Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#163
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
ma refeream la asta :  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sVEY5AL5zzk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



acum am realizat ca rory e rip hunter din "legends of tomorrow" :)

View Postraydenel, on 28 decembrie 2017 - 03:00, said:

clar nu va mai fi vreun doctor ca el, dar acum, cred ca se apropie de sfarsit serialul, cel putin eu nu concep un doctor femeie, putea sa fie si Julia Roberts...chiar nu cred ca va merge, or sa realizeze ca au dat cu bata`n balta dar va fi prea tarziu.
eu oricum n-am vazut decat episoadele cu tenannt, smith si capaldi....dar sunt toti ok, dupa ce vezi cateva episoade si te obisnuiesti. mi-ar fi placut sa vad mai multe episoade cu john hurt. imi place vocea lui, nu stiu cat de carismatic ar fi fost dar vocea facea totul :)

ps: era cazul sa fie doctor o femeie...totusi, e plina lumea de politically corectness. urmatoarea regenerare va fi sigur un negru...ea sau el.
sunt tousi curios ce companion va avea, barbat sau femeie?

Edited by VipeR85, 28 December 2017 - 11:34.


#164
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 13.12.2009
ii doresc ce e mai rau lui  moffat, sper sa fie bantuit pe lumea de dincolo (daca-o exista) de personajele tampite pe care le-a creat (bill o chema?)

dezgustator cum a incercat sa-l faca pe primul doctor sa para "sexist" si "inapoiat"

#165
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008

View PostVipeR85, on 28 decembrie 2017 - 11:41, said:

ma refeream la asta :  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sVEY5AL5zzk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



acum am realizat ca rory e rip hunter din "legends of tomorrow" Posted Image


eu oricum n-am vazut decat episoadele cu tenannt, smith si capaldi....dar sunt toti ok, dupa ce vezi cateva episoade si te obisnuiesti. mi-ar fi placut sa vad mai multe episoade cu john hurt. imi place vocea lui, nu stiu cat de carismatic ar fi fost dar vocea facea totul Posted Image

ps: era cazul sa fie doctor o femeie...totusi, e plina lumea de politically corectness. urmatoarea regenerare va fi sigur un negru...ea sau el.
sunt tousi curios ce companion va avea, barbat sau femeie?


eu de aia am inceput sa ma uit la legends of tomorrow :)
ai vazut episoadele cu cei 3 si n`ai vazut fix primu sezon de la reboot cu Christopher Eccleston ? a fost ok si el dupa mine. si nu, nu cred ca daca acum se promoveaza tot mai des relatii intre persoane de acelasi sex, sa nu spun altceva, e si cazul sa facem femeia barbat, adica 12 doctori au fost "doctori" si acum avem o doctorita, cum o sa`si zica, tot the doctor? inteleg ca sunt timelorzi si se pot regenera, da parca macar sexul ar putea sa si`l pastreze(desi si master a fost femeie un sezon si un pic)

cat despre companions, citisem undeva ca va avea 3 baieti :) how stupid is that?

Cat despre ultimul post, sunt de acord, cel putin pt mine Moffat a stricat serialul de cand e la conducere, a avut ce e drept cateva episoade f bune in era RTD, dar de cand a intrat el parca nu mai e acelasi suspans. Mi-e dor de Jack si Torchwood(no gay), a fost fain si serialul, dar mai ales prezentele lui in Doctor Who.


btw, mi-am tras si seria veche, da e greu de urmarit, mai ales la inceput cand e totul alb negru, am vazut vreo 15 episoade cred(pe atunci era 20 de min episodu, dar si subtitrare in engleza gasesti greu:)

#166
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostVipeR85, on 28 decembrie 2017 - 11:41, said:

ma refeream la asta
Ala e Smith "raggedy man"

View Postnewbie13, on 28 decembrie 2017 - 12:13, said:

ii doresc ce e mai rau lui  moffat, sper sa fie bantuit pe lumea de dincolo (daca-o exista) de personajele tampite pe care le-a creat (bill o chema?)
Ce e drept povestea cu Bill a fost trasa de par (din toate punctele de vedere), dar nu pot sa nu trec cu vederea peste Prof. River Song (Archaeologist)
Spoiler

Edited by MarianG, 31 December 2017 - 16:19.


#167
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mi`am amintit cea mai tare scena a lui Rory, ca tot veni vorba de el Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FPsdoEfEv1Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by raydenel, 31 December 2017 - 16:51.


#168
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
am vazut weekendu asta un alt film in care a jucat domnisoara karen gillan, Jumanji, chiar am fost profund suprins, a fost o comedie buna de tot, demult n`am mai ras atata la un film

#169
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
nu mai sunt fani pe aici dornici de impartasit una-alta?

#170
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
dea, asteptam noul sezon, da presimt dupa cum ziceam si mai sus ca nu o sa ma incante deloc, ce ai vrea sa ne impartasesti? :)

#171
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
ma gandeam ca poate are careva vreun breaking news..vreo veste noua, ceva.

#172
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
eu nu am vazut nimic, de cand s-a inchis tvblog(sau am uitat cum se numea) mai greu cu stirile despre seriale la noi :)

#173
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017
Serialul a fost scos de pe Netflix sau am eu iluzii, nici macar nu a fost ?

#174
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
pai nu e produs de netflix, cred ca e varianta a doua :P

#175
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Netflix distribuie o grămadă de seriale care nu sînt produse de ei. Dr Who a fost pe netflix, dar se pare că BBC a ajuns la un acord de exclusivitate cu Amazon.

#176
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Eh, hai. Urmaresc Doctor Who de cand eram mic si intr-adevar posibil sa fi mai scazut din calitate dupa terminarea sezonului cu Matt. Ramane totusi un serial care se respecta si apreciat de multa lume altfel nu sar fi facut atat de multe Episoade si Sezoane. Eu zic ca e normal ca sa vi cu ceva nou desi probabil nu prea l-am inteles pe deplin pe Moffat in unele Episoade, parca nu-i gasesc logica in anumite momente. As fi vrut sa fie ceva mai light si mai usor de inteles... nici chestia asta cu regenerarea nu am inteles-o parca avea un numar limitat de regenerari, si cand se termina regenerarile alea se termina si Serialul? Si mai era un Episod special cu aniversarea de 50 de ani, o mare aberatie din care nu am inteles mare lucru. Unde Doctorul se intalnea cu alti 2 doctori care de fapt era tot el doctorul din trecut, si el se ajuta pe el ca sa scape de acolo sau nu-mi aduc aminte mare lucru.

Pana una alta, care va fi replica Doctoritei sau cum sa o numesc? De la Allons-y la Geranimo, si nu mai stiu replica lu' Capaldi. Posted Image

Personajul Bill a fost interesat pacat ca el e gay. Si iar e ciudat sa te numesti Bill si sa fi femeie... ce mi-a placut cu Bill a fost flashback-urile alea cu fata aceea din apa, chiar a fost destul de reusite.

Si inca un Episod aberant care m-a luat durerea de cap unde era el inchis acolo Doctorul in locul ala si a stat 2000 de billioane de ani sa sparga zidul ala, era ca un loc de protectie pentru el ceva de genul, nu mai tin minte exact Posted Image chiar nu l-am inteles...

Edited by hwplanet, 11 July 2018 - 15:25.


#177
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L6QRnULIjv4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Prea tare Trailerul asta sa moara Bibilica... I'm looking for the Doctor.. hahahahaa... ea nu realizeaza ca e femeie si e Doctor... Who :) :) :) :)

#178
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
in noaptea asta incepe noul sezon...nu stiu de ce da presimt ca se duce drq serialul. in pauza asta am revazut toate sezoanele(exceptand ultimu), pe fast forward episoadele regulare si pe normal finalul de sezon la fiecare. parerea e aceeasi, de departe DT cel mai bun doctor, dar revazand, tre sa recunosc ca am fost prea aspru cu matt smith, a fost si el ok, si capaldi la fel, chiar mi s-a parut cea mai legata povestea clarei dintre toate companioanele din noua era. sa vedem ce iese...parca nu mai e moffat la conducere?

#179
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Episodul pilot a fost ok mult mai bun decat cel cu Capaldi, chiar as putea pune ca Jodie face o treaba foarte buna... si-a intrat bine in rol, problema la Sezonul asta ar fi cu Companionii. Nu ma atrage in niciun fel nici Ryan nici Yasmin nici celalalt.... si de ce are nevoie de 3 companioni? In alte dati avea decat un singur companion. Oricum mi-a placut, am avut presimtire... stiam ca Jodie Whitakker este o actrita buna caci am mai vazut-o in mai multe Filme. Pacat ca multi nu sa uitat si acorda nota.... pe Imdb e notat cu 5. Pare ca sa mai muncit si la efecte?

De la Sezonul cu Clara / Capaldi sa cam dus dracu companionii.... pacat. Uitati-va si o sa savurati din plin... parca l-am vazut pe Tennant astazi in interpetare.

Poate se schimba si isi intra in rol si companionii... mi sa parut sa fie acolo de umplutura, nu mi-a transmis nimic nicio emotie.

Edited by hwplanet, 07 October 2018 - 22:55.


#180
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018

View Postraydenel, on 07 octombrie 2018 - 20:38, said:

in noaptea asta incepe noul sezon...nu stiu de ce da presimt ca se duce drq serialul.
S-a dus in 2007 nu acum. E absolut ridicol deja.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate