Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

skoda fabia 1,4 tdi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009
ce ziceti de skoda Fabia 1,4 tdi? are cineva?

#2
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009

 dombyy, on Mar 17 2009, 21:41, said:

ce ziceti de skoda Fabia 1,4 tdi? are cineva?

este vreo problema daca e motor in 3 pistoane? Nu vreau so fugaraesc in orce caz
pentru iesiri de weekend pe la munte imi trebuie nu pentru forjat is om linistit si oricum masina e din 2006

#3
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
doar ca e un motor zgomotos, in rest nu-s probleme. Personal nu am avut, am mers cu unul sa zic 200 de km, dar cunosc firma care are flota, cca 20 de buc. si n-au fost probleme.

#4
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009

 rotnic, on Mar 18 2009, 10:49, said:

doar ca e un motor zgomotos, in rest nu-s probleme. Personal nu am avut, am mers cu unul sa zic 200 de km, dar cunosc firma care are flota, cca 20 de buc. si n-au fost probleme.
consum?
de exemplu revizia cam la cati km se face si cat de scump este?
eu am gasit  din 2006 cu 5500 euro, si 70000 km carte service accepta orice test (zice omu)

#5
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
La cum merg eu sarea de 6, mediu. :) Asa la mers normal cred ca sta intre 5 si 5.5.

Edited by rotnic, 18 March 2009 - 17:12.


#6
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
am si eu un amic cu 1.4 tdi 70cp pe o fabie combi,motorul nu are absolut nici o pb (bine nici nu ar avea cum are in jur de 35-40k km);singura chestie,este mai zgomotos decat altele,este chiar fasnet,trage mai bine decat un Logan 1.4,astra 1.7dti,este economica cand nu te dai la ea,cand tragi insa consuma mai mult decat unul de 2000cm

in oras,in BUC,depinde de trafic maxim 7.5-8%,nopatea ajunge si la 4%

#7
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009

 ionut_ionut, on Mar 19 2009, 09:18, said:

am si eu un amic cu 1.4 tdi 70cp pe o fabie combi,motorul nu are absolut nici o pb (bine nici nu ar avea cum are in jur de 35-40k km);singura chestie,este mai zgomotos decat altele,este chiar fasnet,trage mai bine decat un Logan 1.4,astra 1.7dti,este economica cand nu te dai la ea,cand tragi insa consuma mai mult decat unul de 2000cm

in oras,in BUC,depinde de trafic maxim 7.5-8%,nopatea ajunge si la 4%


cand se fac reviziile si cam cat costa? nu stiti cumva?
Inca tot in dilema sunt, initial cautam skoda Fabia combi sdi dar acuma oferta astac cu 1,4 tdi ma ruinat. Sapt viitoare ma duc sa vad Tdi ul daca este ok cred ca o so cumpar.

#8
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Depinde unde le faci, mai mult de 400 lei nu cred.

#9
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
In cazul masinutei asteia o revizie te ajunge intre 250 si 400 de lei in functie de locul unde o faci si daca iti cumperi tu consumabilele sau nu.
E un motor bun si o masina fiabila.
Daca te hotarasti sa o cumperi verifica masina inainte.

#10
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009

 moki, on Mar 19 2009, 10:55, said:

In cazul masinutei asteia o revizie te ajunge intre 250 si 400 de lei in functie de locul unde o faci si daca iti cumperi tu consumabilele sau nu.
E un motor bun si o masina fiabila.
Daca te hotarasti sa o cumperi verifica masina inainte.

multumesc de sfaturi
peste 2 saptamini aduce omul, daca masina e in regula o cumpar, daca nu raman la varianta sdi

#11
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,201
  • Înscris: 13.07.2005
Probabil ca este un motor bun si fiabil, in buna traditie TDI.

Singura remarca: este groaznic de puturoasa !

Am fost cu una cca. 200 km (ca si pasager) si mi s-a parut ca de-abia se taraie.
Si nu o comparam cu masina de acum, ci cu cea de-atunci (un Chevrolet Kalos de 1.4).

Nu-l pot banui pe sofer deoarece omul era agent de vanzari cu ceva vechime si, de regula, astia nu prea poti sa-i banui de mers batranesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate