la care ba partea audio se aude defectuos la anumite filme, desi pe PC se aude bine, ba scrisul este prea puchinos de mic. am inteles ca mi-ar trebui un up-date de firmware. De obicei unde te adresezi pt asa ceva?????

#96
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

 alvis, on Aug 29 2006, 13:29, said:

Am un DVD SEG, nu stiu acum, pe loc, modelul, la care ba partea audio se aude defectuos la anumite filme, desi pe PC se aude bine, ba scrisul este prea puchinos de mic. am inteles ca mi-ar trebui un up-date de firmware. De obicei unde te adresezi pt asa ceva?????

http://forum.softped...t...2322&hl=seg Aici incepe topicul ptr Dvd Playerele SEG. Aici ar trebui sa gasesti firmware si informatii despre majoritatea playerelor SEG.

#97
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Salut! Mai e cineva pe aici?
OK, am un DVX 470 si cred ca are nevoie de firmware update. 2 intrebari:
1. De unde iau?
2. Unde ma duc cu DVD-ul pt update?
Mersi mult!

#98
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

 alvis, on Aug 31 2006, 22:21, said:

Salut! Mai e cineva pe aici?
OK, am un DVX 470 si cred ca are nevoie de firmware update. 2 intrebari:
1. De unde iau?
2. Unde ma duc cu DVD-ul pt update?
Mersi mult!

Intra pe topicul cu ESS si gasesti sigur firmware ptr 470 si instructiuni. Nu trebuie sa te duci nicaieri ptr ca se face in 5 min

#99
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005

 alvis, on Aug 31 2006, 22:21, said:

Salut! Mai e cineva pe aici?
OK, am un DVX 470 si cred ca are nevoie de firmware update. 2 intrebari:
1. De unde iau?
2. Unde ma duc cu DVD-ul pt update?
Mersi mult!

Daca esti dragut sa imi dai si un link... se apre ca sunt ori tut de-a binelea si nu stiu sa caut topiucl cu ESS, ori.... te rog mult!

#100
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

 alvis, on Sep 4 2006, 16:09, said:

Daca esti dragut sa imi dai si un link... se apre ca sunt ori tut de-a binelea si nu stiu sa caut topiucl cu ESS, ori.... te rog mult!
http://forum.softped...showtopic=47199 Aici incepe topicul si sigur gasesti ce cauti...

#101
remuspr

remuspr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.06.2006
Am un seg dvx 590 luat prin aprilie de la spot digital . Am pus sa ruleze un vcd si dupa vreo 25 de minute se blocheaza si incepe sa tacane ceva in el . Dupa ce scot cd-ul daca introduc un alt cd face la fel . Nu acelasi lucru se intimpla daca introduc in unitate un DVD indiferent de care ( DVD sau DVD cu filme divX , poze , etc). Culmea e ca am testat vcd pe calculator cu Nero si nu are nici o eroare . Daca ma poate lamuri cineva ce se intimpla si ce trebuie sa fac .

#102
shobosorin

shobosorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.10.2006
Pentru Seg 338 nu exista un update de firmware? Va rog mult macar un raspuns!

 shobosorin, on Oct 26 2006, 14:32, said:

Pentru Seg 338 nu exista un update de firmware? Va rog mult macar un raspuns!
Completez Am gasit ca are cipset ESS Vibratto S

#103
svennson

svennson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2006
fratele meu sunt o mare porcarie din punctul meu de vedere (eu am avut unul si nu ma tinut mai mult de patru luni) acum ma uit la el si el la mine:):):)
are piese care nu le mai gasesti daca se strica:(:(

#104
svennson

svennson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2006

 superwest2005, on Sep 16 2005, 14:34, said:

salut,

ce parere aveti de DVD player-ele SEG ?
ma intereseaza sa cumpar un home theater SEG, am auzit ca sunt destul de ieftine fata de alte brand-uri !
                                                                                                                                                                                                   slabute.......sincer slabute,daca vrei sa iti iei ceva  nu lua seg  eu am unul care acum il tin pe post de bibelou

#105
troolek1986

troolek1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2007

 Mtz, on Jun 17 2006, 12:41, said:

nicnec, incearca sa uploadezi pe viitor ori imagine ISO (recomandat) ori MTK.BIN zipuit sub ce nume vrei tu.
Am facut mici modificari in meniu si un alt DSP. Sper sa mearga OK.

enjoy,
Mtz
Super soft:) thank's man!! :naughty: :kisstogether:

#106
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Anul trecut am luat un SEG pentru tatal meu. Era ieftin si nu prea vroiam mult de la el (cu privire la calitatea imaginii, sunetului, etc.), numai sa mearga. Din pacate dupa 3 luni dupa ce a iesit din garantie a inceput sa faca figuri. Prima data au aparut niste atrefactii de compresie (gen macroblocuri, dar mai ales intr-o linie), putin deranjante, dar se putea uita la un film. Acum o saptamana s-a inrautatit problema: DVD-urile sunt redate prost, imaginea se opreste din cand in cand, macroblocuri si linii proaste tot timpul. Cu un CD DivX si mai rau. Imagine proasta cateva secunde, dupa acela cateva secunde pauza (imagine neagra). Erori MPEG la greu. Tot acest timp timpul aratat de player se consuma nelinear (cateodata merge mai repede). La CD-ul cu imagini de obicei partea de jos a imaginii este afista prost, in alta culoare. Parca fisierul ar fi corupt (si cateodata chiar spune acest lucru playerul).
Credeam ca e vorba de praf pe dioda laser cum s-a mai intamplat si cu CD-uri sau DVD-uri pentru calculator. Am curatat (cum am facut de multe ori cu succes pentru unitati de PC), dar nimic. Tot asa merge.
Este cumva problema cunoscuta? Se poate rezolva sau mai bine aruncam si luam un alt player?

Acum nu gasesc numarul modelului, dar am notat ce este scris pe placa din player"
Vestel-4250H-A1B1
12MB17F1
2004.04.23
chipset: ESS VibrattoII, ES6688FA

#107
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Am gasit factura, pe ea scrie SEG 2600/2610.

#108
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

 amandigi, on May 15 2007, 09:08, said:

Am gasit factura, pe ea scrie SEG 2600/2610.
Salut eu am dvd SEG 2600 de 3 ani care a avut cateva probleme minore pot sa zic pana am facut un update de firmware pus la dispozitie pe acest forum de marele maestru Zildan (multumiri inca o data ptr firmware si ptr munca depusa).
Incearca un update de firmware, la mine s-a rezolvat si nu am mai avut nici-o problema de atunci. Firmware gasesti in paginile anterioare. Bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate