Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Booking.com

- - - - -
  • Please log in to reply
1177 replies to this topic

#19
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postortega, on Jan 18 2009, 16:15, said:

La mine cardul e gol   :naughty:
Sper sa-mi opreasca camera...

Si la mine a fost la fel: rezervarea se face si asa, daca nu cumva pe site ti se povesteste ca hotelul vrea garantie prima noapte.

Blue_wings are dreptate, booking.com este util in special pentru orase mari, dar nu numai din Europa, ci din intreaga lume. Recomand si agoda, am gasit la ei preturi mai bune la aceleasi hoteluri prezente pe booking si venere (in Paris, de exemplu).

#20
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Daca faci rezervare si intre timp hotelul se mai ieftineste, poti sa o anulezi si sa faci alta noua? Sau se supara aia si nu te mai primesc?

La hotel-board.com ati rezervat pana acum? Astia iau toti banii de pe card la rezervare?

Edited by Hey23, 18 January 2009 - 22:34.


#21
travelling_peach

travelling_peach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.06.2007
Eu am fost prin booking la Paris, in martie merg in Venetia, si cred ca-l mai folosesc de acum incolo. Mi se pare f ok. De review-uri nu sunt sigura, dar eu verific hotelurile pe tripadvisor. Si apropo de platit mai mult, am prieteni care au fost la inceput de an in Germania si au platit mai putin. Bine era o mica pensiune si proprietarul a spus ca pretul camerei era mai mic, asa ca le-a luat mai putin. Depinde de noroc cred...

#22
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007
Si eu folosesc cu incredere booking.com,am rezervat cu ei ptr Viena,Paris,Budapesta,nu am avut probleme deloc, pot sa recomand oricui!

#23
helen

helen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.02.2006
am facut cateva rezervari cu ei in Roma, Venetia, Sevilla etc.
se poate renunta fara probleme la rezervare (am si facut asta) pentru ca oferta last minute la alt hotel era mai avantajoasa..

#24
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Si eu am anulat.
Initial voiam sa merg la Paris, dar merg acum la Roma si o sa merg in vara la Paris.

#25
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006
Daca nu am card de credit (am doar Mastercard Mondo- card de debit), cei de la booking.com accepta alta modalitate de plata?

Edited by monny_75, 23 January 2009 - 11:54.


#26
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
am gasit oferte f bune pe octopus
pt ca n-am mai facut rezervare pe acest site va intreb pe voi:sunt seriosi?
plata e ca la booking la hotel?

#27
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

View Postanonima1, on Jan 23 2009, 14:16, said:

am gasit oferte f bune pe octopus
pt ca n-am mai facut rezervare pe acest site va intreb pe voi:sunt seriosi?
plata e ca la booking la hotel?


Eu am rezervat pe octopus pentru Praga, insa acum 2 ani. Plata am facut-o in avans, chiar de cand am facut rezervarea, toti banii. Sunt seriosi, numai ca este un inconvenient sa dai toti banii in avans ca poate te razgandesti la alt hotel. Acum nu stiu sigur daca era chestia asta cu banii in avans daor pentru hotelul nostru sau era o chestie generala la octopus. Plata parca prin card am facut-o.

#28
alinutzab

alinutzab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.11.2008

View Postmirwoona, on Jan 23 2009, 15:11, said:

Eu am rezervat pe octopus pentru Praga, insa acum 2 ani. Plata am facut-o in avans, chiar de cand am facut rezervarea, toti banii. Sunt seriosi, numai ca este un inconvenient sa dai toti banii in avans ca poate te razgandesti la alt hotel. Acum nu stiu sigur daca era chestia asta cu banii in avans daor pentru hotelul nostru sau era o chestie generala la octopus. Plata parca prin card am facut-o.
Si Octopus sunt f seriosi. Noi am mers cu ei la Paris si la Sharm el Sheik. Preturi foarte bune. Inconvenientul poate fi intr-adevar ca trebuie sa platesti in momentul in care faci rezervarea. Daca te razgandesti (cum am facut eu asupra hotelului de la Paris) iti opresc banii pt o noapte (sau ceva de genul asta, mi-au oprit vreo 20 de euro). Scrie in regulamentul lor. E bine sa cauti cu atentie inainte de a face rezervarea ca sa nu te mai razgandesti. La noi a fost nevoie pt ca eram 3 cupluri. Eu am facut rezervarea, iar ceilalti au vrut sa o faca la vreo 2 zile distanta si nu au mai gasit camere la acelasi hotel. Dar nici la Paris, nici la Sharm n-am avut nicio problema in legatura cu cazarea. La Paris am aratat doar voucherele trimise de Octopus. Nu ne-au mai cerut nici macar buletinele. Si asa cum spunea cineva, nu uitati sa verificati totusi hotelul pe tripadvisor.

#29
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Octopus e ok, doar ca plata se face in momentul rezervarii.
Un alt site serios e www.yeego.com , are si un sistem de puncte, care se concretizeaza in reduceri de pret la urmatoarele rezervari prin ei.

Off topic: Alinutza, cum ati ajuns la Sharm el Sheikh pe cont propriu? via Cairo?

#30
alinutzab

alinutzab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.11.2008

View PostPhx', on Jan 24 2009, 23:39, said:

Octopus e ok, doar ca plata se face in momentul rezervarii.
Un alt site serios e www.yeego.com , are si un sistem de puncte, care se concretizeaza in reduceri de pret la urmatoarele rezervari prin ei.

Off topic: Alinutza, cum ati ajuns la Sharm el Sheikh pe cont propriu? via Cairo?
Da, am zburat cu Tarom pana la Cairo si de acolo cu autocarul, cred ca mai mult de jumatate din drum era autostrada si se construia la ea in continuare. Dar noi am ales aceasta varianta pentru ca avem o ruda in Cairo si am vrut sa o vizitam. Pe de alta parte ne-a convenit pt ca ne place sa ne organizam singur concediile, nu prin agentii.

#31
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
mici probleme cu un hotel in stansted, era la alta adresa decat cea de pe site, ceea ce m-a costat un plus de 20 de lire la taxi, care insa mi-au fost decontati de hotelul in cauza

#32
Pavloss

Pavloss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.02.2009

View Postmonny_75, on Jan 23 2009, 11:53, said:

Daca nu am card de credit (am doar Mastercard Mondo- card de debit), cei de la booking.com accepta alta modalitate de plata?

www.booking.com solicita datele de card doar pt garantarea rezervarii care in cele mai multe cazuri se poate anula fara probleme. Sunt si hoteluri care cer plata in avans a primei nopti de cazare. O astfel de rezervare am reusit s-o anulez sunand la hotelul din Madrid in cauza, dar asta tine strict de hotel.
Eu am acelasi card de debit si niciodata n-am avut probleme la rezervari.

#33
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View PostPavloss, on Feb 1 2009, 15:52, said:

www.booking.com solicita datele de card doar pt garantarea rezervarii care in cele mai multe cazuri se poate anula fara probleme. Sunt si hoteluri care cer plata in avans a primei nopti de cazare. O astfel de rezervare am reusit s-o anulez sunand la hotelul din Madrid in cauza, dar asta tine strict de hotel.
Eu am acelasi card de debit si niciodata n-am avut probleme la rezervari.


Mersi  :)

#34
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007
Eu merg in vacante doar pe cont propriu si de fiecare data am folosit hostelbookers.com. Nu am avut niciodata probleme cu ei. Am comparat la un moment dat preturile cu booking.com si cele de pe hostelbookers mi s-au parut mai mici. Hostelbookers e mai mult pentru backpackers, insa pentru multe locatii gasesti hoteluri/pensiuni la preturi foarte bune.

#35
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
pai ai spus bine,este foarte bun pt cei care prefera un hostel...
am si eu o intrebare...in afara de booking..un site care sa imi rezerv camera si sa nu platesc in avans?pana la urma o sa platesc si in avans doarece asa am gasit la un pret conevabil...mai ieftin si cu 30 de euro..uff.

#36
geof

geof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 23.08.2004

View Postmonny_75, on Jan 23 2009, 11:53, said:

Daca nu am card de credit (am doar Mastercard Mondo- card de debit), cei de la booking.com accepta alta modalitate de plata?

Eu am chiar Mastercard Mondo si am facut anul trecut rezervare prin booking.com si nu a fost nici o problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate