Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Big Bang Theory (2007 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#127
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
A inceput sezonul 6!

#128
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Nu stiu de ce, dar a fost vag dezamagitor.

#129
Esthher

Esthher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.10.2012
N-am apucat sa vad primul episod din sezonul 6, dar sper sa nu ma dezamageasca, pentru ca e unul din putinele seriale care imi plac.

Edited by Esthher, 01 October 2012 - 16:27.


#130
FireFox5

FireFox5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 23.01.2011

View PostEsthher, on 01 octombrie 2012 - 16:26, said:

N-am apucat sa vad primul episod din sezonul 6, dar sper sa nu ma dezamageasca, pentru ca e unul din putinele seriale care imi plac.

Pe mine m-a cam dezamagit. Probabil pentru ca nu de mult am terminat Friends, care e cea mai buna comedie pe care am vazut-o.
Anyway, primele 3 sezoane au fost foarte amuzante, deja din sezonul 4 au cam scazut in calitate.

Daca vrei un serial de comedie bun, recomand Friends, e oldie but goldie.

#131
Esthher

Esthher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.10.2012

View PostFireFox5, on 01 octombrie 2012 - 16:53, said:


Pe mine m-a cam dezamagit. Probabil pentru ca nu de mult am terminat Friends, care e cea mai buna comedie pe care am vazut-o.
Anyway, primele 3 sezoane au fost foarte amuzante, deja din sezonul 4 au cam scazut in calitate.

Daca vrei un serial de comedie bun, recomand Friends, e oldie but goldie.

Mersi frumos, dar am vazut Friends si cu siguranta o sa-l revad la un moment dat, pentru ca indragesc acest serial.

#132
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Da, a fost puutin fortat. Raj nu mai e asa de amuzant. Ar trebui sa mai schimbe ceva la el. Eu totusi nu l-as compara cu friends, in primul rand pentru ca e mult mai greu de realizat. E mult mai greu sa scoti umor bun din stiinta, care sa mai fie si inteligibil si pentru cei care nu sunt in domeniu.

Edited by diogene_din_butoi, 03 October 2012 - 15:22.


#133
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
am vazut un topic despre astrologie si nu m-am putut abtine :)

Penny: I'm a Sagittarius which probably tells you way more than you need to know...
Sheldon: Yes... it tells us that you participate in the mass cultural delusion that the sun's apparent position relevant to arbitrarily defined constellations at the time of your birth somehow affects your personality.
Penny: Participate in the what?

#134
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
Cat am putut rade (cu lacrimi chiar) la episodul 08 din sezonul 7, cel in care leonard trebuie sa poarte un pulover care il mananca, pana da o caseta video inapoi :lol: Epic, nu alta :))

#135
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
pare singurul serial de comedie din momentul de fata care aduce episoade din ce in ce mai bune si nu dezamageste pe parcurs ce inainteaza in sezoane

#136
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Am inceput si eu in urma cu ceva timp sa urmaresc (din lipsa de altceva) acest sitcom si pana la urma am ajuns sa vad toate cele 8 sezoane. Inceputul serialului e foarte bun (primele 3-4 sezoane) apoi mai pierde ceva din calitate. Scenaristii incep sa strice personajul Sheldon, sa-l "imblanzeasca" si sa-l faca mai maleabil la uzantele sociale, se introduc niste personaje feminine cam anoste, fara haz... o dau in nunti si alte chestii siropoase care consuma tot mai mult spatiu. Una peste alta, The Big Bang Theory este de urmarit, este un serial decent, per total, si tocmai a mai primit inca doua sezoane. Dar sa speram ca dupa sezonul 10 il vor incheia, deja va fi extrem de greu sa mai stoarca ceva umor din el...

#137
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Si eu am facut la fel. L-am inceput de curand, am terminat cele 8 sezoane. Noroc cu episoadele scurte pe care le poti vedea oricand.
Dar e bun. Mi se pare normal ce au facut si cu Sheldon, inainte era singur, apoi printre prieteni, cu prietena, etc, l-au imblanzit, cum zici tu.

Sezonul 9 din Septembrie 2015: http://www.imdb.com/...ef_=tt_eps_sn_9

#138
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
a inceput sezonul 9. Si parca e mai bun decat sezonul 8. Cel putin episodul 3, m-a facut sa rad cu lacrimi, de mult nu am mai ras asa la un sitcom...

#139
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Vad ca nu a mai postat nimeni de ceva timp aici.

CBS si-a dat acordul zilele acestea pentru un Spin-Off al serialului.
Va fi un nou serial legat de copilaria lui Sheldon, actorul Jim Parson ( Sheldon ) va fi pe post de narator in acest serial.

Detalii suplimentare si info despre actori -  http://ew.com/tv/201...-young-sheldon/

#140
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Si inca o info - CBS a prelungit serialul cu inca 2 sezoane.

#141
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Eu am inteles ca inca nu e decis.

#142
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
S-a decis ieri.

http://www.cbs.com/s...o-more-seasons/

#143
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr cei interesati - in episodul de maine joaca si ... Bill Gates... :D

#144
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Hai sa-ti zic ceva -- eu astept sa se difuzeze tot sezonul apoi il vad complet. Asa, cu cate un episod la 2-3 saptamani -- nu prea are farmec.
Am inceput sa aplic asta la tot mai multe seriale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate