Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
6362 replies to this topic

#4843
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Night Sky - idee interesanta, actori buni, dar muuult prea lent. Cu greu am terminat primul episod si mai sunt 7... Cred ca un film era mai potrivit. Deocamdata este in stand-by.

#4844
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Love on the Spectrum U.S. 2022-.

#4845
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 octav727, on 21 mai 2022 - 13:32, said:

Night Sky - idee interesanta, actori buni, dar muuult prea lent. Cu greu am terminat primul episod si mai sunt 7... Cred ca un film era mai potrivit. Deocamdata este in stand-by.
inca nu am reusit sa termin primul episod. Chiar ma intreb daca se intampla ceva in serialul asta, ca distributia pare ok.

#4846
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010
Am incercat sa ma uit la Ricky Gervais cu Super Nature, ca vai, s-a luat de transgenderi. Nu-mi plac LGBT+++, si nu-mi place nici Gervais, e ca unul pe care-l inviti la ziua ta si el ti se pisa pe tort si-ti zice "Ce ba, nu stii de gluma? Eu-s comediant si am voie".

M-a facut sa tin cu transgendersii (bine, nu cu reactia de ofensati de serviciu) ci pentru ca dobitocul si-a facut o cariera legindu-se de lucrurile sau oamenii de la care sigur are o reactie care sa-i creasca lui notorietatea.

M-am oprit cind a inceput s-o dea de gard si cu religia, bye-bye, pun pariu ca nu s-ar prinde daca i-as spune ca e prost.

#4847
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021

 hellmarvel, on 26 mai 2022 - 14:22, said:

Am incercat sa ma uit la Ricky Gervais cu Super Nature, ca vai, s-a luat de transgenderi. Nu-mi plac LGBT+++, si nu-mi place nici Gervais, e ca unul pe care-l inviti la ziua ta si el ti se pisa pe tort si-ti zice "Ce ba, nu stii de gluma? Eu-s comediant si am voie".

M-a facut sa tin cu transgendersii (bine, nu cu reactia de ofensati de serviciu) ci pentru ca dobitocul si-a facut o cariera legindu-se de lucrurile sau oamenii de la care sigur are o reactie care sa-i creasca lui notorietatea.

M-am oprit cind a inceput s-o dea de gard si cu religia, bye-bye, pun pariu ca nu s-ar prinde daca i-as spune ca e prost.

Umorul aparte și de multe ori împins la extrem făcut de Ricky Gervais nu este gustat de toți, e și normal să fie așa... personal, mie îmi place mult RG. Și n-aș zice că se leagă de anumite subiecte sau oameni doar pentru a-și crește notorietatea cum spui tu, în show-urile lui atacă mult subiecte ce deranjează, pe care mulți le-ar vrea băgate sub preș, pedofilia, războiul, prostia umană etc.
Și chiar e bestial ultimul stand-up, l-am văzut recent... acolo chiar explică de vreo trei ori clar și răspicat de ce face umor de genul ăsta, cum trebuie să-l interpretezi, dar asta e, chiar e ok că nu place tuturor... Gervais face parte din categoria comedianților ce chiar mai și transmit mesaje, clar nu e pentru toată lumea...

#4848
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Oussekine 2022. Miniserie.

#4849
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Better call Saul.ultimul.sezon.Pur si simplu bun.

#4850
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Der Pass(Pagan Peak) 2018- sezonul 2.

#4851
sergiulica2018

sergiulica2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.12.2017

 danX, on 26 mai 2022 - 14:11, said:

inca nu am reusit sa termin primul episod. Chiar ma intreb daca se intampla ceva in serialul asta, ca distributia pare ok.

Intr-adevar, ideea este interesanta, m-am ambitionat sa vad primul sezon, chit ca e mult prea lung. Am inceput cu primul episod din sezonul 2, dar am renuntat. Definitiv. Continua cu aceeasi lalaiala din sezonul 1. Pierdere de timp.
Mai bine faceau o miniserie ...

Iubitorilor filmelor de spionaj le recomand serialul "Le bureau des legendes" (Franta) pe care il gasiti cu denumirea de "The Bureau", omonimul Companiei (CIA).
Nota foarte buna pe IMDB (8,7), i-am dat 8.

https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0

 Bombalurina, on 29 mai 2022 - 22:51, said:

Der Pass(Pagan Peak) 2018- sezonul 2.

Am vazut 2-3 episoade, dar m-am lasat. Vad ca te-ai apucat de sezonul 2. Merita sa-i mai dau o sansa ?

#4852
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 sergiulica2018, on 30 mai 2022 - 13:16, said:

Am vazut 2-3 episoade, dar m-am lasat. Vad ca te-ai apucat de sezonul 2. Merita sa-i mai dau o sansa ?
Depinde de gusturi, mie-mi place. Tu hotarasti daca-l continui sau nu.

#4853
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Ăla cu Zelenski, da' parcă prea se potrivește cu ce e în politica noastră mioritică  ... Dacă acțiunea serialului se petrecea în România era și mai credibil !

#4854
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020
Am văzut primele doua episoade din sezonul 4 din Stranger Things și chiar e bine făcut. Nesperat de bine…
De asemenea am văzut primul sezon din Wheel of Time și am rămas baf la cât de woke e in primul rând și cât au deviat de la cărți. In plus, in afara de unele dintre personajele principale, restul joaca prost…ceva dezamagire tot a ramas

#4855
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Gloria pe Netflix. Un sezon. Serial portughez, din perioada războiului rece (anii 1968), perioada lui Salazar, războiul din Angola. Spioni KGB contra unei stații de ascultare a CIA. Actori buni, acțiune bine desfășurată și gradata. Un serial bun, recomand, nota mea 8/10.
(pare a lăsa loc pentru un nou sezon)

#4856
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,067
  • Înscris: 16.02.2017
Am terminat Ozark.Ce rau imi pare ca a fost ultimul sezon.

#4857
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
Serialul cu Zelenski, pe ProArena, este haios

#4858
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Tocmai ce a ajuns de la mama lui.
Diseara la asta ma uit:
Attached File  IMG_20220602_141325.jpg   185.42K   20 downloads

#4859
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
Obsesia Evei , sezonul 4 pe HBO

#4860
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Bosch: Legacy 2022.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate