Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Telefon la pret redus

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
werther666

werther666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.10.2006
salut

stie cineva cat e LG KP500 Cookie la Ab. CFO 60 ??  (si inca ceva: pe germanos.ro arata un pret de 698 iar pe "brosurile " Germanos 799 , fara ab...care e explicatia?)

Multumesc!

Edited by werther666, 20 May 2009 - 23:13.


#38
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Astazi @Cosmote mi-a facut o oferta prin SMS deoarece in Iunie 2009 imi expira contractul cu ei - discount pt. achizitionarea unui aparat 70€ (fara TVA) sau 35 de minute/lunar in plus... totul normal... cu contract pe 24 de luni dar numai daca aleg abonamentul mai mare CFO-130.

O sa sun la ei, astazi, sa vad ce oferte imi propun in conditiile in care sunt multumit de abonamentul actual CFO-110. Si ma gandesc sa inchei numai pentru 12 de luni.

#39
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmusicall, on 30th May 2009, 00:12, said:

Astazi @Cosmote mi-a facut o oferta prin SMS deoarece in Iunie 2009 imi expira contractul cu ei - discount pt. achizitionarea unui aparat 70€ (fara TVA) sau 35 de minute/lunar in plus... totul normal... cu contract pe 24 de luni dar numai daca aleg abonamentul mai mare CFO-130.

O sa sun la ei, astazi, sa vad ce oferte imi propun in conditiile in care sunt multumit de abonamentul actual CFO-110. Si ma gandesc sa inchei numai pentru 12 de luni.
Nu se merita sa inchei pe 24 de luni.

#40
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Am sunat astazi la 1234 si am dat peste o domnisoara.. nu stiu daca era prea in tema  :habarnam: :curse:  deoarece mi-a zis ceva de genu ca la prelungire pot sa aleg DOAR din oferta actuala de abonamente adica CFO100 / CFO130 ... nu mai pot continua cu CFO110.

Pentru CFO100 imi dadeau 62euro pe 24 luni iar pentru 12 luni undeva la 45euro pt. achizitionarea unui telefon mobil nou.

Am sa mai sunt si poate prind la tel. un baiat ceva.. daca nu am sa ma duc pe la un dealer Cosmote sa vad daca asa sta treaba. Voi ce stiti e asa ??

Edited by musicall, 30 May 2009 - 22:06.


#41
barosanu820

barosanu820

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2006
Am fost si eu sunat de cei de la cosmote,care mi-au propus urmatoare oferta:35min/luna sau 70 euro sa imi prelungesc abonamentul inca 2 ani.Si mi s-a confirmat ca in urma prelungirii imi voi pastra abonamentul cu aceleasi facilitati.Adica cfo-130 si voi avea in continuare 2000 min in cosmote.


    Am primit oferta asta acum 1 saptamana si abonamentu imi expira la sfarsitul lunii iulie din cate imi amintesc.M-am uitat pe site celor de la 4free si la incheierea unui nou contract pe 1 an a abonamentului cfo 130 beneficiezi de o reducere care variaza intre 400 si 450 ron.O oferta mult mai buna decat la prelungire.Niste dobitoci cei care au stabilit reducerile care in loc sa ofere reduceri mai mari la prelungire ei ofera la noile contracte. <_<

       Daca in luna iulie imi fac aceeasi oferta si nu imi fac alta mai buna voi renunta la abonament ca si asa nu imi place numarul si imi voi face un nou abonament.

#42
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Si eu sunt in aceeasi barca cu voi. Imi ofera 40 euro ptr 12 luni si 65 de euro ptr prelungire la 24 de lui, sau la 12 luni imi pot da 20 minute nationale. De telefoane nu te poti apropia fara sa scoti bani seriosi din buzunar, ca nesimtiti astia ofera discount din pretul fara conectare, unde se stie sunt niste preturi foarte mari. Asa ca nu semnez nici o prelungire , il las asa, si poate cand voi avea bani o sa-mi iau un telefon mai serios. Pana atunci, pastrez abon actual cfo 110 + 1000 minute si 1000 sms-uri, am inteles de la 1234, daca nu prelungesc, abon merge in continuare asa cum este el acuma. Daca gasiti si voi un telefon la un pret mai accetabil, spuneti pe aici. In momentul de fata detin un Motorola L7, am fost si sunt multumit de el, doar ca a inceput sa se deslipeasca tastatura si nu mai tine bateria.

#43
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postaschiuta, on 6th June 2009, 18:43, said:

Si eu sunt in aceeasi barca cu voi. Imi ofera 40 euro ptr 12 luni si 65 de euro ptr prelungire la 24 de lui, sau la 12 luni imi pot da 20 minute nationale. De telefoane nu te poti apropia fara sa scoti bani seriosi din buzunar, ca nesimtiti astia ofera discount din pretul fara conectare, unde se stie sunt niste preturi foarte mari. Asa ca nu semnez nici o prelungire , il las asa, si poate cand voi avea bani o sa-mi iau un telefon mai serios. Pana atunci, pastrez abon actual cfo 110 + 1000 minute si 1000 sms-uri, am inteles de la 1234, daca nu prelungesc, abon merge in continuare asa cum este el acuma. Daca gasiti si voi un telefon la un pret mai accetabil, spuneti pe aici. In momentul de fata detin un Motorola L7, am fost si sunt multumit de el, doar ca a inceput sa se deslipeasca tastatura si nu mai tine bateria.
Nu inteleg de ce nu intorduc un Best Deal ca la Orange.
Se pare cei de la Cosmote nu stiu sa isi aprecieze clientii cu vechime in retea.

#44
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Eu o sa aleg un Nokia 2600 sau 2680. Sa vad unde ma duce cu banii. La mine Cosmote-ul e de vorbit ... nu vreau pe el... tehnologie avansata.

Sper sa pot sa imi mentin actualul CF0110 (110 + 1000 minute si 1000 sms-uri).

#45
cycyk

cycyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2007
Am si eu un abonament a carui perioada contractuala expira in august si nu vreau sa-l mai prelungesc. Daca trec pe cartela(si sigur voi trece) cat timp sunt obligat sa raman pe cartela prepay: - 3 luni/6luni pana sa trec din nou numarul pe abonament?
Ms anticipat

#46
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007

View Poststokarit_s, on 6th June 2009, 19:01, said:

Nu inteleg de ce nu intorduc un Best Deal ca la Orange.
Se pare cei de la Cosmote nu stiu sa isi aprecieze clientii cu vechime in retea.

Mai, dar la Orange, preturile Thank you si ele sunt mai mari decat la abonamente noi. De ce ziceti ca e invers ????

#47
soso_cnx

soso_cnx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.03.2006

View Postcycyk, on 7th July 2009, 09:58, said:

Am si eu un abonament a carui perioada contractuala expira in august si nu vreau sa-l mai prelungesc. Daca trec pe cartela(si sigur voi trece) cat timp sunt obligat sa raman pe cartela prepay: - 3 luni/6luni pana sa trec din nou numarul pe abonament?
Ms anticipat


din cate stiu eu trebuie sa stai pe cartela minim 3 luni dupa care poti sa il treci pe abonament, asta daca esti persoana fizica. Pu business e altfel.

#48
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

View Poststokarit_s, on 6th June 2009, 19:01, said:

Nu inteleg de ce nu intorduc un Best Deal ca la Orange.
Se pare cei de la Cosmote nu stiu sa isi aprecieze clientii cu vechime in retea.
Cosmote nu le are cu de-astea, am reziliat un abonament la ei si tot ce au fost în stare sa faca a fost sa îmi trimita un plic din partea "Divizia Loialitate si Retentie COSMOTE" în care se face o propunere de toata jena cu telefoane gen Nokia 5000 sau sa îmi scada 40 si ceva de euro de la orice telefon din oferta cu conditia sa continui dar sub forma unui abonament de au acuma full option pe la 10 euro, am zis nu fara sa clipesc, asa se rasplateste loialitatea la Cosmote, sa nu zic ca cei care au abonamente de 1-2 anii beneficiaza de oferte mai proaste de cât au cei cu cartele de acuma, deci avantaj abonat fata de cartela = 0

#49
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostPHOENIX_GUARDIAN, on 8th July 2009, 13:06, said:

Cosmote nu le are cu de-astea, am reziliat un abonament la ei si tot ce au fost în stare sa faca a fost sa îmi trimita un plic din partea "Divizia Loialitate si Retentie COSMOTE" în care se face o propunere de toata jena cu telefoane gen Nokia 5000 sau sa îmi scada 40 si ceva de euro de la orice telefon din oferta cu conditia sa continui dar sub forma unui abonament de au acuma full option pe la 10 euro, am zis nu fara sa clipesc, asa se rasplateste loialitatea la Cosmote, sa nu zic ca cei care au abonamente de 1-2 anii beneficiaza de oferte mai proaste de cât au cei cu cartele de acuma, deci avantaj abonat fata de cartela = 0
Eu sper ca odata cu lansearea serviciilor 3G si odata cu rebranduirea in T-mobile sa se umble un pic si la programul de loialitate.
Sa introduca un best deal si puncte de loialitate cum este la Orange.

Eu am abonament la ei de 1 an jumatate si cand a aparut prima data oferta Cosmote FO am avut posibilitatea sa trec la noua oferta chiar daca semnasem pe alta ofera mai slaba (2 ani contract).
Oferta de care beneficiez acuma este vechiul Cosmote FO 130 si am 130 de minute nationale respectiv 2000 de minute si 2000 de mesaje in retea pentru 12 euro  cu TVA inclus.
Este excelenta oferta asta pentru mine pe partea de voce.
Mai vreau decat o extraoptiune HSDPA (3G) cu 15GB trafic inclus la pretul de 4-5 euro  ^_^  pentru ca o sa imi cumpar un Samsung I7500 peste 4 luni. :)

Edited by stokarit_s, 08 July 2009 - 13:09.


#50
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

View Poststokarit_s, on 8th July 2009, 14:00, said:

Eu sper ca odata cu lansearea serviciilor 3G si rebranduirea in T-mobile sa se umble un pic si la programul de loialitate.
Sa introduca un best deal si puncte de loialitate cum este la Orange.

Eu am abonament la ei de 1 an jumatate si cand a aparut prima data oferta Cosmote FO am avut posibilitatea sa trec la noua oferta chiar daca semnasem pe alta ofera mai slaba (2 ani contract).
Oferta de care beneficiez acuma este vechiul Cosmote FO 130 si am 130 de minute nationale respectiv 2000 de minute si 2000 de mesaje in retea pentru 12 euro  cu TVA inclus.
Este excelenta oferta asta pentru mine pe partea de voce.
Mai vreau decat o extraoptiune HSDPA (3G) cu 15GB trafic inclus la pretul de 4-5 euro  ^_^  pentru ca o sa imi cumpar un Samsung I7500 peste 4 luni. :)
Sincer tot urmaresc si eu sa topicul despre Cosmote de când am auzit ca au cumparat Zapp (licenta 3g) ca vreau internet pe telefon din cauza asta tot fug catre telefoane cu ecran mare

#51
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
dar intrebarea mea pt voi este: am trei abonamente ( 1. de 6 euro 2. de 10 euro si 3. de 17 euro ) pot sa le combin pe toate (sa le prelungesc contractul pe toate)sa primesc o subventie pt un singur tel???

#52
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Si eu trec pe cartela dupa ce-mi expira contractul. Ma enerveaza ca au mai multe min. la un pret mai mic cei de pe cartela. Chiar nu inteleg politica asta!

#53
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003

View Postdl_dr25, on 9th July 2009, 20:30, said:

dar intrebarea mea pt voi este: am trei abonamente ( 1. de 6 euro 2. de 10 euro si 3. de 17 euro ) pot sa le combin pe toate (sa le prelungesc contractul pe toate)sa primesc o subventie pt un singur tel???
Nu, nu poti.

#54
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postdl_dr25, on 9th July 2009, 20:30, said:

dar intrebarea mea pt voi este: am trei abonamente ( 1. de 6 euro 2. de 10 euro si 3. de 17 euro ) pot sa le combin pe toate (sa le prelungesc contractul pe toate)sa primesc o subventie pt un singur tel???
Daca expira in aceeasi perioada, se poate. Eu am facut la Internity.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate