Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Blackberry de la Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Browserul Blackberry e foarte ciudat. Niciodata nu stii 100% de unde face trafic. Cea mai buna metoda pentru a nu folosi traficul inclus din abonamentul BB, ci din cel de date, e sa folosesti alt browser, spre exemplu OPERA. Ai optiune in el sa foloseasca WiFi cand aceasta posibilitate exista. In rest, foloseste traficul inclus in abonamentul de date, nu pe cel din abonamentul BB.

#38
bobocbbb

bobocbbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 14.05.2007

View PostLao™, on 6th June 2009, 14:55, said:

Browserul Blackberry e foarte ciudat. Niciodata nu stii 100% de unde face trafic. Cea mai buna metoda pentru a nu folosi traficul inclus din abonamentul BB, ci din cel de date, e sa folosesti alt browser, spre exemplu OPERA. Ai optiune in el sa foloseasca WiFi cand aceasta posibilitate exista. In rest, foloseste traficul inclus in abonamentul de date, nu pe cel din abonamentul BB.

asta stiu,doar aplicatiile branduite blackberry folosesc abonamentul de BB dar opera nu prea imi place

#39
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Altul nu am incercat. ;) Oricum nu prea folosesc browserul.

#40
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Ce se mai aude cu serviciul acesta? Oare e posibil sa il ofere pe viitor, cu tot cu terminale, si cei de la Cosmote? Doar vor avea si ei 3G (cat de curand...sau cine stie cand)....

Cineva din interior care are informatii sigure despre asa ceva...???? Ma intereseaza, dar la ce preturi au cei de la Orange si mai ales cei de la Vodafone, parca imi piere cheful , cu cate nevoie am eu de un mail sigur si rapid mobil....(aporpos...sa nu ma luati cu Nokia Messaging ca va recomand cu siguranta sa va p**** pe el...gratis, prost si de toata jena Nokia Messaging, asa ca prefer sa platesc, dar nu asa de mult cat cer cei de la orange-Voda..parca nu face).

#41
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postcuculea, on 14th October 2009, 21:16, said:

Ce se mai aude cu serviciul acesta? Oare e posibil sa il ofere pe viitor, cu tot cu terminale, si cei de la Cosmote? Doar vor avea si ei 3G (cat de curand...sau cine stie cand)....

Cineva din interior care are informatii sigure despre asa ceva...???? Ma intereseaza, dar la ce preturi au cei de la Orange si mai ales cei de la Vodafone, parca imi piere cheful , cu cate nevoie am eu de un mail sigur si rapid mobil....(aporpos...sa nu ma luati cu Nokia Messaging ca va recomand cu siguranta sa va p**** pe el...gratis, prost si de toata jena Nokia Messaging, asa ca prefer sa platesc, dar nu asa de mult cat cer cei de la orange-Voda..parca nu face).


Or sa aiba cand vor vrea cei de la DT!
Poti sa incerci RoadSync si o sa vezi diferenta!

#42
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postcuculea, on 14th October 2009, 20:16, said:

... asa ca prefer sa platesc, dar nu asa de mult cat cer cei de la orange-Voda..parca nu face).

depinde pentru ce ai nevoie ... daca scoti bani din acele mesaje ... merita si la Orange sau Voda.
l-am folosit de la Voda ... il folosesc de la Orange ... si face toti banii ...

da .. ar fi bun si mai ieftin ... dar 12 Euro chiar nu e mult pentru ce ofera

#43
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Multumesc pt raspunsuri, oricum, in 2-3 luni de zile va trebui sa ma folosesc de un service de acest gen, nu am incotro, voi da la altii banii...dar ma gandeam ca daca tot am abonament la Cosmote, ei si-au tras 3G (adevarat ca inca nu l-au lasat dar o sa il...)....ma gandeam poate cunoasteti vreo informatie "din interior"", ma gandeam sa nu ma mai incurc cu alte companii , ma gandeam ca vor oferii ei acest tipde serice si sa nu ma fi grabit sa imi iau de la altii, poate ei veneau si cu ceva preturi mai mici....dar la cum ii vad eu ca se misca...adica de la foarte greu spre deloc si mai departe in jos....cred ca imi iau de la orange si scap de o problema...

#44
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007
Nu te grabi, daca mai ai 3 luni la dispozitie, eu zic ca nu vei fi dezamagit de Cosmote... :)

#45
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postcuculea, on 15th October 2009, 19:27, said:

Multumesc pt raspunsuri, oricum, in 2-3 luni de zile va trebui sa ma folosesc de un service de acest gen, nu am incotro, voi da la altii banii...dar ma gandeam ca daca tot am abonament la Cosmote, ei si-au tras 3G (adevarat ca inca nu l-au lasat dar o sa il...)....ma gandeam poate cunoasteti vreo informatie "din interior"", ma gandeam sa nu ma mai incurc cu alte companii , ma gandeam ca vor oferii ei acest tipde serice si sa nu ma fi grabit sa imi iau de la altii, poate ei veneau si cu ceva preturi mai mici....dar la cum ii vad eu ca se misca...adica de la foarte greu spre deloc si mai departe in jos....cred ca imi iau de la orange si scap de o problema...

Blackberry merge decent si pe GPRS.
Eu il folosesc pe EDGE-ul de la Orange acum si merge brici. nu prea am nevoie de mai mult. Am avut Bold si acum am 8900 (e mai mic ;))
Avantajul Blackberry este ca iti comprima foooarte bine datele (chiar si ppt-uril, pozele atasate, etc. sunt optimizate)

#46
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Ma refer la service-ul Blackberry, si nu la internetul mobil pe terminalul (telefonul) Blackberry.....

Asa pot folosi GPRS-ul de la Cosmote pe Nokia N71, dar ma seaca la culmea porcaria de Nokia Messanging si Emoze (doua servicii de push mail care intr-adevar stau bine conectate la internetul GPRS, dar ele in sine ca si soft-uri sunt niste porcarii)......Mie imi trebuie sa imi faca push mail instant (ceea ce se intampa in trecut pe Nokia Messaging pe acelas tip de internet tot de la cosmote, dar de ceva vreme s-a schimbat situatia total si complet...acum pot spune ca e o mare porcarie)......

Deci , in principiu....SERVICE-UL Blackberry imi trebuie si nu internetul mobil (fie el GPRS sau EDGE) pe TELEFONUL Blackberry.....e o mare diferenta.

#47
bobocbbb

bobocbbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 14.05.2007
a aparut blackberry la cosmote :)

#48
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006

View Postbobocbbb, on 10th December 2009, 23:07, said:

a aparut blackberry la cosmote :)
A aparut, dar cam scump serviciul !

Asteptam superoferte la serviciu!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate