Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Booking.com

- - - - -
  • Please log in to reply
1177 replies to this topic

#1
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Am dat o cautare la ei pentru un hotel in Paris si am gasit ceva hoteluri foarte bune la preturi convenabile.
A Avut cineva experiente neplacute(sa nu fie rezervate camerele la hotel, sa plateasca mai mult decat scrie pe site etc)?
Merci anticipat :)

#2
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
nu
am facut rezervare si am platit la hotel cu cardul
consider ca e un site serios,dar am descoperit altul mai ieftin,mai bun numai ca e local
plata o fac la agentie si am gasit mai ieftin decat pe booking pt venetia-mestre la 2 adulti plus copil in vacanta intersemestriala la 3 stele camera e 43,5 euro ,iar la booking nu exista asa oferta buna ca la .....transilvaniatravel.......
daca e considerata reclama(desi n-am nicio legatura cu  firma) rog sa se stearga linkul


ok! multumesc pt înțelegere...
criss

Edited by criss_65, 17 January 2009 - 20:09.


#3
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Nu prea imi inspira incredere si in plus, nu se compara cu un site ca booking.com.
Am auzit faze patite de unii ce au contractat prin agentii sau site uri mai mici si carora, la sf sejurului, li s-a cerut banii pe camera, pt ca agentul contractor nu facuse plata.
Daca pateam eu asa, ma puneau aia sa le spal vasele.
Anul trecut le Venetia , cand am plecat mai aveam 30 euro.
Totusi, intre timp m-am dat jos din copaac si mi-am tras card de debit cu utilizare internationala B) (data trecuta platisem de pe cardul unei cunostinte)

#4
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
eu am mai fost de 2 ori prin ei anul trecut in Atena unde tot asa camera cu 3 paturi tv,aer conditionat situat pe bulevard in centru am platit in iulie 45 euro/camera cu mic dejun inclus,iar in noiembrie am luat la Viena prin ei si nu am avut probleme.
sper sa nu avem nici de data aceasta :signher:

#5
cip_76

cip_76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.01.2009

View Postanonima1, on Jan 17 2009, 15:06, said:

eu am mai fost de 2 ori prin ei anul trecut in Atena unde tot asa camera cu 3 paturi tv,aer conditionat situat pe bulevard in centru am platit in iulie 45 euro/camera cu mic dejun inclus,iar in noiembrie am luat la Viena prin ei si nu am avut probleme.
sper sa nu avem nici de data aceasta :signher:
Si eu am rezervat prin ei in noiembrie anul trecut la Milano si nu a fost niciun fel de problema. Conditii bune, exact asa cum aratau pe site.

#6
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

View Postcip_76, on Jan 17 2009, 16:43, said:

Si eu am rezervat prin ei in noiembrie anul trecut la Milano si nu a fost niciun fel de problema. Conditii bune, exact asa cum aratau pe site.
Care site?
Booking.com sau celalalt? :huh:

#7
_kali_

_kali_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 10.07.2006
Foarte ok. Si booking si venere.

#8
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Va rog,spuneti-mi si mie : ca sa fac o rezervare pe un site,ce "detalii ale cardului " imi trebuie? Am un Visa Electron de la BT. Mi s-a spus ( si asa scrie si pe site) ca e bun ptr. plati pe internet.

#9
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Doar Maestro e bun pt plati pe internet de la BT
http://www.bancatran...o/index/90.html
Trebuie sa specifice de platile pe net.
Scrie doar de platile la comercianti.

#10
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Booking.com este un site foarte bun. SI AU SI UN MARE + : AU OPTIUNEA LIMBA ROMANA .

#11
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Cred ca nu exagerez cand iti zic ca am avut si am zeci de rezervari facute prin booking.com si nu au fost niciodata nici un fel de probleme. Foloseste-l cu incredere!

#12
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Am facut si eu rezervare anul trecut la Praga prin booking,a fost totul ok,doar ca cei de la hotel mi-au pus hold pe card cand am facut rezervarea.In rest totul bine si frumos!

#13
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postortega, on Jan 17 2009, 14:07, said:

Am dat o cautare la ei pentru un hotel in Paris si am gasit ceva hoteluri foarte bune la preturi convenabile.
A Avut cineva experiente neplacute(sa nu fie rezervate camerele la hotel, sa plateasca mai mult decat scrie pe site etc)?
Merci anticipat :)

Am facut o droaie de rezervari pe booking.com, nu am avut niciodata probleme cu ei, sunt foarte seriosi. Am mai testat venere si agoda, ok si ele. Faptul ca poti face rezervarea acum si sa te razgandesti pana aproape in ultima clipa fara sa fii taxat, precum si faptul ca nu platesti nimic in avans conteaza.... Au contract cu hotelurile, astfel incat de multe ori pretul direct la hotel este mai mare decat cel de pe booking. Ii recomand cu toata increderea.

#14
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
booking.com sunt un site serios insa reprezinta o optiune doar pentru orase mari in principiu capitale europene. Daca nu aveti timp, apelati cu incredere, altfel va recomand sa cautati mai mult, pentru ca aproape fiecare destinatie turistica are si cel putin un site de specialitate unde veti gasi cu siguranta mai multe unitati de cazare decat pe booking.com

Eu unul am cautat cazare pentru unele destinatii mai mici sau in afara Europei si nu am gasit nici macar un hotel...

#15
cosmorom

cosmorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 04.12.2005

View Postortega, on Jan 17 2009, 14:07, said:

Am dat o cautare la ei pentru un hotel in Paris si am gasit ceva hoteluri foarte bune la preturi convenabile.
A Avut cineva experiente neplacute(sa nu fie rezervate camerele la hotel, sa plateasca mai mult decat scrie pe site etc)?
Merci anticipat :)

Sunt super ok. Eu in Paris am  stat la Hotel Du Parc rezervat prin booking.com. Nu au fost probleme. Doar ca mi-au blocat banii pe o noapte drept garantie dar asta nu e o tragedie si nu tine de booking ci de fiecare hotel in parte. In Barcelona si Viena nu mi-au oprit garantie.

#16
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

View Postcosmorom, on Jan 18 2009, 14:05, said:

Sunt super ok. Eu in Paris am  stat la Hotel Du Parc rezervat prin booking.com. Nu au fost probleme. Doar ca mi-au blocat banii pe o noapte drept garantie dar asta nu e o tragedie si nu tine de booking ci de fiecare hotel in parte. In Barcelona si Viena nu mi-au oprit garantie.
La mine cardul e gol   :naughty:
Sper sa-mi opreasca camera...

#17
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postortega, on Jan 18 2009, 15:15, said:

La mine cardul e gol   :naughty:
Sper sa-mi retina camera...
daca se intampla ceva cu rezervarea sau cardul vei fi anuntat prin email

Edited by anonima1, 18 January 2009 - 17:31.


#18
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
da este un site de incredere,mai ales ca nu trebuie sa plaesti in avans si cum spunea si cineva are optiunea sa scrie in romana,asta este un plus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate