Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Vanzatori de biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
"ok mai putin la imbinarile cadru-furca spate- suspensie ce nu mi-a placut e faptul ca are bucsi de plastic sau teflon si nu stiu cam care ar fi durata lor de viata, in cazul in care eu ma plimb numa in oras si nu ma dau in spectacol cu diferite acrobatii."

in scurt timp(o luna-doua dak o folosesti in fiecare zi)pistoanele furcii si bucsa aceea de imbinare a cadrului se vor descentra si mersul pe obiectul respectiv(k bicicleta nu va mai fi)devine un kin avand in vedere k va clampani si se va zgaltai din toate inkeieturile.spun asta din proprie experienta pentru ca toti prietenii mei care au avut biciclete de genu cu suspensii au ajuns la acelasi rezultat...aruncat la gunoi sau fraierit pe careva...am avut si eu una dar am scapat de ea repede inainte ca jocurile sa fie prea vizibile...a mai tinut aprox 2 luni apoi...eu o aveam de 2 sapt cand am dato...in fine eu cred k la bicicletele ieftine e de optat pentru cadru+furca rigide...te zgaltaie un pik mai mult da are o durata de folosire mai lunga

lolo mob nu stiu in ce masura ar putea cineva sa iti refaca cadrul acela la loc.pentru performantele initiale ale bicicletei trebuie facuta o munca de robot sau adevarat maestru....alinierea rotilor si unghiurile barelor cadrului trebuie sa fie perfecte...trebuie multa maiestrie...eu personal cred k nu ma ai ce face cu cadrul respectiv...roata poate fi reparata :)


#38
marius18

marius18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2006
Vand eu bicicleta de care tot vorbiti voi NEUTZER MATRIX,este noua,o sg data scoasa afara,fara zgarieturi..e super okay are suspensii pe fata si spate.o dau cu 3.600.000.Repet e NOUA!!! stau in bucuresti..pt cei kre vor poze si detalii Id-ul meu de mess este :mister_g_calinescu

Attached Files


Edited by marius18, 14 June 2006 - 00:30.


#39
marius18

marius18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2006

 marius18, on Jun 14 2006, 01:29, said:

Vand eu bicicleta de care tot vorbiti voi NEUTZER MATRIX,este noua,o sg data scoasa afara,fara zgarieturi..e super okay are suspensii pe fata si spate.o dau cu 3.600.000.Repet e NOUA!!! stau in bucuresti..pt cei kre vor poze si detalii Id-ul meu de mess este :mister_g_calinescu
Vanduta!!!!!  :coolspeak:

#40
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Daca tineti la sanatatea voastra nu va cumparat FristBike sau DHS sau RichBike sau altele asemenea lor.

Despre treaba cu cadrul de otel...nu vreau sa fiu rautacios, dar mi se pare o aberatie. Anul trecut am folosit toata vara un DHS de vreo 20Kg si in toamna genunchii mei erau terminati, iar spatele ma durea ingrozitor (si mi-am potrivit cat s-a putut de bine saua). Nu mai spun de rotile descentrate, franele cu componente mecanice din cauciuc (care, evident, s-au deteriorat imediat).

Ca sa va faceti o idee...umblam cu cheia de 17 in ghiozdan ca sa fiu sigur ca daca mi se descentreaza o roata o pot repara...


Daca vreti o bicicleta pe care sa nu o auziti scartaind dupa 2 saptamani, care sa nu mearga infranata, care sa nu aiba 20 Kg, care sa poata fi folosita pentru agrement...ei bine, DHS NU este o varianta (si nici celelalte enumerate mai sus).

:peacefingers:

#41
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 07.05.2004
:( pacat ca n-am citit asta anul trecut. am luat o petarda de la fb ..... nu mai zic cate am patimit. in 5 zile mi-au cazut pedalele. am joc in amortizorul furcii ("fuge" roata sub cadru la frane), joc la imbinarea cadrului (nu poti sa mergi drept cu ea fara sa tragi de ghidon tot timpul)....

#42
Nikau

Nikau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.04.2005
Eu mi-am luat o clapa cu un Rich Bike de ala de Kaufland,Full Suspension, Schimbator Shimano-Sageata frate  :death: , am facut vreo 500 de metri cu el si in mijlocul intersectiei am ramas fara pedale :cursing:
Next time am zis ca we do it better so m-am procopsit cu caruta din imagine :proud:

Attached Files



#43
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
cam vechi topicul, in actualitate, de unde mai cumparam o bicla ptr plimbari prin parcuri ?

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 bettlejus, on Mar 21 2005, 21:55, said:

In general pentru mersul in orash si in afara lui dar nu "offroad" sa zic asa,poate putin
Bicicletele astea Kenzel sau matrix...ai o poza ,niste linkuri ceva ca habar nu am cum arata :huh:
Sunt in genul Mtb-urilor...au mai multe viteze?...sau sunt dalea pentru moshi cu o singura viteza? :)
Hei!  :angry2: Ciclistii de velodrom sint mosi ?

#45
yolky

yolky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2007
am si eu o problema...nu stie nimeni cam cat costa o bicicleta kenzel? sau o alta marca unde raportul pret-calitate sa fie bun. merg de obicei prin oras si ocazional prin paduri si pe dealuri..nu imi trebe una scumpa ( intre 4-7 milioane ar fi perfect) da nici o rabla de dhs...
eu am avut un median foarte dragut...ca aspect ma refer :) ca partea tehnica era cam trista.mai ales ca nu mai mergea schimbatorul de viteze bine si franele imi era lene sa le schimb.dar am facut mers cu ea mult si la drum lung nu s-a spart..ci s-a comportat mai bine decat biciclete mult mai scumpe. medianul meu costa 3.300.000 acum 4 ani...si nu avea nimic special, nici amortizoare, nici frana pe disc..era o bicicleta simpla.
exact asa una imi doresc...pentru ca cineva mi-a saltat bicicleta... :((

#46
lbzk

lbzk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.04.2007
acum 7 ani am avut si eu un First Bike...schimbatoare Shimano, suspensie fata si frane Logan. in 2 ani de exploatare am avut pb doar cu pinioanele care au fost inlocuite cat era in garantie. insa mi-a fost furata si de atunci n-am mai avut nicio bicla...pana acum :D

vreau sa-mi cumpar un mountain bike pe care sa-l folosesc prin oras, la drum lung, prin padure (asta cred ca include si downhill) si eventual la sarituri peste borduri si gropi atunci cand e cazul. de data asta vreau sa-mi iau o bicicleta de calitate: echipata Shimano, frane in V (alea pe disc sunt scumpe si nu cred ca am nevoie de ele...), jante duble suspensie fata si, ce ma intereseaza cel mai mult, sa fie usoara (nu stiu care e greutatea optima pt un MTB sanatos, da' nici sa tin 20 de kg sub picioare nu-mi doresc) si sa nu coste mai mult de 1.000 roni (10 mil). din pacate nu stiu care marca e mai buna si nici magazine unde sa caut. singuru' magazin pe care-l stiu e in Buc, in spatele magazinului Cocor, fata in fata cu Himalaya.
am citit posturile din acest topic, da' tot nu mi-am facut o parere despre ce bicla sa-mi iau...
am cautat si alte forumuri in lb romana despre biciclete si sfaturi privind marci si preturi, da' n-am gasit mare lucru. singuru' site care mi s-a parut interesant ar fi mybike.ro, da' momentan e inchis :(

#47
lbzk

lbzk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.04.2007

 Jaxx, on Apr 21 2005, 23:49, said:

Da, cine a zis ca bicicletele bune incep de la 12 milioane in sus, a avut dreptate.

Iata ce mi-am luat azi pentru suma de 13.000.000 lei (356 EUR)
cum iti mai merge bicicleta?
(asta in caz ca o mai ai...vad ca postul tau e de acum 2 ani :P)

#48
Genubah

Genubah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 15.02.2003

 lbzk, on May 20 2007, 16:29, said:

singuru' site care mi s-a parut interesant ar fi mybike.ro
Este o greseala pe care o fac multi incepatori :) ; doar pentru ca se posteaza mult pe MyBike, nu inseamna ca se posteaza si bine. Sugerez site-ul asta, sau, daca nu iti place tonul elitist de acolo, site-ul asta.
De asemenea, exista un thread chiar aici, care contine informatii despre toate magazinele din Bucuresti (scroll down), inclusiv informatii despre unele marci.

#49
lbzk

lbzk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.04.2007
multam de informatii, Genubah. dupa ce am rasfoit topicul de pe Softpedia cred ca doar el o sa-mi ajunga :D

#50
Profetu13

Profetu13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.02.2007
Eu am un Kenzel X-Mounthy (model prezent in link-ul de mai sus) si sunt foarte multumit. Mi-ar fi placut sa aiba frane mai tari ... dar pe ansamblu e o bicicleta excelenta !

#51
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 Nikau, on Aug 14 2006, 09:56, said:

Eu mi-am luat o clapa cu un Rich Bike de ala de Kaufland,Full Suspension, Schimbator Shimano-Sageata frate  :death: , am facut vreo 500 de metri cu el si in mijlocul intersectiei am ramas fara pedale :cursing:
Next time am zis ca we do it better so m-am procopsit cu caruta din imagine :proud:


probleme de genul asta cred ca sunt de la montarea la fata locului. Cel putin cand mi-a cazut si mie pedala, ala s-a scuzat cum ca a fost asamblata in graba la ei..

#52
Genubah

Genubah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 15.02.2003
Da, probabil ca au asamblat-o pe intuneric.... numai cu mana stanga. :lol:

#53
kornfr333k

kornfr333k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.10.2006
DKBIKE va ofera service de calitate pentru orice
fel de biciclete si orice marca.
- revizii generale
- centrari roti
- spitari roti
- montaj piese/accesorii
- schimbari piese stricate

Pentru mai multe detalii in legatura cu serviciile
oferite va rugam sa accesati website-ul:

http://www.dkbike.ro

Pentru oferta noastra de biciclete, cadre, furci,
piese si alte accesorii pentru biciclete va rugam
sa navigati acest site.

http://www.dkbike.ro

#54
kornfr333k

kornfr333k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.10.2006
DKBIKE va ofera service de calitate pentru orice
fel de biciclete si orice marca.
- revizii generale
- centrari roti
- spitari roti
- montaj piese/accesorii
- schimbari piese stricate

Pentru mai multe detalii in legatura cu serviciile
oferite va rugam sa accesati website-ul:

http://www.dkbike.ro

Pentru oferta noastra de biciclete, cadre, furci,
piese si alte accesorii pentru biciclete va rugam
sa navigati acest site.


http://www.dkbike.ro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate