Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum vad un film HD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008

View Postcerreal, on 9th August 2009, 19:28, said:

nu s-au nascut invatati....pur si simplu cand au aflat un cuvant ciudat exemplu (dvd/br/avi/etc ) si-au batut capul sa afle ce e, ce face el si cu ce se ocupa..si au mai tinut si minte asta

Hai k ma si enervezi pe bune tin si minte asta , ce "destept esti" - glumeam, in + stiu si eu ces toate acestea am intrebat doar pentru a sti daca voi achizitiona un BR, daca va trebui sa cumpar filme originale sau se pot trage BR-disc .

off-topic: pun pariu cas cu mult mai destept decat erati dvs la varsta mea (12 ani) .

View PostThorp, on 9th August 2009, 20:17, said:

@andreybadboy96
-Discurile DVD si Blu-ray sunt una, iar formatele DVD si Blu-ray(sa zicem) sunt alta.
-Daca ai un film mkv de 4.37 Gb, poti sa-l inscriptionezi pe un disc DVD, dar nu vei vedea filmul respectiv la DVD player (ma refer la cutia pe care o tii langa televizor, nu la vreun software) ci numai rulat pe computer sau la un player mkv (o cutie care se tine langa televizor si care stie sa decodeze si formatul mkv).
-Daca ai la calculator o unitate blu-ray writer (700-800 lei) poti sa rulezi (tot pe calculator) si filme in format blu-ray dar si (sa zicem!) 5 filme mkv a 4.37 Gb fiecare (in cazul unui disc de 25 Gb) caz in care folosesti discul strict ca spatiu de stocare.

Concluzie: daca nu ai un blu-ray/mkv player standalone, nu are sens sa arzi discuri cu filmele mkv, le vezi pur si simplu de pe hard-disk.

Multumesc frumos ! M-am lamurit  ^_^

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate