Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Recensamantantul Membrilor softpedia din strainatate!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
ronicatalin

ronicatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.05.2010
cata firenze. si aici ca si in spania suntem o gramada mare.

#38
vicky8

vicky8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.04.2009
Victoria, Elvetia. Married with children :D Tara frumoasa, oameni reci la inceput. E amuzant sa vad schimbarea de atitudine a celor care, la inceput,  credeau ca romani= hoti+ tigani.

#39
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 29.11.2008
In comunitatea Madrid , dar zilnic in capitala .

#40
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
Levi- de 20 de ani in austria,oameni reci ca si clanta de la usa iarna :thumbup: ,colectionat stress cu nemiluita,chelit partial,cu hipertensiune si colesterol.As vrea sa mai lucrez in ca 6 ani pana la varsta de 60.Sper ca a meritat sacrificiul.

#41
marian36

marian36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2009
marian,belgia,anvers,orasul diamantelor si un turn babilon al tuturor natiilor de pe pamint.

#42
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Sheffield, UK. Astia de aici n-au auzit in viata lor despre Romania. Sunt obisnuiti cu strainii, fiind un oras universitar, n-are nimeni nicio problema cu tine. Tot timpul se gaseste cineva sa fie mai "colorat" ca tine. Heaven on earth :lol:

#43
jazz7787

jazz7787

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.12.2010
Radu, Viena, Austria. Lucrez in consultanta, e foarte bine :)

Levi, lasa prostiile, nu sunt asa de reci precum spui tu. Chiar cand am ajuns, acum vreo 8 luni, a fost mai greu, dar dupa o luna, aveam deja prieteni si ne amuzam de ''surorile'' mele de pe trotuar(mai catre bordura asa :P).

In alta ordine de idei, nu recomand nimanui sa vina aici. Eventual cu un super studiu, terminat cu 10 sau foarte aproape, si experienta de minim 2 ani. Nu, nu veniti nici chiar dupa ce se vor scoate autorizatiile de munca. Pentru ca, IN GENERAL, ne privesc de sus in jos. Eu am avut noroc, dar majoritatea nu prea au, si e pacat....

#44
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postgaijin28, on 2nd May 2010, 14:27, said:

Si tu pe unde ziceai ca ai stat? Si nu dramatizez. Ai fost vreodata la centrele " Mama si copilul" ? Daca nu, nu vorbi. Doar pentru ca 25 % sunt politicosi asta nu inseamna ca toti sunt. Si chiar ieri am vazut la tv o crima. Unu a calcat o femeie pe trecerea de pietoni, a oprit masina, a bagat-o in masina si a lasat-o moarta in fata casei. Ai dreptate nu se omoara intre ei, si nu sunt sinucigasi. De pustiul ala de 17 ani care i-a taiat capul maicasii si a plecat la internet cafe cu capul mumasii stii? Sau de mamele denaturalizate care isi lasa copii in masina, pe calduri de 35 de grade, in timp ce ele se joaca la pachinco stii? Mai documenteaza-te si pe urma spune. Si vecinii mei sunt amabili cu mine, ca sunt aici de 6 ani, dar timp de 2 ani nici nu s-au uitat la mine. Pana intr-o zi cand o vecina a mancat bataie de la barbasu si eu am ajutat-o. De atunci ma saluta si pe mine. Si multe altele. Daca mai vrei mai continui.
Foarte interesant și bine de știut.

View Postjazz7787, on 12th January 2011, 16:19, said:

Radu, Viena, Austria. Lucrez in consultanta, e foarte bine :)

Levi, lasa prostiile, nu sunt asa de reci precum spui tu. Chiar cand am ajuns, acum vreo 8 luni, a fost mai greu, dar dupa o luna, aveam deja prieteni si ne amuzam de ''surorile'' mele de pe trotuar(mai catre bordura asa :P).

In alta ordine de idei, nu recomand nimanui sa vina aici. Eventual cu un super studiu, terminat cu 10 sau foarte aproape, si experienta de minim 2 ani. Nu, nu veniti nici chiar dupa ce se vor scoate autorizatiile de munca. Pentru ca, IN GENERAL, ne privesc de sus in jos. Eu am avut noroc, dar majoritatea nu prea au, si e pacat....
Grüße aus Graz.

E ok în Austria, dacă ai ceva nemțește în tine. Dacă nu știi (da, tu, cititorule) ce înseamnă asta, atunci nu veni aici. :)

Edited by OriginalCopy, 02 February 2011 - 16:23.


#45
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Brno, Cehia de vreo 2 ani jumate. IT ca si multi altii de pe aici (Brno)  :coolspeak:

#46
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

View Postjazz7787, on 12th January 2011, 17:19, said:

Radu, Viena, Austria. Levi, lasa prostiile, nu sunt asa de reci precum spui tu.
In alta ordine de idei, nu recomand nimanui sa vina aici. . Nu, nu veniti nici chiar dupa ce se vor scoate autorizatiile de munca. Pentru ca, IN GENERAL, ne privesc de sus in jos. Eu am avut noroc, dar majoritatea nu prea au, si e pacat....

Vad ca te contrazici singur.No comment. :thumbup: Radule dupa ce ai 20 de ani ca si mine aici mai vorbim.

Edited by Airbag, 10 March 2011 - 23:02.


#47
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011
Thereason- Atena (Grecia) sunt editor.

#48
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
George, LONDRA. IT la BBC.

#49
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,318
  • Înscris: 09.09.2006
M-am mutat. Singura chestie pozitivă ar fi că sunt mult mai aproape de zonele astea exotice...

#50
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Adelina, Limassol, Cipru. Job: Legislatie economica in domeniu bursier

#51
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Felicitari tuturor care au plecat si au demonstrat ca romanii nu se duc doar la cules de capsuni. Sper ca in viitorul apropiat sa revin si eu aici.

#52
mircea69

mircea69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.10.2004
Sanatate la toata lumea!!!!!!
Bantui si eu pe aici de multa vreme  :peacefingers:
De 11 ani in Portugalia iar din februarie sunt in Olanda.
Sunt tehnician electrotehnica.
Inca-i am pe ai mei(sotia mea si fiul meu) in Portugal vor veni si ei la anul aici dupa ce termina fiul meu scoala acolo.
M-am saturat de Portugal. Am reusit sa obtin de lucru in Olanda ca portughez bineinteles, ca roman sunt putine sanse.

#53
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
De un an jumate în Berlin. Da' sincer nu-mi place deloc. Mă bate gândul să fac încă un salt undeva mai departe, în Portugalia, Brazilia sau în China..

#54
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 03.11.2009
Costi, de 5+ ani in Filipine, SRRV dar inca sunt activ si bantui prin lume

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate