Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Digi.cablu - zona Munteniei - fără București.

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
SPORT 1 nu cred ca va fi vreodata la RCS- au ei GSP-ul lor si cu SPORT.RO al lui PRO SARBU. De asemenea, TELESPORT nu o sa mai fie vreodata. Cat despre dublura PRIMA TV, n-au ce sa bage in locul ei, daca Bucurestiul nu ordoneaza ce sa bage sau sa scoata ei nu fac nimic, si decat sa lase blank sau pureci, mai bine lasa Curtea de Arges pe frecventa.

#20
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Curios ca pe Digi.TV este in grila.

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Alta chestie fara logica din partea RCS- daca pe DIGI este, de ce nu-l baga si pe analog.

#22
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Ce interesant :lol:

#23
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Probleme in legatura cu receptionarea GSP 2 la Pitesti in jurul orei 22

#24
stavy

stavy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2007

View Postedyttzu, on Apr 1 2009, 22:14, said:

Probleme in legatura cu receptionarea GSP 2 la Pitesti in jurul orei 22

GSP2 a fost inlocuit cu Universal Channel

#25
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Poststavy, on Apr 2 2009, 00:02, said:

GSP2 a fost inlocuit cu Universal Channel

doar pentru moment ... acum ecran negru ... bine ca am scapat de dublura GSP . Sa speram  ca se va rezolva problema si cu Prima din UHF

#26
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Sport 1 este pe analog in Bucuresti si Oradea, deci se poate, numai sa vrea sa il bage si in Pitesti.

La 0348/400 401 am sunat de zeci de ori, poate mai sunt ca mine si alti care au solicitat Sport 1 sau alt post.

Am insa un raspuns, trebuie sa fac o cerere sa intru in audienta. O sa o fac si pe asta. Dar atata tam tam pentru un post amarat care este deja in alte grila.

Am sunat azi si au confirmat scoaterea celor 3 posturi din grila (VH1 Classic, MTV Hits, GSP2), iar raspunsu a fost: Se fac negocieri pentru introducerea altor posturi sau se va introduce la loc acele posturi.

O sa va tin la curent dupa ce intru in audienta :D :D :D  

O zi buna

PS: Fac un apel la cei care sunt din Pitesti si doresc postul Sport1 sa puna mana pe telefon si sa sune la 0348 400 401 si sa il ceara. Poate in final il vor introduce.

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca pana la urma se vor reintroduce MTV HITS si VH1 CLASSIC.  B) Wow, in audienta la RCS- ca la Primarie, banuiesc ca te intalnesti cu directorul de filiala.  :coolspeak:

Edited by Neaceasca85, 02 April 2009 - 15:23.


#28
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postf_durbaca, on Apr 2 2009, 12:58, said:

Salut,

Sport 1 este pe analog in Bucuresti si Oradea, deci se poate, numai sa vrea sa il bage si in Pitesti.

La 0348/400 401 am sunat de zeci de ori, poate mai sunt ca mine si alti care au solicitat Sport 1 sau alt post.

Am insa un raspuns, trebuie sa fac o cerere sa intru in audienta. O sa o fac si pe asta. Dar atata tam tam pentru un post amarat care este deja in alte grila.

Am sunat azi si au confirmat scoaterea celor 3 posturi din grila (VH1 Classic, MTV Hits, GSP2), iar raspunsu a fost: Se fac negocieri pentru introducerea altor posturi sau se va introduce la loc acele posturi.

O sa va tin la curent dupa ce intru in audienta :D :D :D  

O zi buna

PS: Fac un apel la cei care sunt din Pitesti si doresc postul Sport1 sa puna mana pe telefon si sa sune la 0348 400 401 si sa il ceara. Poate in final il vor introduce.
Te-ai uitat la sport1 pana acum?si ca sa va linistesc cand o sa intre o sa fiti primii care o sa aflati de aici.
Cand vii la audienta sa ma anunti si pe mine(glumeam)sa vedem daca reusesti

View PostNeaceasca85, on Apr 2 2009, 16:10, said:

Cred ca pana la urma se vor reintroduce MTV HITS si VH1 CLASSIC.  B) Wow, in audienta la RCS- ca la Primarie, banuiesc ca te intalnesti cu directorul de filiala.  :coolspeak:
Asta o crezi tu ca se vor reintroduce din nou nu?Si nu este normal cand vii la cineva in audienta mai intai sa treci
pe la filiala?

View Postedyttzu, on Apr 2 2009, 09:14, said:

doar pentru moment ... acum ecran negru ... bine ca am scapat de dublura GSP . Sa speram  ca se va rezolva problema si cu Prima din UHF
deocamdata prima este acolo din motive bine cunoscute sa nu-i uitam si pe argesenii nostrii de acolo din C de Arges,si chiar va rog sa postati ce va nu este clar ca sant raspunsuri pentru toti :naughty:

#29
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Pt rabin.

Da m-am uitat pe Sport1, are un prieten Digitv si ma duceam la el sa ma uit la meciurile din NFL si cele mai tari meciuri din Scotia si Portugalia.

Din pacate la mine acasa (la bloc) nu am deschidere sa vad satelitul intelsat 10-02 pentru a putea instala digitv.

In legatura cu audienta, fac o incercare, maine ma duc sa depun cererea  :D :D :D  

Rabin te rog sa ne comunici si noua daca ai ceva informatii in legatura cu intrarea postului Sport1 in grila RDS Pitesti, sau cu ce se inlocuiesc cele 3 posturi GSP2, MTV Hits, VH1 Classic

Chestia cu prima tv care se prinde pe 2 frecvente diferite, de ce nu se poate elimina de pe una din ele? (pe una din frecvente se prinde chiar prost)

Sa auzim de bine, si sa ne uitam pe SPORT1 la RDS  ;)

#30
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postf_durbaca, on Apr 2 2009, 19:54, said:

Salut,

Pt rabin.

Da m-am uitat pe Sport1, are un prieten Digitv si ma duceam la el sa ma uit la meciurile din NFL si cele mai tari meciuri din Scotia si Portugalia.

Din pacate la mine acasa (la bloc) nu am deschidere sa vad satelitul intelsat 10-02 pentru a putea instala digitv.

In legatura cu audienta, fac o incercare, maine ma duc sa depun cererea  :D :D :D  

Rabin te rog sa ne comunici si noua daca ai ceva informatii in legatura cu intrarea postului Sport1 in grila RDS Pitesti, sau cu ce se inlocuiesc cele 3 posturi GSP2, MTV Hits, VH1 Classic

Chestia cu prima tv care se prinde pe 2 frecvente diferite, de ce nu se poate elimina de pe una din ele? (pe una din frecvente se prinde chiar prost)

Sa auzim de bine, si sa ne uitam pe SPORT1 la RDS  ;)
Deci cu cererea iti spun din start "nu te obosi"si punct.Iar pentru Prima sa zicem daca tu ai fi din c.de arges si ai vrea sa vezi ce este nou si mai ales stiri nu crezi ca te-ai simti asa un pic "deranjat"avand in vedere ca in pitesti sunt o gramada  care transmit evenimente din pitesti.

#31
clauss_80

clauss_80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.03.2006
nu inteleg care este problema cu dublura, daca acolo nu se emitea nimic erea mai bine? am vazut tot felul de comentarii de genul ca daca nu ar fi fost erea altceva ... nu erea nimic mai sunt si alte frecvente libere de care nici macar nu stiti, explicatia logica pentru dublura este una singura, acolo este transmis Alpha Curtea de Arges, program care retransmite Prima, momentan insa acest program nu mai are o grila proprie, dar retransmite prima, probabil pentru as pastra frecventa si licenta de emisie, problemele tehnice de pe acest canal se datoreaza studioului din Curtea de Arges, acest program este retransmis de RCS pentru ca au abonati si in acest oras asa cum a spus si @rabin.
GSP 2 a fost inlocuit de GSP 1, si are o logica si acest lucru, se pare ca in transmisiunile sportive vor aparea ceva modificari iar aceasta dublura pastreaza locul cald pentru alte noutati.
Sport 1 nu cred ca este un program liber, asa ca nu-i chiar asa un post amarat cum zici, el apartine altui concurent direct al rcs-ului insa dupa cum bine ai remarcat el exista totusi la RCS in anumite grile, probabil daca vor fi multe cereri va intra si in Pitesti, iti doresc bafta in audienta, insa nu-ti pune mari sperante, grila pentru tara se face la Bucuresti, cred ca ar fi mai bine daca ai populariza adresa de mail decat acel nr de tel, la nr de tel poate se mai uia dar mailul ramane. In cazul intrati lui taraf pe digi, manelisti au reusit, surprinzator, sa trimita peste 30 de mii de mailuri la nivel national, in cazul lui MTV Hits si VH-1 Classic nu cred ca a fost nici 1% mailuri sau cererii, multi au preferat sa faca o caterinca ieftina pe forumuri decat sa trimita frumos un mail, o cerere cum ar fi fost normal, asta probabil din cauza faptului ca marea lor majoritate nici nu aveau abonament la pachetul extra.

#32
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Postclauss_80, on Apr 2 2009, 20:30, said:

nu inteleg care este problema cu dublura, daca acolo nu se emitea nimic erea mai bine? am vazut tot felul de comentarii de genul ca daca nu ar fi fost erea altceva ... nu erea nimic mai sunt si alte frecvente libere de care nici macar nu stiti, explicatia logica pentru dublura este una singura, acolo este transmis Alpha Curtea de Arges, program care retransmite Prima, momentan insa acest program nu mai are o grila proprie, dar retransmite prima, probabil pentru as pastra frecventa si licenta de emisie, problemele tehnice de pe acest canal se datoreaza studioului din Curtea de Arges, acest program este retransmis de RCS pentru ca au abonati si in acest oras asa cum a spus si @rabin.

AlphaTV Curtea De Arges a dat faliment de ceva vreme

#33
clauss_80

clauss_80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.03.2006

View Postedyttzu, on Apr 3 2009, 09:03, said:

AlphaTV Curtea De Arges a dat faliment de ceva vreme
Societatea care detinea licenta de emisie pentru frecventa folosita de Alpha Tv Curtea de Arges exista altfel nu ar putea emite, si daca emit insemna ca vor sa-si pastreze aceasta licenta, probabil vor reveni ori cu Alpha ori cu alt proiect local este treaba lor, in grila de programe ramane in continuare ca post local, iar postul local retransmite Prima.

#34
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
M-am abonat ieri ( instalat ) catv de la RCS. Al 2-lea abonament la cablu pe acelsai nume - locatie diferita ... La noua locuinta cablurile de televiziune sunt bagate prin peretii imobilului ... a fost nevoie doar de 3m de cablu ( din priza pana-n tv ) .. mi s-a cerut 3RON pentru instalare ... ( ei taxand / ora + o mufa ) .. Abonamentul facut e BAZA, insa cand dau sa scaneze la TV am observat ca am EXTRA+ ( toate canalele + HBO ) . Cred ca dupa ceva vreme o sa vina sa monteze filtru' la scara ....

#35
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Sunt curios daca aveti un singur cablu prin perete. Dar internet, aveti si UTP?
Nu se creaza monopol practic? (pe fatada nu, canal de cablu pe scara nu..)

#36
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Am depus cererea de intrare in audienta, astazi. Au zis ca ma suna ei, nu ramane decat sa sper ca o sa ma sune, dar ma indoiesc.

Atata timp cat SPORT1 este difuzat pe digi si in alte grile RDS (bucuresti, oradea), este doar un post amarat care il pot introduce in grila cand vor ei.

Cererea de a introduce un anumit post in grila este dreptul fiecarui abonat. Eu zic sa incepem sa ne cerem drepturile nu numai sa acceptam ce vor ei.

O alta problema deranjanta, este monopolul RDS in Pitest, nu au alta concurenta, de ex UPC, si suntem obligatii sa luam ce ne ofera ei.

Personal eu incerc sa introduc acest post in grila, speranta moare ultima...

In legatura cu Prima TV/ Alpha TV nu este deranjant ca este, deranjeaza faptul ca in locul ei se poate baga un post la care intradevar sa te uiti. Va dau un exemplu, cati dintre voi va uitati la TVS, Arges TV, NTV, VTV, toate posturi locale?

Numai bine

As dori si eu sa fac un sondaj aici,

Cine doreste SPORT1 in grila RDS Pitesti sa posteze aici

Multumiri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate