Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Recensamantantul Membrilor softpedia din strainatate!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Uuh am stat si eu un an in Filipine (Manila).

Momentan Polonia de 4 ani Posted Image

#56
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,414
  • Înscris: 03.11.2009
Eu am facut deja alegerea pentru locul unde ma retrag la pensie, undeva langa Angeles City pentru ca Manila este un oras prea aglomerat si poluat

Edited by Costi_68, 21 July 2023 - 06:40.


#57
mangoshake

mangoshake

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 14.10.2020
Ah..., Filipine. Prima oara am fost in 2003, ca expat trimis de companie, stateam prin hoteluri de 5 si 4 stele sau vila privata cu piscina, maid si sofer. Niciodata nu am fost asa fericit ca acolo. De aia si nicknam-eul meu, mango shake, prima oara cand am baut, parca am avut vazut stele verzi, o bautura de pe alta lume, Am revizitat in 2014, in alte conditii, pe banii mei, a fost mult diferit, dar totusi frumos si interesant. E o tara exotica si respira viata print toti porii - prin comparatie NordAmerica este moarta. As prefera Cebu oricand Luzon-ulu. Nu am fost impresionat de Angeles City (dar tu stii mai bine socotelile tale), Pattaya este mult mai misto. In Malayesia sunt niste locuri fantastice de scufundari, altfel tara nu e chiar asa fun, dar totusi merita vazuta. Cambodia este de asemenea interesanta, Laos e cam meh. Eu o sa ma retrag la pensie in Vietnam (mai am de asteptat vreo 15 ani).

#58
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 17.08.2022
37 de ani "afara"   (din tara, nu banat.....!!)

#59
Vandal88

Vandal88

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2023
Cata, de 18 ani in Suedia. Jurist.

#60
diabboliq

diabboliq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 22.01.2006
... mai calculam sau a murit proiectul in fasa?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate