Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Unlock Ports?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sergiulikdracul

sergiulikdracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2007
am si eu o mica probl. de ceva vreme stau in camin la facultate si ca in majoritatea cazurilor sunt blocate majoritatea porturilor. adminu e un alt student la care ii place sa te milogesti de el si in final tot no sati deschida porturile la ce ai nevoie. eu as avea nevoie de un link pt un progr sau ceva de genu ca sa ma pot juca Dota pe net...mai exact pe Garena. adminu nu vrea sa deschida porturile la nici un joc online decat daca ai cduri originale si la dota nu este pt ca e free...si asta pt ca zice el ca netu e in scop educational....daca stie cineva ceva care sami fie de ajutor as ramane recunoscator...ce as vrea sa mentionez ca pt WoW am gasit un progr (care de fapt sunt 2 Your freedom si SocksCap) cu care am reusit sa ma loghez la orice server de WoW de pe net. ms

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pai daca totul e filtrat prin server, degeaba :)

Cel mai bine e sa incerci sa vorbesti cu el si sa-l convingi ca nu mai traim in comunism ca sa faca asta.

Daca platesti netul in camin, nu-l mai plati si ia-ti un internet mobil de la Orange/Vodafone/Zapp :)

Cel mai mic abonament e 10 euro :)

Edited by crysty2k5, 01 March 2009 - 22:32.


#3
sergiulikdracul

sergiulikdracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2007
pai...daca am reusit sa gasesc un progr care ma conecteaza la un alt server si imi da alt ip sau ceva de genu din cate miam dat seama ca sa ma pot juca wow...ar trebui sa fie ceva asemanator si pt dota...da nam reusit sa gasesc nimic pe net :(( adica si ce am gasit gen nmap sau port tunneling...nu miam dat seama cum se folosesc...ceva trebuia sa fie sa pot da si eu un dota pe net :((

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate