Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Ce bine e ca am casetofon la masina !

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
frmoett

frmoett

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.07.2003
Proaspat proprietar de Solenza noua, am la bord doar vreo 600 km.
Toate bune si frumoase numai ca de vreo 2 zile a inceput sa scartiie ca
o caruta. Zgomotul vine de undeva din fata. Ma intreb daca doar dupa 600 km face acest zgomot (nu mai vorbesc de alte cateva fosgaieli minore care se aud din spate, usi, etc) oare dupa 60000 km  ce se va intampla. Noroc ca am fost prevazator si mi-am pus casetofon, daca il dau mai tare acopera aceste sunete care ma scot din minti.
Pana acum am mai avut doua berline + un Break, nici una luata de noua dar nu m-am lovit de  asemenea zgomote.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
si concluzia ta care este? e absolut normal la Dacia...  :w00t:
cauti o solutie? exista si rubrica de editoriale ;)

#3
frmoett

frmoett

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.07.2003

i0nutzb, on Mar 8 2005, 20:13, said:

si concluzia ta care este? e absolut normal la Dacia...  :w00t:
cauti o solutie? exista si rubrica de editoriale ;)

<{POST_SNAPBACK}>


i0nutzb,
Nu cred ca a normal sa fie asa, doar  e masina noua. Am fost la o verificare si am gasit cauza. Bara stabilizatoare nu mai avea o "ureche" de prindere. Mecanicii ziceau ca a fost surubul slab si am pierdut-o la un soc (doar in 700 km ?) dar eu cred ca nu a fost montata, nu era nici o urma de surub.

Concluzia : chiar daca cumperi masina noua, baga-te sub ea si strange suruburile cu mana ta, altfel risti sa ramai fara vreo roata.

#4
titocus

titocus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.09.2005
Unde-si baga mana romanasul nostru jucaus e bai.........Pacat totusi...... <_<

#5
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
am solenza de 2 ani cu 36000 km, frecata doar in buc, pentru afara folosesc alta...duoa 20000 km, cand a  intrat unu in mine imi caraie ceva pe spate..in rest nik..impecabila...sunt extrem de surprins si multumit ...

#6
frmoett

frmoett

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.07.2003

Kidu, on Sep 16 2005, 15:12, said:

am solenza de 2 ani cu 36000 km, frecata doar in buc, pentru afara folosesc alta...duoa 20000 km, cand a  intrat unu in mine imi caraie ceva pe spate..in rest nik..impecabila...sunt extrem de surprins si multumit ...

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca incep sa-ti dau dreptate, totusi Solenza e o solutie acceptabila, am facut deja 10000 km si in afara de incidentul descris mai sus ( o eroare de montaj)  nu am mai avut nici o problema, mai ales ca dupa vreo 3000 km a inceput sa consume rezonabil.

#7
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Si Solnitza mea a implinit 30.000 Km si a luat gropi uriase la viata ei saraca. Si merge impecabil... (In afara de un mic greieras care a aparut prin spate pe la 28.000 de KM nu a avut nici o alta problema).
Cred ca loturile de Solnitza facute intre noiembrie 2003 si august 2004 (dupa ce au bagat ranforsarile si pana au inceput sa faca Loganul) au fost excelente...

#8
remyx

remyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.08.2006

View Postkopu, on Oct 19 2005, 21:20, said:

Si Solnitza mea a implinit 30.000 Km si a luat gropi uriase la viata ei saraca. Si merge impecabil... (In afara de un mic greieras care a aparut prin spate pe la 28.000 de KM nu a avut nici o alta problema).
Cred ca loturile de Solnitza facute intre noiembrie 2003 si august 2004 (dupa ce au bagat ranforsarile si pana au inceput sa faca Loganul) au fost excelente...

Hai sa continuam topicul asta si sa vedem cate solnitze fara probleme au trecut de 70.000 km.

A mea a trecut de 55.000 si inca nici o problema. Evident reviziile la zi, dar am schimbat doar consumabile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate