Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Telefon la pret redus

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
barosanu820

barosanu820

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2006
Am vazut intr-o reclama tv aseara ca poti sa iti alegi un telefon subventionat sau nu stiu cate mii de minute nationale si pe cosmote pe care sa le folosesti toata perioada contractuala.Cine afla mai multe informatii despre aceasta oferta sa ne dea si noua detalii ca in 2 luni imi expira abonamentul.

PS:La Cosmote poti sa iti prelungesti abonamentul DOAR dupa terminarea perioadei contractuale.

#20
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008

View Postgermanos, on Mar 26 2009, 16:45, said:

poti lua fara probleme de la germanos(dealeri)-nu are treaba sa sti!si pentru tipul de mai sus-poti renunta la subventie si intradevar vei primi minute nationale in functie de tipul abonamentului!la cfo 60-mai primesti 15,la 110 primesti 20 si tot asha minute nationale din 5 in 5 ;)

Mda.. eu cand mi-am prelungit acum un an, nu putea sa prelungesc decat la sediul Cosmote, nu la dealeri... Acum e bine, ca la Germanos si la Internity sunt mai multe modele decat la Cosmote

#21
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
care e faza cu minutele de loialitate?
imi apar 20 de minute acum din martie
minute loaialitate 20:0
wtf?
parca se mai misca, parca sunt de acord putin
tre sa-i sun sa vad care e magaria

#22
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006

View PostCutzu, on Mar 29 2009, 20:38, said:

care e faza cu minutele de loialitate?
imi apar 20 de minute acum din martie
minute loaialitate 20:0
wtf?
parca se mai misca, parca sunt de acord putin
tre sa-i sun sa vad care e magaria


Minute de ziua ta

20 minute nationale in luna in care iti sarbatoresti ziua de nastere, in fiecare an, pe viata!*

Se apropie ziua ta de nastere? La Cosmote in aceasta luna e ziua ta in fiecare zi! Iti daruim 20 de minute nationale bonus in luna in care iti sarbatoresti ziua de nastere.
Poti folosi minutele bonus in cursul lunii de facturare, care cuprinde ziua ta de nastere. In ziua in care aceste minute vor deveni disponibile pentru utilizare vei primi un SMS de instiintare de la Cosmote.

Alocarea minutelor cadou de ziua ta se poate face numai daca informatiile referitoare la numele si data nasterii tale sunt disponibile. Ca sa le poti actualiza, apeleaza Serviciul de Relatii cu Clientii la numarul 1234 (apelabil din reþeaua COSMOTE) sau (021)404.1234 ºi 0766.12.1234 (apelabil din orice reþea).

*oferta este disponibila numai abonatilor persoane fizice.

#23
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
Stie cineva ce e cu oferta Happy Hours de pe site-ul Cosmote? Au telefoane cu pana la 85% reducere.

#24
werther666

werther666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.10.2006
chiar ce e cu of. Happy Hours ?? pare interesant.... e strict pt un tip de a CFO?? sau e valabil pt toate??

#25
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View Postmishu b, on Apr 25 2009, 21:17, said:

Stie cineva ce e cu oferta Happy Hours de pe site-ul Cosmote? Au telefoane cu pana la 85% reducere.
Reducerile sunt valabile pentru abonamentele Cosmote Full Option incheiate pe 24 de luni pana la data de 31 mai 2009. Oferta este valabila in limita stocului disponibil.

adica, slabe sanse sa gasesti ce vrei...si te mai si obliga la abo

#26
werther666

werther666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.10.2006

View Postadsoofmelk2003, on Apr 27 2009, 08:16, said:

Reducerile sunt valabile pentru abonamentele Cosmote Full Option incheiate pe 24 de luni pana la data de 31 mai 2009. Oferta este valabila in limita stocului disponibil.

adica, slabe sanse sa gasesti ce vrei...si te mai si obliga la abo


hmm..interesant z8 ala..daca se gaseste in stocul lor limitat...deci e valabila in orice magazin cosmote?

#27
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
Am sunat la Cosmote, mi-au zis ca si La Germanos, Internity,..., e valabila oferta.

#28
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
http://www.zf.ro/bus...bonati-4262736/


Cosmote vrea sa-si pastreze baza de abonati

#29
aagica

aagica

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.04.2009
Orice firma face asta , se numeste retentie. Ideea este sa ai cat mai putine rezilieri si cat mai multe conectari in fiecare zi.

#30
werther666

werther666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.10.2006
Buna ziua!
Happy Hours e valabil pt toate tipurile de CFO?  :huh:

#31
klaudyu44

klaudyu44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 03.10.2008
deci am trimis un e-mail la cosmote care suna asa "Buna ziua.As vrea sa aflu si eu ceva.In curand o sa imi expire abonamentul cosmote full 60,si am auzit ca la prelungirea abonamentului se acorda o reducere intre 50-100 euro.As vrea sa imi prelungesc abonametul cu unul cosmote full 130 si sa achizitionez un telefon care costa 1400ron.Reducerea se face cumparand telefonul la liber sau pot sa il cumpar cu reducere la abonament? si iata ce mi-au raspuns ei                                                                                                                                                                                                                              Va multumim pentru interesul acordat serviciilor COSMOTE si va informam ca, in urma prelungirii contractului, se acorda intradevar o reducere la un telefon ales de Dumneavoastra, subventia respectiva calculandu-se in functie de media facturilor in perioada colaborarii cu COSMOTE (din pretul fara abonament al telefonului).
    De asemenea, va informam ca puteti alege orice telefon din oferta curenta.
    Va mentionam ca in urma prelungirii puteti opta sa pastrati oferta de care beneficiati sau alege oferta curenta, decizia asupra acestui lucru apartinandu-va in totalitate.
    In vederea calcularii reducerii de care beneficiati si pentru aflarea mai multor detalii despre procesul de prelungire a contractului si oferta de loialitate, va invitam sa apelati Serviciul de Relatii cu Clientii, care va sta la dispozitie 24 de ore din 24 la numerele 1234 - apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE, 021.4041234 - apel taxabil apelabil din orice retea, sau sa va adresati celui mai apropiat magazin COSMOTE sau partener comercial.sa inteleg ca pot sa iau un telefon cu reducere doar la liber sau se poate sa il iau la prelungire cosmote full 130 la pretul din oferta minus reducerea? :mellow:

#32
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
pretul la liber, nu la oferta, la abonament

#33
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postklaudyu44, on May 4 2009, 19:12, said:

deci am trimis un e-mail la cosmote care suna asa "Buna ziua.As vrea sa aflu si eu ceva.In curand o sa imi expire abonamentul cosmote full 60,si am auzit ca la prelungirea abonamentului se acorda o reducere intre 50-100 euro.As vrea sa imi prelungesc abonametul cu unul cosmote full 130 si sa achizitionez un telefon care costa 1400ron.Reducerea se face cumparand telefonul la liber sau pot sa il cumpar cu reducere la abonament? si iata ce mi-au raspuns ei                                                                                                                                                                                                                              Va multumim pentru interesul acordat serviciilor COSMOTE si va informam ca, in urma prelungirii contractului, se acorda intradevar o reducere la un telefon ales de Dumneavoastra, subventia respectiva calculandu-se in functie de media facturilor in perioada colaborarii cu COSMOTE (din pretul fara abonament al telefonului).
    De asemenea, va informam ca puteti alege orice telefon din oferta curenta.
    Va mentionam ca in urma prelungirii puteti opta sa pastrati oferta de care beneficiati sau alege oferta curenta, decizia asupra acestui lucru apartinandu-va in totalitate.
    In vederea calcularii reducerii de care beneficiati si pentru aflarea mai multor detalii despre procesul de prelungire a contractului si oferta de loialitate, va invitam sa apelati Serviciul de Relatii cu Clientii, care va sta la dispozitie 24 de ore din 24 la numerele 1234 - apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE, 021.4041234 - apel taxabil apelabil din orice retea, sau sa va adresati celui mai apropiat magazin COSMOTE sau partener comercial.sa inteleg ca pot sa iau un telefon cu reducere doar la liber sau se poate sa il iau la prelungire cosmote full 130 la pretul din oferta minus reducerea? :mellow:

Calcularea subventiei se face in functie de valoarea ultimelor 10 facturi, vechime, plan tarifar vechi => plan tarifar nou (daca treci la un plan tarifar superior, subventia creste), perioada pe care se face prelungirea (1 an sau 2 ani)!
Subventia se scade doar din pretul de loose (liber) al telefonului sau accesorii (ex: casca bluetooth).

#34
booogdan

booogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2008

View Postd1ab0l33k, on May 6 2009, 03:31, said:

Calcularea subventiei se face in functie de valoarea ultimelor 10 facturi, vechime, plan tarifar vechi => plan tarifar nou (daca treci la un plan tarifar superior, subventia creste), perioada pe care se face prelungirea (1 an sau 2 ani)!
Subventia se scade doar din pretul de loose (liber) al telefonului sau accesorii (ex: casca bluetooth).

pai ce inseamna vechime..?   eu am 2 abonamente de pe la inceputurile cosmoromului( anul 2000)  :lol:

ma interesez zilele astea sa vad ce reducere-mi da daca vreau sa-mi iau un tel de la ei si in ce conditii.

#35
loganalb

loganalb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2009
La Germanos nokia n79 e 1400 RON iar cosmote dupa 2 ani de abonament imi ofera o reducere de 65 EUR (aprox 270 RON) daca imi prelungesc contractul cu 2 ani pt un abonament de 9 EUR. Adica pot sa-l cumpar cu aprox 1100 RON si raman si cu un abonament mai scump 2 ani. Problema e ca la clickgsm.ro telefonul costa 950 RON. Voi refuza "superoferta" de la cosmote pt ca acum iti faci treaba cu diverse cartele.

#36
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
mi se pare cam tembel sistemul asta de calcul. mai corect mi se pare la orange unde la prelungirea abonamentului ai pret de abonat nou /best deal sau ce oferte mai sunt atunci. cred ca si la vodafone e la fel.
dupa ce ca au putini abonati nici nu se omoara sa ii pastreze.

nu vad ce avantaje am la cosmote ca abonat fata de prepay (mai ales de cand exista oferte excelente).

macar sa introduca un calculator pe site ca oricine sa-si poata calcula subventia.

in general nu prea mai vad de ce s-ar agita lumea sa-si faca abonamente pe 2 ani (si la concurenta ofertele sunt destul de slabe / telefonale sunt codate).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate