Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#145
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
are farmecul lui...eu ma uit pentru ca e british si mi-a placut de tennant si coleman

#146
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
E un serial ridicol inca de la seria din 1963. Spre exemplu in seria originala au ajuns odata la o grava problema, cei mai puternici inamici ai Doctorului, robotii aia aia Dalek care distrusesera aproape toti time-lorzii, erau pe roti si nu puteau... urca sau cobora scari.

Dar asa e, are farmecul lui, totusi nu e pentru toata lumea.

#147
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Mizu, dalecșii puteau să zboare, nu aveau nevoie să urce sau să coboare scări :)) Dar da, pentru niște ființe omnipotente, care-l făceau să tremure pînă și pe Doctor, realizarea lor e mai mult decît penibilă.

Noua serie a fost atinsă de virusul PC - noua asistentă a Doctorului este neagră și gay. Și urîtă.

#148
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Do-wDPoC6GM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#149
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
oribil primul episod.
neagra, lesbi, "moderna", prezentata de doctor ca fiind super desteapta&stuff - multumesc mult BBC pentru portia asta de PC tampit. sunt sigur ca urmatorul doctor o sa fie si el femeie sau ceva de genul, o sa ma las de serial atunci.

si scenariul a fost cel putin tampit. apa ii urmareste, merg in diverse locuri, apa vine dupa ei si asta se duce mereu sa se uite in apa (????!)

#150
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
nu fi trist...in ep. 11 ai scapat de ea :)))
se pare ca lesbiana e prima din rasa cyborg-man de pe Mondasian...si uite asa aflam si cum au prins viata temutii dusmani ai doctorului

#151
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
cam repede gata sezonu asta.

ps: nu-mi place noul doctor. e prea batran

#152
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
Noul doctor? Cel cu care s-a întâlnit e de fapt primul doctor, alt actor, dar e primul doctor jucat de William Hartnell.

#153
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View Postnewbie13, on 18 aprilie 2017 - 10:08, said:

oribil primul episod.
neagra, lesbi, "moderna", prezentata de doctor ca fiind super desteapta&stuff - multumesc mult BBC pentru portia asta de PC tampit. sunt sigur ca urmatorul doctor o sa fie si el femeie sau ceva de genul, o sa ma las de serial atunci.

si scenariul a fost cel putin tampit. apa ii urmareste, merg in diverse locuri, apa vine dupa ei si asta se duce mereu sa se uite in apa (????!)
si uite ca a venit vremea. dupa specialul de craciun, adio dr who :)

nu-s misogin sau ceva de genul, dar dr who nu mai e dr who jucat de o femeie. asta ca sa nu mai spun ca din sezonul asta plot-urile au fost majoritar proaste, a fost un chin sa termin unele episoade. ah, si cum in fiecare episod ni se reamintea cat de ok e sa fii gay sau whatever.

#154
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
De ce bre? "Doctor Donna" a fost o chestie brilliant

p.s.  uite un hint, schimbarea e propusa de mult.
Spoiler

uneori e greu de acceptat, ce e drept Tennant ramane #1 pentru mine
prima reactie fata de Smith, destul de repulsiva ... apoi mi-a facut o chestie din asta
Spoiler


da si tu o sansa, cine stie, poate o sa-ti placa

Edited by MarianG, 21 July 2017 - 01:14.


#155
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
nici eu nu sunt incantat de faptul da doctorul e doctorita acu, dar noh, ii dau o sansa
sezonul nu a fost foarte rau, dar demult nu am mai avut sezoane prea bune, si acu il regret pe tennant
dar partea buna e(cel putin asa stiu eu) ca moffat pleaca dupa sezonul asta, oricum de cand a preluat el nu a mai fost episod/sezon care sa ma tina cu sufletul la gura ca pe vremea lui RTD, no offence, a avut el cateva episoade bune pe cand era RTD la conducere, dar ce a facut dupa ce a preluat conducerea a scazut cu mult nivelul serialului(cel putin in ochii mei).
acu sa vedem, doctororita si companion male? :) ceva nou, sa vedem cum iese si ce idei are noul regizor(daca chiar pleaca moffat).

#156
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
A fost fad sezonul asta, negresa aia parea tot timpul in plus cu figura ei stupida. N-am idee de unde au scos-o, ca n-am mai vazut-o in niciun alt film.

Singurul lucru bun in sezon a fost Michelle Gomez, pe care din oarece motiv au simtit nevoia sa o ucida.

Jodie Whittaker e o actrita buna si cred ca va fi un doctor carismatic daca nu o arunca in niste relatii lezbiene inutile.

#157
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
stau si ma intreb ca prostu...undeva prin sezonul 5-6...nu era amy pond cea care se ruga de crapatura aia interdimensionala sa-i mai dea o viata doctorului? ca asta ajunsese la ultima regenerare? de atunci s-a mai regenerat de 2 ori

#158
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
[ http://www.ownzee.com/attachments/2011/09/pic6/4e6e0df5-513c-42ae-ac6f-47ffcdbab12d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#159
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
O viata de timelord tine mai multe regenerari.

#160
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
si uite ca aparu oficial si jodie...din pacate nu s-a tinut prea bine si a picat Posted Image exact ca tennant  ))))))

Edited by VipeR85, 26 December 2017 - 21:35.


#161
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ca tot l-ai amintit, m-am uitat saptamana asta la cateva episoade cu el...clar nu va mai fi vreun doctor ca el, dar acum, cred ca se apropie de sfarsit serialul, cel putin eu nu concep un doctor femeie, putea sa fie si Julia Roberts...chiar nu cred ca va merge, or sa realizeze ca au dat cu bata`n balta dar va fi prea tarziu. oricum cam greu de inteles episodul, eu chiar n`am inteles in urma a ce a venit regenerarea? nu a fost omorat in vreun fel sau ceva...si parca doctorul lui Matt Smith nu mai avea regenerari si a mai primit una din senin, deci o sa o numesc o regenerare fantoma pe asta:)

P.S.: cand a picat Tennant din Tardis? el la regenerare vroia la Barcelona :))

#162
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View PostVipeR85, on 26 decembrie 2017 - 21:35, said:

si uite ca aparu oficial si jodie...din pacate nu s-a tinut prea bine si a picat Posted Image exact ca tennant  ))))))
ca Smith ... Tennant a busit TARDIS-ul in Titanic.
Spoiler

Edited by MarianG, 28 December 2017 - 04:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate