Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

[FR] Sudul Frantei, loc de munca, informatii

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008
Sal tuturor!
Ma bate gandul sa ma stabilesc in Franta undeva in sud pe litoral am nevoie de niste info; cum ar fi; pret chirie ap 2 cam,preturi oferite la angajare pe ora/zi la negru momentan,orcum imi voi gasi rapid de munca mai ales ca voi instala la romani antene via satelit pentru programe ro,ca specializari am destule nu ma plang,mai greu e sa convingi un angajator sa puna o vorba buna ca sa lucrezi legal!
Ms, de info tuturor!

#2
silvye

silvye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.12.2008

View Postspany, on Dec 28 2008, 20:56, said:

Sal tuturor!
Ma bate gandul sa ma stabilesc in Franta undeva in sud pe litoral am nevoie de niste info; cum ar fi; pret chirie ap 2 cam,preturi oferite la angajare pe ora/zi la negru momentan,orcum imi voi gasi rapid de munca mai ales ca voi instala la romani antene via satelit pentru programe ro,ca specializari am destule nu ma plang,mai greu e sa convingi un angajator sa puna o vorba buna ca sa lucrezi legal!
Ms, de info tuturor!
Buna. Nu stiu daca  in sud  vei gasi clienti romani indeajuns.cel putin in orasul unde sunt nici vorba de romani.cel putin eu nu am auzit.poate prin Bordeaux sunt mai multi sau  Paris,Marseille cu siguranta.Cat despre chirii e destul de  scum(ca pe litoral) in jur de  vreo 700-800 euro pe luna.daca posedezi  o masina poate vei reusi sa  iesi mai ieftin cu chria(eventul sa te cazezi  in afra orasului.Sunt site-uri pe internet unde poti sa-ti depui cv. ar trebui sa incerci poate  vei gasi ceva.Important e sa gasesti un angajator iar restul  va veni de la sine.la negru nu stiu daca vei reusi aici mai ales in sud sunt extrem de vigilenti si se fac controale multe.iti doresc multa bafta .

#3
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postsilvye, on Dec 29 2008, 17:28, said:

Buna. Nu stiu daca  in sud  vei gasi clienti romani indeajuns.cel putin in orasul unde sunt nici vorba de romani.cel putin eu nu am auzit.poate prin Bordeaux sunt mai multi sau  Paris,Marseille cu siguranta.Cat despre chirii e destul de  scum(ca pe litoral) in jur de  vreo 700-800 euro pe luna.daca posedezi  o masina poate vei reusi sa  iesi mai ieftin cu chria(eventul sa te cazezi  in afra orasului.Sunt site-uri pe internet unde poti sa-ti depui cv. ar trebui sa incerci poate  vei gasi ceva.Important e sa gasesti un angajator iar restul  va veni de la sine.la negru nu stiu daca vei reusi aici mai ales in sud sunt extrem de vigilenti si se fac controale multe.iti doresc multa bafta .
Multumesc mult de info,un link catre unul ori mai multe site-uri de care spui imi poti trimite?
Multumesc anticipat!

#4
silvye

silvye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.12.2008

View Postspany, on Dec 30 2008, 13:44, said:

Multumesc mult de info,un link catre unul ori mai multe site-uri de care spui imi poti trimite?
Multumesc anticipat!
incearca sa  intri   http://www.anpe.fr/ (aici vei gasi  cam  toate ofertele de munca . ) nu are  rost sa  suni la anpe  deoarece  tu trebuie sa treci direct  la un angajator (doar in cazul contrar daca ai  carte de sejur ). Multa  bafta  si nu ezita  daca  ai ceva  nelamuriri.

#5
valyds

valyds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.07.2009

View Postsilvye, on 1st January 2009, 22:17, said:

incearca sa  intri   http://www.anpe.fr/ (aici vei gasi  cam  toate ofertele de munca . ) nu are  rost sa  suni la anpe  deoarece  tu trebuie sa treci direct  la un angajator (doar in cazul contrar daca ai  carte de sejur ). Multa  bafta  si nu ezita  daca  ai ceva  nelamuriri.
are dreptate silvye ai sanse la o chirie in afara oraselor dar e un pic mai greu cu transportul,in orase e mult mai greu de gasit,si normal mult mai scump,dar nu imposibil,eu locuiesc la paris si-ti pot spune ca nu ai putea face bani din montatul antenelor,deoarece aici sunt cei mai multi romani dar destul de dispersati,iar cine are nevoie de asa ceva se cam descurca pe cont propriu sau cu ajutorul prietenilor,iar pentru 10 euro nu stiu daca iti convine sa te deplasezi de la un cap al altuia a parisului,si dupa ce montezi o antena si deja ai un pic de publicitate,cand urmeaza alta oferta?deci cauta altceva cel mai simplu lucru la negru cu o mica societate apoi cand te pui pe picioare pe cont propriu sau te angajezi legal,parerea mea ca pe cont propriu e mult mai bine din punct de vedere material,iar pentru o mica firma nu e ceva deosebit de greu sa faci,cu ceva conostinte si recomandari o sa ai de lucru de nu poti face fata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate