Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Big Bang Theory (2007 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#145
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
Sezonul 12 va fi si ultimul.

Se pare că decizia producătorilor de a încheia serialul a venit după ce starul serialului Jim Parsons (45 de ani), care îl interpretează pe fizicianul Sheldon Cooper, s-a hotărât să părăsească „Big Bang Theory“, pregătit fiind să „meargă mai departe“, scrie Entertainment Weekly.

https://adevarul.ro/...bda9/index.html

#146
iamgiulia

iamgiulia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.05.2018

View PostManasu, on 23 august 2018 - 16:35, said:

Sezonul 12 va fi si ultimul.

Se pare că decizia producătorilor de a încheia serialul a venit după ce starul serialului Jim Parsons (45 de ani), care îl interpretează pe fizicianul Sheldon Cooper, s-a hotărât să părăsească „Big Bang Theory“, pregătit fiind să „meargă mai departe“, scrie Entertainment Weekly.

https://adevarul.ro/...bda9/index.html

Au, inimioara!

#147
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Deja serialul scartaia de vreo 2-3 sezoane. Era si timpul.

#148
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
NU stiu, dar cred ca au schimbat scenaristii. Ori cei initiali s-au prostit. Acu ceva vreme am realziat ca in ultimele sezoane scenele sunt foarte scurte (gen 1 minut, 1.30). Totul e foarte rapid, dialogul nu are timp sa se lege. In comparatie, in primele sezoane scenele erau mult mai lungi, iar umorul avea timp sa se dezvolte.

#149
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Au cam epuizat subiectele. La inceput era ok, 4 baieti, o fata, niciunul casatorit... Acum a ramas doar Raj, restul sunt toti la casa lor - au aparut si caractere suplimentare in serial - timp alocat si ptr ele.
Cam asa e cu toate serialele americane. Mai ales dupa ce eroii principali se casatoresc se duce de rapa totul.

#150
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu stiu ce sa zic, mie imi place la fel de mult si acum, chiar nu am nici o problema ca sunt casatoriti...

#151
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Intr-adevar este o varianta moderna la Friends, si am savurat fiecare episod de cand a aparut si pana acum. Sper doar sa-i ofere producatorii un sfarsit demn de serial.

#152
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Si s-a terminat...
Iar producatorii mi-au facut o surpriza nesperata - au inclus o idee de-a mea in ultimul episod :D

#153
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
A fost frumos, ma invatasem cu el. O sa-mi lipseasca. Au fost 280 episoade destul de bune.
Sper sa apara alta comedie sa umble golul ramas.

#154
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Posteiffel, on 19 mai 2019 - 19:32, said:

Si s-a terminat...
Iar producatorii mi-au facut o surpriza nesperata - au inclus o idee de-a mea in ultimul episod Posted Image
Ce idee ? m-ai facut foarte curios !

#155
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Oarecum au fost chiar 2 dar una o postasem la misto ( legat de premiul Nobel ) ...
I-am rugat acum vreo 6 luni sa dea drumul la lift in ultimul episod - ca un fel de simbol - timp de 12 ani nu a functionat - acum ca se termina filmul ar fi cazul sa fie reparat.

Si... surpriza. Mi-a cazut fata cand s-a deschis usa la lift si a aparut Penny.

#156
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

View Post2Unlimited, on 14 martie 2019 - 09:36, said:

Intr-adevar este o varianta moderna la Friends, si am savurat fiecare episod de cand a aparut si pana acum. Sper doar sa-i ofere producatorii un sfarsit demn de serial.

Intr-adevar producatorii au oferit un sfarsit demn de serial, foarte bine scris si foarte concis. Penny in sfarsit insarcinata, liftul reparat iar discursul lui Sheldon m-a emotionat profund.

#157
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Asta da final de serial, nu cel din GOT.

#158
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
da, chiar fain l-au terminat, mult peste asteptari :)

#159
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Sunt curios ce vor mai scoate producatorii...
Asta a venit practic dupa ce au terminat Two And A Half Men - alt serial bun.

Young Sheldon e cam pentru copii si nu sunt chiar aceiasi producatori.

#160
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Asta e anunțat
https://www.imdb.com...f_=nm_flmg_wr_1

#161
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
la mine asta urmeaza, macar pt cast! :)

https://www.imdb.com..._2?ref_=nv_sr_2

#162
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Am vazut intamplator doua episoade pe ProCinema (cred). Mi-a placut idea, asa ca am inceput sa-l vad pe Netflix.
A fost interesant sa il urmaresc, pentru ca am un prieten in viata reala care este Sheldon (probabil cu 10% mai uman, in nici un caz 15%). Am fost uimit cat de bine seamana modul de comportare al lui Sheldon cu cel al prietenului meu.
Primele patru sezoane au fost super. Cinci si sase, meh. La sapte am rezistat doar jumatate de sezon.
Am facut un efort sa vad ultimul episod. A fost mai rau decat imi inchipuiam. Spoiler alert: un egocentric autist nu se schimba brusc dupa ce primeste premiul Nobel, astfel incat sa multumeasca (sincer) celor care l-au suportat 12 sezoane.
Nu inteleg cum de a ajuns la 12 sezoane. Si nici macar nu era pandemie atunci.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate