Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
6363 replies to this topic

#4825
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

 Bombalurina, on 08 mai 2022 - 13:10, said:


Sunt curios ce parere ai de el.
Parca sa zic ca spre final nu a mai fost chiar asa ok sau poate ma asteptam eu la mai mult.
Asteptam sezonul 2.

#4826
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004

 hellmarvel, on 08 mai 2022 - 13:36, said:

Silverpoint (2022-) ceva intre Stranger Things si Dark...

Sunt la episodul 8. Până acum am numărat "idei" din: Dark, Lost, The Dome, Jumanji și încă câteva celebre. Împachetate drăguț pentru kinderi, dar cam atât.

#4827
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Wisting(Kommissar Wisting) 2019- sezonul 3.


 xymzar, on 09 mai 2022 - 21:29, said:

Parca sa zic ca spre final nu a mai fost chiar asa ok sau poate ma asteptam eu la mai mult.

Total de acord cu tine, oricum e cam tras de par.

#4828
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Buey, în ce joacă Morena Baccarin n-are cum să fie nașpa. :D
Lăsând gluma la o parte, e un serial ușurel de popcorn ca să treacă timpul.

Io am început S3 Barry, S2 Flight Attendant, S3 Wisting, S2 Pagan Peak, S6 Better Call Saul, S4 part 2 din Ozark, S1 The Man Who Fell To Earth, S1 Bosch: Legacy și mai bag câte un episod din MacGruber și Sanctuary când își mai aduc aminte oamenii ăia să mai traducă din ele.


#4829
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 sergiulica2018, on 09 mai 2022 - 10:04, said:

Va recomand un serial belgian foarte bun,
[...]
Serialul se numeste "De dag" (Ziua),


DA -excelent  !!
actiune, joc, naturalete, credibilitate...

#4830
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Turistul, pe HBO MAX cu Jamie Dornan (vezi Crimele din Belfast și cu Gillian Anderson). Interesant, o reluare a ideii de amnezie. Nota mea 8/10

#4831
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Agatha Christie's Marple 2004-2013.

#4832
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Serial polonez: The thaw

#4833
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
The Lincoln Lawyer
https://trakt.tv/sho...-lincoln-lawyer

Nu cred că am văzut vreodată un final de sezon atât de… final. Bun serialul, aș vrea să mai văd un sezon, dar după finalul ăsta sunt destul de sigur că nu va exista.

#4834
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010

 AidenIrish, on 15 mai 2022 - 00:45, said:

The Lincoln Lawyer
Came for the Lincoln (nu stiu cita lume se gindeste la marca de masina cind aude numele asta, cindva, Lincoln, Packard erau masini mai exclusiviste decit Cadillac-ul), stayed for Neve Campbell (iarasi, cindva ma uitam la toate prostiile in care juca, am vazut-o prima oara in Party of 5). Ca serial nu e rau, doar ca genul asta m-a pierdut de mult, cumva ma distreaza cîtă agitatie provoaca adaptarile dupa carti de fictiune totala, daca nu sint fidele cartilor, dar cind filmele politiste sau cu avocati sint fictiuni totale fata de realitate nu se mai agita nimeni.

#4835
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010
The Time Traveler's Wife (2022-) a inceput mai slab decit filmul (si nici ala nu-i vreo lumina), pentru ca nu explica bine CONCEPTUL DE BAZA, asa ca unii cred ca e ceva pedo shit la mijloc. Dudes, din ce-am inteles eu mai bine decit au transmis cei cu filmul si acum astia cu serialul n-au stiut sa explice, prima oara cind s-a intilnit tipul cu pustoaica N-A ALES EL MOMENTUL, dar de-atunci tipul a mai fost aruncat in acel moment, si de-aia stie cine era si ce urma sa se mai intimple. Plus, iarasi n-au explicat ce drek' i-a spus tipul in alea 157 de intilniri anterioare, daca aia nu stie mai nimic despre el cind il intilneste pentru prima oara cind ala are deja 28 de ani.

#4836
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Tokyo Vice - on-going.  Imi place maxim cum prezinta societatea japoneza si mai ales legaturile dintre Politie si Yakuza. Sunt reale, nu e nicio fictiune. La ei functioneaza aceasta simbioza.

Ozark.  - Am vazut ieri ultimul episod din ultima serie. Clar nu va mai exista un sequel pentru ca nu ar mai avea obiect. Nu mi-a placut deloc finalul. Absolut deloc.....

#4837
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 26.10.2017
Devils/serial thriller financiar in care evolueaza P.Dempsey.A.Borghi,L.Costa.

#4838
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 24.12.2005
Better call Saul - sunt curios cum este perceput serialul de cineva care nu a văzut Breaking Bad. Altfel mi se pare reușit, altora li se poate părea prea lent, că nu se petrece nimic deosebit.

The Newsroom - un rol bun făcut de Jeff Daniels, serial este reușit deși cu unele exagerări. Este redată activitatea unei secții de știri a unei televiziuni. Practic o echivalență cu Antena3 datorită partizanatului politic manifest. Nota de pe IMDb este la rândul ei exagerată.

The Fall - un serial polițist britanic despre un ucigaș în serie. Stilul britanic inconfundabil.

#4839
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010
The Essex Serpent (2022-) un serial despre misticisme si viata la tara, cu Claire Danes (pe care o stiu de cind era "New Face of the Year" intr-un Newsweek din 1995) si Tom Hiddelston, despre care cred ca-si face un mare deserviciu cu Loki.

The G Word with Adam Conover (2022) ceva intre program informativ pentru copii despre cum functioneaza guvernul federal, si John Oliver. Interesant de vazut si de stiut. A, e produs de Obama, asa ca cine are o problema cu asta, keep away.

#4840
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Ala cu sarpele l-am inceput si eu. Imi plac actorii, imi place atmosfera, deocamdata e de bine, sa vedem unde se indreapta serialul.
Partea naspa e ca de fiecare data cind il vad pe nenea automat imi vine Loki in minte si e pacat. Posted Image

Edited by burebista, 20 May 2022 - 10:58.


#4841
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
,, Miliarde "sezonul 6 pe HBO

#4842
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

 hellmarvel, on 20 mai 2022 - 10:54, said:

The Essex Serpent (2022-) un serial despre misticisme si viata la tara, cu Claire Danes (pe care o stiu de cind era "New Face of the Year" intr-un Newsweek din 1995) si Tom Hiddelston, despre care cred ca-si face un mare deserviciu cu Loki.

The G Word with Adam Conover (2022) ceva intre program informativ pentru copii despre cum functioneaza guvernul federal, si John Oliver. Interesant de vazut si de stiut. A, e produs de Obama, asa ca cine are o problema cu asta, keep away.

The G Word mi-a atras și mie atenția, o să văd ce-i cu el. Și soții Obama sunt băgați pe partea de producție doar la un episod conform imdb.

James Burns  ...  co-producer (6 episodes, 2022)
Priya Swaminathan  ...  executive producer (6 episodes, 2022)
Zachary Halley  ...  producer (1 episode, 2022)
Barack Obama  ...  executive producer (1 episode, 2022)
Michelle Obama  ...  executive producer (1 episode, 2022)
Jon Cohen  ...  executive producer (2021-) (unknown episodes)
Adam Conover  ...  executive producer (unknown episodes)
Tonia Davis  ...  producer (unknown episodes)
Hallie Haglund  ...  producer (unknown episodes)
Jon Wolf  ...  executive producer (unknown episodes)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate