Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Digi.cablu - zona Munteniei - fără București.

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#37
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View PostBlackhawk, on Apr 3 2009, 14:49, said:

Sunt curios daca aveti un singur cablu prin perete. Dar internet, aveti si UTP?
Nu se creaza monopol practic? (pe fatada nu, canal de cablu pe scara nu..)

prin perete toate firele ....  jos la parter cutia cu echipamentele ( in care intra din ext 3 fire si apoi pleaca printr-o coloana interioara catre vecini )

#38
clauss_80

clauss_80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.03.2006
@f_durbaca dupa cum am spus iti doresc bafta in audienta, si aici vorbesc destul de sincer, nu este sport 1 pe primul loc la programele pe care eu le astept in grila dar nu este nici un program pe care sa nu-l vreau.
La capitolul drepturi in schimb se pot dicuta foarte multe, nimeni cu contesta ca nu ai dreptul sa ceri, foarte bine ca o faci, poti mult mai comod sa o faci pe mail pe adresa de pe sait, este bine si pentru RCS, nu mai face studii de piata cu ce vor clienti (asta in cazul in care cineva chiar face astfel de studii in Romania). Insa nu inseamna ca ai drepturi neacordate, drepturile tale si ale RCS-ului cat si obligatiile decurg doar din contract, RCS-ul si nici o alta companie nu vinde la program decat HBO si CIneMAX, restul de pachete sunt produse proprii (Cu exceptia MaxPack-ului care este produs al HBO) ca oricare alt produs de pe piata, ca si o napolitana, sunt facute de ingrediente, daca nu-ti convin ingredientele incerci sa gasesti altceva mai bun, insa vad ca tot la RCS gasesti dar pe Digi. probabil cand se va extinde grila de Digi Cablu va fi.
Vizavi de monopol nu prea ai dreptate, dpv al retelei, intradevar nu mai exista ceva similar in oras, dar serviciile oferite le gasesti, sunt 5 ofertanti pe satelit la capitolul tv, la net sunt 2 sau 3 ofertanti pe cablu + 2 wir la care se adauga si cei de la telefonia mobila, iar ca oferta de servici la pachet internet telefonie si tv su 2 ofertanti in Pitesti (dar nci unu nu are Sport 1). In ceia ce priveste UPC-ul acesta trece prin Pitesti (doar atat, trece, in rest nu are dece sa-si iroseasca bani), daca te uiti putin in Mioveni a avut monopolul iar dupa intrarea RCS-ului majoritatea au fugit din start, de ce oare?.
In rest vad ca te repeti, da-mi voie sa ma repet si eu, Sport 1 nu este un amarat de program, acel program probabil ca nu este gratis, si intervin strategiile, calculele si negocierile, un astfel de program are sanse sa intre doar daca exista o cerere pe masura; Dupa cum am spus acea dublura nu ocupa locul la altceva se pot introduce posturi si pe alte frecvente libere. Arges tv, TVS si VTV sunt posturi locale care sunt bine venite mai vezi si altceva pe plan local, sunt slabute dar sunt mai multe si ofera diversitate; alte programe sunt introduse din anumite motive ele nu dauneaza cu nimic din contra pot fi si benefice, dupa cum vezi abonamentul nu a crescut cu mult desi leul a tot picat, daca ar fi fost abo in euro erea de rau, asa ca nu ar strica nici un program ca teleshop :D .

Pana la Sport 1 sa-i tinem pumni stransi Universalului pentru ca acum are sanse mai mari!

#39
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
da de west tv - domnesti ce se mai aude? .. mai intra pe rcs sau ... ?

#40
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postedyttzu, on Apr 3 2009, 16:13, said:

da de west tv - domnesti ce se mai aude? .. mai intra pe rcs sau ... ?
Nu

#41
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004

View Postedyttzu, on Apr 3 2009, 16:13, said:

da de west tv - domnesti ce se mai aude? .. mai intra pe rcs sau ... ?
se aude ca de Pasti, da

#42
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Nu am zis ca serviciile RDS nu sunt bune, daca nu erau nu eram la ei, dar se poate si mai bine.

Inca o data, SPORT1 se poate introduce in grila, exista pe digi, in grila RDS Bucuresti si Oradea, de ce nu ar fi si in grila RDS Pitesti.

Eu pur si simplu nu inteleg, Prima (acolo unde se vede bine) intra din cand in cand si Alpha TV, pe a doua frecventa unde se prinde Prima este mereu Prima, se zice aici pentru cei din C de Arges, acuma eu stiu ca pentru Pitesti, Mioveni si C de Arges este aceasi grila. Sa ma lumineze si pe mine cineva.

Pentru clauss_80, tu nu ai nici o nemultumire legata de RDS? Pe langa HBO si Cinemax, a fost si Telesport care se platea separat, deci se poate si asa. Daca costa mult se pune optional si cine il doreste il plateste.

O seara buna

Edited by f_durbaca, 03 April 2009 - 18:31.


#43
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009

View Postrabin, on Apr 3 2009, 15:35, said:

Nu

De unde stii?

View Postf_durbaca, on Apr 3 2009, 18:29, said:

Salut,

Nu am zis ca serviciile RDS nu sunt bune, daca nu erau nu eram la ei, dar se poate si mai bine.

Inca o data, SPORT1 se poate introduce in grila, exista pe digi, in grila RDS Bucuresti si Oradea, de ce nu ar fi si in grila RDS Pitesti.

Eu pur si simplu nu inteleg, Prima (acolo unde se vede bine) intra din cand in cand si Alpha TV, pe a doua frecventa unde se prinde Prima este mereu Prima, se zice aici pentru cei din C de Arges, acuma eu stiu ca pentru Pitesti, Mioveni si C de Arges este aceasi grila. Sa ma lumineze si pe mine cineva.

Pentru clauss_80, tu nu ai nici o nemultumire legata de RDS? Pe langa HBO si Cinemax, a fost si Telesport care se platea separat, deci se poate si asa. Daca costa mult se pune optional si cine il doreste il plateste.

O seara buna

E aceeasi grila in cele 3 orase, deci Alpha TV Curtea de Arges se putea vedea in toata reteaua RCS din judet.

#44
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Astazi am primit in sfarsit un raspuns de la RDS.

Numarul cererilor pentru SPORT1 in Pitesti este de 5, foarte putin. Dar au zis ca incearca sa il bage pe digi cablu sau cu plata separata (cum era telesportul).

Acuma sa vedem daca o sa se intample.

Va rog mult pentru cei care aveti digi cablu si sunteti din Pitesti, va rog sa verificati daca este SPORT1 in grila.

Va multumesc anticipat pentru cei care verifica.

Numai bine

#45
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postf_durbaca, on Apr 9 2009, 13:05, said:

Salut,

Astazi am primit in sfarsit un raspuns de la RDS.

Numarul cererilor pentru SPORT1 in Pitesti este de 5, foarte putin. Dar au zis ca incearca sa il bage pe digi cablu sau cu plata separata (cum era telesportul).

Acuma sa vedem daca o sa se intample.

Va rog mult pentru cei care aveti digi cablu si sunteti din Pitesti, va rog sa verificati daca este SPORT1 in grila.

Va multumesc anticipat pentru cei care verifica.

Numai bine
nu este in grila digi cablu in pitesti,si ca o completare universal channel este de astazi in cablu in locul bbc world

#46
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Foarte tare noul post tv Universal.

Am gasit o alta retea care are SPORT 1, se numeste INJOY.

O zi buna

#47
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postf_durbaca, on Apr 9 2009, 14:11, said:

Salut,

Foarte tare noul post tv Universal.

Am gasit o alta retea care are SPORT 1, se numeste INJOY.

O zi buna
ceea ce era mai bine pentru tine cred ca trebuia sa-ti iei digi tv si aveai acolo si sport 1+o gramada de programe de sport si in afara de asta o sa mai intre ceva posturi surpriza

#48
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009
Salut,

Din pacate nu pot avea digi tv, stiu ca asta era varianta cea mai buna pentru mine.

Eu locuiesc la bloc si nu am deschidere catre satelit pentru a putea monta antena, singura varianta ar fi sa montez antena pe bloc, cea ce nu ma prea se poate ca la noi la bloc se mansardeaza.

In concluzie, grila RDS e buna numai ca ar mai trebui si SPORT1.

O zi buna.

#49
clauss_80

clauss_80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.03.2006

View Postf_durbaca, on Apr 9 2009, 14:11, said:

Am gasit o alta retea care are SPORT 1, se numeste INJOY.
Nu te bucura prea tare, am fost abonatul lui AntSoft destul de mult in perioada in care nu aveam alt furnizor de servicii internet la mine in cartier, cu exceptia dial-upului de la RTC la acea vreme, asa ca sunt satul de oameni plini de entuziasm care mint frumos, vom avea 1 mb metropolitan direct cu bucurestiul (erea ceva pe atunci), vom avea telefonie, nu vom mai avea probleme cu netul, vom face .... In realitate netul imi mergea decat atunci cand nu eream acasa, in momentul in care veneam de la munca in majoritatea cazurilor imi pica si netul. Acum AntSoft-ul (AntLink) a batut palma cu ISP si impreuna cu alte firme de cartier din tara si-au schimbat denumirea in INJOY, am vazut fibra optica trasa pe pari de lemn care facea legatura intre comune despre care am aflat ca ar fi a lor, asa ca nu te astepta la minuni. In Pitesti ofera doar net, televiziune si telefonie au decat pe sait. In Romania la nivel national sunt decat 3 mari operatori care ofera servicii de tv, net si tel: RCS, UPC si RTC, restul e can can

View Postf_durbaca, on Apr 9 2009, 13:05, said:

Numarul cererilor pentru SPORT1 in Pitesti este de 5, foarte putin. Dar au zis ca incearca sa il bage pe digi cablu sau cu plata separata (cum era telesportul).

View Postclauss_80, on Apr 3 2009, 16:09, said:

probabil cand se va extinde grila de Digi Cablu va fi.
asta am zis si eu, desi la urmatoarea extindere nu-l vad prezent, la urmatoarea extindere pe Digi Cablu va intra probabil HBO Comedy si odata cu el toate programele care se afla pe acelasi TP la Digi Satelit, apoi la o alta extindere a grilei este posibil sa intre. Nu cred ca va fi program pay tv, eu cred ca va fi tot intr-un pachet, cu TS este cu totul alta discutie. La vremea respectiva cei de la TS au crezut probabil ca se vor umple de bani, altfel nu-mi explic ce a cautat la mai toate DTH-urile in pachet separat, sunt sigur ca pe acolo pe unde se vindea pachetul respectiv avea succes datorita programelor xxx din pachet si nici decum din pricina telesportului, Digi a fost singurul care a introdus TS-ul separat si nu intr-un pachet x, nu stiu insa la cati abonati avea daca a rentat si a acoperit cheltuielile de ridicare pe satelit a unui singur program separat, apoi a utmat TS in baza atat pe Digi cat si pe cablu pana la acel regretabil conflict in urma caruia TMC a revenit insa TS nu. Nu cred ca cineva va mai fi dispus acum sa repete experimentul Telesport, TS-ul nu avea ce sa caute ca program pay tv, el nu avea prea multe mai presus decat tv sport (sport.ro) incat sa se considere un mini HBO in materie de sport in Romania. sper ca acum TS sa revina si el in pachete mai accesibile la ceilalti operatori pe unde mai este si sper sa revina si in grila RCS-ului, altfel nu are cum sa inainteze in top la capitolul audienta si va ramane un program aproape inexistent, am vazut pe programele grupului RC destul promo la TS incat cred ca va reveni la ganduri mai bune. Programele pay tv nu pot fi decat programe care pot confirma si care au in spate un nume, restul pot sa nici nu acopere costurile plus ca nici tie ca abonat nu-ti convine sa ai 20 de programe separat si sa platesti destul pentru ele cand poti avea un pachet de 20 care sa coste mult mai putin, la acea vreme cand erea separat TS costa cam 25% din pachetul de baza, gandestete daca ai fi achizitionat separat mai multe programe la ce cost total ajungeai, si daca ai fi deacord cati crezi ca ar mai fi ca tine.

View Postf_durbaca, on Apr 3 2009, 19:29, said:

Pentru clauss_80, tu nu ai nici o nemultumire legata de RDS? Pe langa HBO si Cinemax, a fost si Telesport care se platea separat, deci se poate si asa. Daca costa mult se pune optional si cine il doreste il plateste.
Nu am zis ca nu am nici o nemultumire, da am vazut o anumita tenta in dicutii si din cauza asta am simtit nevoia sa intervin.
In rest am si eu destule lucrurii pe care as vrea sa le vad; si eu vreau sa am mai multe programe in grila, dar pe cea de Digi Cablu; vreau sa vad in digital inapoi toate posturile germane scoase; vreau sa vad pachetul extra doar pe digital nu si pe analogic pentru a nu mai fi vizionat de toti, atunci altfel ar avea si acel pachet o valoare; vreau sa vad posturile locale pe Digi cablu; vreau sa nu mai fie codat pachetul de baza pe digital, astfel sa-l poti vedea pe mai multe tv care au tunner DVB-C (pe viitor din ce in ce mai multe) odata ce iti intra cablu in casa cu minim baza nu vad necesitatea codari; vreau sa vad in casierie si module de acces pentru tv cu slot CI nu numai receptoare separate, vreau sa nu mai fie diferente intre abonatii de satelit si cei de cablu, noi pe cablu am fost primii si noi suntem in orasele mari, satelitul este pentru restu, asa ca vreau sa vad programe mai intai pe Digi Cablu si apoi pe satelit; vreau ca programele retransmise pe Digi cablu sa nu fie preluate de pe Digi satelit pentru o mai buna calitate care se observa destul de bine pe televizoarele lcd cu diagonala mai mare si cu o rezolutie mare; vreau sa vad RCS-ul impreuna cu UPC-ul si cu RTC-ul facand front comun vizavi de contentul programelor preluate, eu sunt dispus sa platesc mai mult pentru pachete extra in schimb sa vad si calitatea, altfel ne uitam ca si pana acum la 67 de programe si de multe ori nu avem ce vedea; si nu in ultimul rand vreau sa vad introduse o data programele in HD, suntem ultimi in Europa care nu avem asa ceva la nivel national. Vreau destule, insa din pacate in acest moment se pare ca asta este tot ce se poate, nu se poate face cate o grila pentru fiecare din noi.

#50
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Post de 2lei UNIVERSAL CHANNEL .... pacat ca s-a scos BBC (macar sa ne multumim ca n-au bagat Mynele)

Asteptam WestTV

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Pitestiul a pastrat Zone Reality?

#52
f_durbaca

f_durbaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.02.2009

View PostNeaceasca85, on Apr 11 2009, 11:26, said:

Pitestiul a pastrat Zone Reality?

DA. Este in continuare Zone Reality la Pitesti.

#53
MiSteRDiNaM0

MiSteRDiNaM0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.07.2008

View Postf_durbaca, on Apr 11 2009, 12:44, said:

DA. Este in continuare Zone Reality la Pitesti.
deci vom avea sport1 la pitesti sau nu? sau sportklub +?

#54
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View PostMiSteRDiNaM0, on Apr 12 2009, 22:28, said:

deci vom avea sport1 la pitesti sau nu? sau sportklub +?
Sport 1 nu se stie momentan si sport klub+ in nici un caz dupa informatii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate